27.05.22, 10:00
Dlaczego? Gazeta.pl startuje z nowym formatem wideo
28 maja br. na stronie głównej portalu Gazeta.pl zadebiutuje nowy cykl wideo „Dlaczego?”, który w przystępny sposób ma objaśniać widzom interesujące zagadnienia wybrane na podstawie najpopularniejszych pytań z internetowych wyszukiwarek. Scenariusz każdego odcinka programu będzie konsultowany z naukowcami z Politechniki Gdańskiej.
Najnowszy cykl „Dlaczego?” skierowany do młodych widzów, zainspirowany został najpopularniejszymi pytaniami, jakie Polacy wpisują do internetowych wyszukiwarek. Seria będzie miała swoją premierę w sobotę, 28 maja br. o godz. 10:00 na stronie głównej Gazeta.pl oraz w serwisie Next.Gazeta.pl. Kolejne odcinki cyklu będą publikowane co tydzień.
„W Gazeta.pl wciąż rozwijamy ofertę wideo, aby zapewniać naszym widzom angażujące treści. Coraz więcej z nich powstaje z myślą o generacji Z, która przede wszystkim poszukuje autentyczności. Seria „Dlaczego?” jest odpowiedzią na te oczekiwania i wierzymy, że spotka się z dużym zainteresowaniem” – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl i dyrektor ds. rozwoju treści wideo.
Twórcą serii „Dlaczego?” jest Sebastian Wasilewski, dziennikarz i reporter, który wcześniej pracował m.in. dla TVN24. „Tworząc cykl „Dlaczego?”, analizowaliśmy popularne hasła w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. Na tej podstawie wybraliśmy tematy kolejnych odcinków” – mówi autor nowego formatu realizowanego dla portalu Gazeta.pl.
Za merytoryczne opracowanie programu odpowiadają naukowcy z Politechniki Gdańskiej, a scenariusz każdego odcinka przechodzi konsultację naukową. Producentem formatu „Dlaczego?” jest Based Media.
Gazeta.pl z szeroką ofertą produkcji wideo
Gazeta.pl inwestuje w ofertę wideo, w której użytkownicy portalu znajdą zarówno formaty informacyjne („Poranna rozmowa”, „Studio biznes”), popularnonaukowe („Q&A”, „Zielony poranek”), jak i rozrywkowe („Lista Plotka”, „HomeBeauty”) oraz sportowe („Sport.pl Live”, „Interaktywny Sport Quiz”). W kwietniu br. na portalu zadebiutował inny popularnonaukowy format – „Next Station” opowiadający o przyszłości – tej, która już nadeszła, ale jeszcze nie przyjęła konkretnego kształtu.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęDo zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.
Do zdobycia jeden egzemplarz książki.
Do zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze