Zielona Szafa. Wirtualna Polska organizuje webinar o ekologicznych wyzwaniach branży modowej

Zapowiedź wydarzenia, fot.: materiały prasowe

Wirtualna Polska realizuje projekt „Zielona Szafa”, w ramach którego chce edukować na temat ekologicznych aspektów i wyzwań branży modowej w Polsce i na świecie. Wraz z influencerami i ekspertami specjalizującymi się w tym obszarze skłania do przemyślanych zakupów i zwiększa świadomość konsumentów. 22 czerwca br. organizuje na ten temat bezpłatny webinar.

„Zielona Szafa” to kontynuacja strategicznego projektu WP Naturalnie, realizowanego przez spółkę od 2020 r. Początkowo projekt skierowany był wyłącznie do pracowników, tym razem dostępny będzie dla szerszej publiczności. 22 czerwca Wirtualna Polska organizuje otwarty, darmowy webinar pt. „Jak nie wpaść w pułapkę konsumpcjonizmu? Czyli jak ważne jest podejmowanie przemyślanych decyzji w dobie zmian klimatycznych”. W agendzie przewidziano wystąpienia ekspertów: Zosi Zochniak, Co-Founder UbraniaDoOddania.pl, Pawła Urbańskiego współwłaściciela KNK - Kanaka oraz Agaty Frankiewicz, założycielki i CEO Dekoeko.com.

Goście we wspólnym panelu porozmawiają również o tym jak nie wpaść w pułapkę konsumpcjonizmu. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kopacz-Domańska, dziennikarka Telewizji WP.

W ramach projektu „Zielona Szafa” odbyły się już dwa webinary we współpracy z Circular Tex Hub - „Moda odpowiedzialna” oraz „Moda a ekologia”. Ekspertki edukowały o składach i pielęgnacji ubrań oraz o tym co dokładnie kryje się pod określeniami moda cyrkularna, upcykling, deadstock i drugi obieg w modzie. Wirtualna Polska objęła swoim patronatem wydarzenie zorganizowane przez Circular Tex Hub.

Cykl objął też współpracę, m.in. z organizacją “Ubrania Do Oddania”, która nadaje drugie życie niechcianym ubraniom - we wszystkich biurach Wirtualnej Polski odbywała się zbiórka ubrań i butów dla osób potrzebujących, a także z pracownią zajmującą się personalizacją oraz renowacją obuwia Sneaker Boyz działającą w Warszawie.

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 11:52
| internet » informacje
Klub Świadomej Konsumentki. Nowy projekt serwisu WP Kobieta
Redakcja serwisu WP Kobieta uruchamia Klub Świadomej Konsumentki, w którym czytelniczki będą mogły za darmo testować różne produkty i dzielić się swoimi opiniami.
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
18.02.24, 12:59
| internet » ludzie
Krzysztof “Chris” Sulenta awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna, awansowała Krzysztofa Sulentę na stanowisko senior music creative.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.