29.07.22, 07:00

Iława inspiruje. Miasto promuje się w sieci i telewizji [raport: promowanie turystyki]

KV kampanii Iławy, fot.: materiały prasowe

Lato trwa w najlepsze. Polskie miasta próbują przyciągać polskich i zagranicznych turystów. Iława będzie obecna tego lata przede wszystkim w telewizji oraz mediach społecznościowych.

Iława (położona na Mazurach Zachodnich) na bieżący rok przygotowała profesjonalny plan promocji. Działania marketingowe obejmą głównie Internet oraz telewizję. „W 2022 r. postawiliśmy na współpracę z profesjonalną agencją marketingową, która opracowała nam plan promocji, przygotowała kreacje marketingowe miasta oraz administruje landing page, a także prowadzi nasze media społecznościowe dotyczące promocji turystyki, zgodnie z wytyczonym planem promocyjnym” – mówi dla portalmedialny.pl Beata Furmanek, Kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Iławy.

 
Kampania reklamowa Iławy, fot.: materiały prasowe

Miasto Iława dodatkowo, przy współpracy z Informacją Turystyczną w Iławie, przygotowała materiały promocyjne do darmowego rozdawnictwa na potrzeby biura IT oraz przedsiębiorców z branży turystycznej. „Zaktualizowano dane, uspójniono graficzną wizualizację, przygotowany został spis wydarzeń kulturalnych i sportowych z podziałem na czerwiec, lipiec, sierpień wrzesień, wraz z odnośnikami do ważnych z punktu widzenia turysty stron internetowych. Informacje opracowane zostały w formie plakatów na przystanki autobusowe w całym mieście oraz w formie podkładów gastronomicznych, rozdanych do lokali gastronomicznych w Iławie oraz w miejscach turystycznych w pobliżu Iławy, znajdujących się nad brzegiem wspólnej atrakcji turystycznej, jaką jest jezioro Jeziorak” – dodaje Beata Furmanek.


Kampania reklamowa Iławy, fot.:materiały prasowe

Iława obecna także w programie Polska Na Weekend

Iława nie ogranicza się tylko do promocji turystyki w sieci. Stawia również na telewizję. „Przy współpracy z Telewizją Polską wzięliśmy udział w TVP w programie „Twoim mieście”. 26 czerwca br. odbywały się wejścia na żywo z Iławy. Także przy współpracy z Kurzą Górą w okolicach Iławy, wzięliśmy udział w produkcji odcinka „Polska Na weekend” - programu turystyczno-podróżniczego Jakuba Porady” – mówi Beata Furmanek. Program Porady zostanie wyemitowany w TVN24 i TVN24 BIS w najbliższy weekend (28-30 lipca), a także na antenie Travel Channel (wstępnie zaplanowano emisje w okresie od 1 do 5 sierpnia).


Kampania reklamowa Iławy, fot.: materiały prasowe

Miasto nie stroni także od aktywności w mediach społecznościowych. Iława stworzyła i prowadzi serwis internetowy www.urlopwilawie.pl, który ma swoje kanały na Facebooku i Instagramie. Kampania promocyjna jest prowadzona przez agencję marketingową, a działania w ramach „Iława inspiruje” są widoczne na instagramowym profilu, a także na FB – profilu miasta oraz jednostek podległych włącznie z Informacją Turystyczną w Iławie.


Kampania reklamowa Iławy, fot.: materiały prasowe

Inflacja odbija się na turystyce

Mimo prowadzonych kampanii promocyjnych, tak jak inne kurorty, również w Iławie obserwowany jest mniejszy ruch turystyczny. „Myśleliśmy, że po obostrzeniach pandemii nic nas więcej nie zaskoczy. Jednak wysoka inflacja spowodowana, m.in. sytuacją za naszą wschodnią granicą spowodowała, że da się odczuć mniejszy ruch turystyczny. Miesiące maj - czerwiec charakteryzowały się ruchem turystycznym weekendowym z delikatnym wydłużeniem, od np. czwartku, lub pobytów przedłużanych do poniedziałku. Początek wakacji był słaby frekwencyjnie, bez problemu można było znaleźć miejsca noclegowe w Iławie. Zauważalna tendencja wypoczynkowa to zmniejszenie ilości dni pobytu oraz ograniczenie wydatków na np. gastronomię, dodatkowe atrakcje, m.in. wypożyczalnie sprzętu czy pamiątki” - mówi dla portalmedialny.pl Beata Furmanek, Kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Iławy.


Kalendarium wydarzeń kulturalnych w Iławie, fot.: materiały prasowe

Iława to także największa wyspa śródlądowa w Polsce

Iława to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto jest położone na Pojezierzu Iławskim, nad najdłuższym jeziorem w Polsce – Jeziorakiem. W obrębie administracyjnym miasta znajduje się największa wyspa śródlądowa w Polsce – Wielka Żuława posiadająca stałe połączenie promowe z miastem.

Nawet Pan Samochodzik odkrywał uroki Iławy

W 1974 r. na wyspie Wielka Żuława nagrywano film „Gniazdo” w reżyserii Jana Rybkowskiego, opowiadający o pierwszych latach państwa polskiego. W Iławie i nad Jeziorakiem rozgrywała się akcja dwóch przygód „Pana Samochodzika” – „Nowe przygody Pana Samochodzika” oraz „Pan Samochodzik i złota rękawica” autorstwa Zbigniewa Nienackiego. W listopadzie 1995 r. Volker Schlöndorff (twórca m.in. „Blaszanego bębenka”) nakręcił sceny do swojego filmu „Król Olch” z Johnem Malkovichem w ruinach zamku w Szymbarku.

Komentarze

Powiązane

29.10.22, 15:30
| biznes i technologie » informacje
Bank Pocztowy wskazuje jak płacić wirtualnie i zyskiwać realnie
Bank Pocztowy rozpoczął kampanię z udziałem Adama Małysza promującą płatności kartą wirtualną. Kampania prowadzona jest głównie w social mediach oraz na YouTube. Działania promocyjne potrwają sześć tygodni. 
28.10.22, 19:11
| biznes i technologie » informacje
Bank Pekao S.A. tokenizuje dzieła współczesnej sztuki
Bank Pekao S.A. przekaże swoim najzamożniejszym klientom 440 unikalnych kart kredytowych, na które przeniesiono fragmenty obrazu ,,Ściana pracowni” autorstwa Rafała Bujnowskiego. Projrkt ,,Unique” powstał dzięki tokenizacji dzieła sztuki.
27.10.22, 19:00
| biznes i technologie » informacje
PZU oficjalnym sponsorem Maryny Gąsienicy-Daniel
PZU został oficjalnym sponsorem Maryny Gąsienicy-Daniel. Polski ubezpieczyciel będzie wspierał zawodniczkę podczas rozpoczynającego się nowego sezonu w narciarstwie alpejskim. Zawodniczka została ambasadorką programu Dobra Drużyna PZU, który popularyzuje sport wśród dzieci i młodzieży.
27.10.22, 07:00
| biznes i technologie » informacje
Grupa Muszkieterów z nowymi osiągnięciami. Blisko 7,2 mld złotych obrotów
W okresie od stycznia do września br. Grupa Muszkieterów zanotowała obroty na poziomie ponad 7,16 mld złotych. W ostatnim czasie nastąpiły zmiany personalne w Grupie. Organizacja dąży do dalszego rozwoju swoich sektorów.
26.10.22, 21:35
| biznes i technologie » informacje
Automaty biletowe z ludzką twarzą
POLREGIO, wspierane przez Grupę Netia oraz firmę Avista, uruchamia sieć videomatów, które mają ułatwić podróżnym zakup biletów kolejowych i zwiększą dostępność kas. Za pośrednictwem wideorozmowy konsultanci Netii pomogą podróżnym w wyborze biletów.
26.10.22, 06:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
TaniaKsiazka.pl ma już 16. lat. Chce zostać księgarnią internetową pierwszego wyboru
Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, należąca do białostockiej spółki Glosel, obchodzi 16. urodziny. Obecnie, poza prężnie działającym sklepem internetowym, posiada 24 punkty stacjonarne i ponad 400 tys. produktów w ofercie.
23.10.22, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Muszkieterowie uruchamiają 69. stację paliw Intermarché
6 października br. Grupa Muszkieterów otworzyła nową stację paliw w Strzelcach Opolskich. Jest to 69. stacja Intermarché w Polsce i czwarta uruchomiona od początku roku. 
21.10.22, 13:24
| biznes i technologie » informacje
AL-KO tytularnym sponsorem Superpucharów Polski w Siatkówce
26 października br. w Lublinie odbędzie się mecz o AL-KO Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Firma AL-KO została Sponsorem Tytularnym Superpucharów Polski Kobiet i Superpucharów Polski Mężczyzn w siatkówce w latach 2022-2024.
19.10.22, 09:06
| biznes i technologie » sprzęt
Valve Index czy Oculus Rift S? Sam sprawdź!
Zestaw słuchawkowy VR na rynku gamingowym nie jest nowością, jednak na uwagę graczy zasługują tylko nieliczne propozycje. Użytkownicy docenili dwie marki – Valve Index i Oculus Rift S. Która z nich będzie lepsza dla Ciebie? Przeczytaj!
11.10.22, 22:15
| biznes i technologie » informacje
25 sklepów SPAR Express na stacjach paliw AVIA
Już 25 sklepów SPAR Express działa na stacjach paliw AVIA. Na mapie sklepów niedawno pojawiły się punkty w Dębicy czy Zakopanym.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie | Cała Polska

Przejdź do oferty

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

29.11.2022 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.