10.08.22, 09:41

Pozycjonowanie stron - jak to zrobić dobrze?

Fot.: materiały prasowe

Żyjemy w czasach w których internet jest głównym medium i choćbyśmy bardzo chcieli - nie da się bez niego żyć. Prowadząc własną działalność - niezależnie od rodzaju i branży - podstawą sukcesu jest skuteczna reklama. Jak dać się zatem zauważyć w sieci?

SEO - co to jest?

SEO, czyli Search Engine Optimization (lub też po prostu pozycjonowanie) to proces, który ma na celu skuteczne promowanie strony internetowej. Od razu na wstępie należy zaznaczyć, że zwykle jest to proces długi i skomplikowany, na który składa się szereg czynności, które należy wykonać. 

 Podstawą jest podział na dwa obszary działań - te które wykonuje się w obrębie strony internetowej (jak np. udoskonalanie treści, optymalizacja techniczna) oraz poza nią (linkowanie, reklamowanie się na popularnych portalach). Oczywiście obydwie grupy czynności wykonuje się jednocześnie, praktycznie nie ma sytuacji w których praca skupia tylko w obrębie jednej z nich. Wszystko zależy od bieżącego stanu danej strony internetowej. Agencja każdorazowo wykonuje audyt SEO, który poddaje weryfikacji to co już jest na witrynie i co należy zrobić by poprawić jej widoczność. 

Pozycjonowanie - przykłady działań

 Tak naprawdę nie ma jednej, skutecznej metody pozycjonowania stron www. Wszystko zależy od wspomnianego audytu oraz od tego, czego dana witryna internetowa dotyczy. Istnieje jednak kilka przykładów działań uniwersalnych. 

  • Optymalizacja treści pod kątem słów kluczowych - słowa kluczowe to takie, które są najczęściej wyszukiwanymi przez internautów. Odpowiednie nasycenie poprawnymi słowami lub sformułowaniami skutecznie poprawia pozycjonowanie stron w Google.

  • Link building - linkowanie, zarówno zewnętrzne polega na zdobywaniu korzystnych odnośników, które poprawiają widoczność strony w "oczach" algorytmów Google. 

  • Dbanie o techniczną stronę firmy - w tym punkcie przykłada się szczególną uwagę do strukturę witryny. Jest to bardzo ważny element - ważne jest żeby unikać pustych odnośników czy nieaktualnych danych (np. w katalogu ofertowym).

Pozycjonowanie - samemu czy przez agencję?

 Pozycjonowanie stron może wydawać się czynnością, której można podjąć się samemu, nie posiadając niezbędnego doświadczenia. Jest to jednak założenie błędne. Wiadomo, że niekiedy czynnikiem, który powstrzymuje nas przez skorzystaniem z usług profesjonalistów są finanse, ale należy pamiętać, że mówimy o inwestycji, która w finalnym rozrachunku ma przynieść konkretne korzyści. 

 Profesjonalna, doświadczona firma, dla przykładu agencja SEO Semahead z Krakowato gwarancja sprawnie przeprowadzonego procesu pozycjonowania oraz doradztwa w kwestiach o których nierzadko sami często nawet byśmy nie pomyśleli. Skuteczne pozycjonowanie jest niełatwym zadaniem, od którego może zależeć przyszły sukces firmy. Z tego też powodu zawsze lepiej posiłkować się pomocą ekspertów, którzy sprawią, że nasza strona nie utonie w morzu wyników wyszukiwań. 

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.