26.07.22, 08:00

TVP zapowiada II edycję Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjneg Heart of Europe

Logo wydarzenia "Heart of Europe", fot.: materiały prasowe

Telewizja Polska po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny „Heart of Europe”, poświęcony twórczości telewizyjnej Europy Środkowo-Wschodniej. II edycja wydarzenia została zaplanowana na 14-17 listopada br. w Warszawie. 

Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny „Heart of Europe” to przedsięwzięcie Telewizji Polskiej, które ma stanowić retrospektywę współczesnej twórczości telewizji publicznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
 
Sukces pierwszej edycji festiwalu pokazał, że istnieje potrzeba ściślejszej współpracy twórców w naszym regionie” – mówi Marek Solon-Lipiński, zastępca dyrektora Biura Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP, koordynujący prace związane z festiwalem. „Celem naszego przedsięwzięcia jest zbudowanie forum, w ramach którego nadawcy publiczni, twórcy czy producenci z Europy Środkowo-Wschodniej mogą poznawać swoją twórczość, nawiązywać kontakty i relacje biznesowe. Burzliwe wydarzenia tego roku pokazały także, że istnieje głęboka potrzeba konsolidacji sektora medialnego i wzmocnienia roli nadawców publicznych z naszego obszaru geograficznego” – dodaje Soon-Lipiński.

Do udziału w festiwalu w Warszawie zaproszeni zostali nadawcy publiczni z Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy i Gruzji. W ramach wydarzenia prezentowane są najlepsze dzieła twórców telewizyjnych z tych krajów w sześciukategoriach: „Film fabularny”, „Serial fabularny”, „Film dokumentalny”, „Rozrywka”, „Dzieci i Młodzież” oraz „Digital”, które wezmą udział w konkursie. W ostatnim dniu festiwalu podczas uroczystej gali poznamy dzieła nagrodzone przez międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli nadawców.

Odbędzie się także forum koprodukcyjne

Tak jak w ubiegłym roku, festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia: spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i pokazy specjalne. Podczas tegorocznego „Heart of Europe” odbędzie się także forum koprodukcyjne służące nawiązaniu współpracy koprodukcyjnej i handlowej w obrębie Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród gości, oprócz uczestników zgłaszających produkcje, znajdą się specjaliści ds. sprzedaży i zakupów licencji, przedstawiciele instytutów filmowych, telewizji publicznych, filmowych funduszy regionalnych, a także polscy producenci oraz przedstawiciele działów produkcji i działów programowych TVP. Spośród projektów nowych produkcji zgłoszonych przez twórców w trzech kategoriach: „Film fabularny”, „Serial” oraz „Film lub serial dokumentalny” organizatorzy wybiorą do 10 projektów w każdej z kategorii, które zostaną zaprezentowane podczas festiwalu.

Komentarze

Powiązane

21.06.24, 23:20
| telewizja / VOD » informacje
TV Republika wPolsce24 pojawią się na MUX-8. KRRiT: będą gwarantem pluralistycznej oferty na rynku mediów
Na MUX-8 pojawią się zgodnie z oczekiwaniami - aż dwie stacje informacyjne – TV Republika i WPOLSCE24. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w ekspresowym tempie rozstrzygnęła konkurs koncesyjny.
20.06.24, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Koncert Kolektywów w Telewizji Polskiej . Polscy artyści w duetach z zagranicznymi piosenkarzami
W piątek, 21 czerwca br. o godz. 21:00 TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia przeprowadzą transmisję „Koncertu Kolektywów”, podczas którego polscy artyści zaśpiewają w duetach z zagranicznymi piosenkarzami. Na scenie pojawią się m.in.: Paweł Domagała, Kasia Lins, Tomek Makowiecki, Gizmo Varillas z Hiszpanii czy Lubomyr Melnyk z Ukrainy. 
20.06.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje
Wakacyjne zmiany w informacyjnych kanałach Polsatu
Polsat wprowadza wakacyjne zmiany w ramówkach kanałów informacyjnych. „Gość Wydarzeń” będzie emitowany od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, wydłużona zostanie „Debata dnia” oraz „Debata powyborcza”.
19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.