10.05.22, 08:00

#smartwork w Ringier Axel Springer Polska

Axel Springer Polska, fot.: materiały prasowe

9 maja br. w biurach Ringier Axel Springer Polska w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu ruszył trwający pięć dni Office Week. Wprowadza on #smartwork, czyli zróżnicowany sposób pracy ustalony i realizowany przez poszczególne działy. Od maja br. firma wprowadza także nową identyfikację wizualną.

Zaplanowany w dniach 9 - 13 maja br. Office Week jest czasem, w którym pracownicy Ringier Axel Springer mogą spotkać się i pracować razem w biurze. W ciągu tygodnia zaplanowano liczne aktywności dla pracowników, m.in. warsztaty, szkolenia i retrospektywy. Podczas Office Week będą mieli okazję, m.in. spotkać się z innymi zespołami, zagrać w ping ponga czy wziąć udział w hackday'u. Ważnym punktem są także Knowledge Pills, spotkania i dyskusje poświęcone światowym trendom w branży mediowej, podczas których głos zabiorą eksperci od subskrypcji, dziennikarstwa śledczego czy nowych technologii.

Office Week inauguruje #smartwork w praktyce. Daje on zespołom przestrzeń do eksperymentowania, dyskusji i finalnie wyboru najlepszego rozwiązania, tak aby model pracy zespołowej uwzględniał, m.in. cele do zrealizowania i możliwości. Pracownicy Ringier Axel Springer wypracowali sposób pracy, który najlepiej odzwierciedla specyfikę, dynamikę i cele danego działu. Obejmuje to również możliwość pracy z każdego miejsca w Polsce i dodatkowo, w krajach Unii Europejskiej, do 30 dni kalendarzowych w roku.

Nie tylko praca w biurze

Nowy sposób pracy wiąże się również z dostosowaniem biur do nowego modelu pracy. Od 1 maja br. są one wykorzystywane nie tylko jako miejsce pracy, ale również jako miejsce integracji i współpracy zespołowej. Aby dobrze wykorzystać przestrzeń, oddano do użytku system Smart Office służący do rezerwacji biurek, miejsc parkingowych oraz sal konferencyjnych.

W modelu #smartwork ważne miejsce zajmują realizowane i transmitowane raz w tygodniu formaty wideo ,,RAS Live”. Są to, m.in. programy poświęcone sprawom firmy, webinary poświęcone zdrowiu, a także spotkania z ludźmi świata kultury, sportu oraz nauki. Spotkania online są dostępne dla pracowników w ramach wewnętrznych kanałów komunikacji. Od stycznia 2020 r. zrealizowano niemal 100 programów.

Logo Ringier Axel Springer zyskało skróconą wersję: RAS - dla komunikacji, m.in. w social mediach. Nadal jednak obowiązuje pełna nazwa, domena i logo Ringier Axel Springer.

Jak podkreśla firma, Ringier Axel Springer Polska stawia na elastyczne podejście do sposobu pracy. Po dwóch latach pracy zdalnej w czasie pandemii, firma nie narzuca jednego modelu pracy ani obowiązku powrotu do biur.

Komentarze

Powiązane

21.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 lutego?
20.02.24, 16:30
| prasa » informacje
Gremi Media wprowadza dekalog stosowania AI w redakcjach
Gremi Media, wydawca „Rzeczpospolitej” oraz „Parkietu” i serwisów rp.pl i parkiet.com, wprowadza w redakcjach dekalog stosowania sztucznej inteligencji (AI). Ma on na celu promowanie etycznego i świadomego wykorzystania narzędzi AI przez dziennikarzy oraz uregulowanie kwestii związanych z bezpieczeństwem i prywatnością.
20.02.24, 14:02
| prasa » informacje
Kobieta i Życie z wydaniem specjalnym z przepisami czytelniczek na Wielkanoc
21 lutego br. na rynku prasowym ukaże się wydanie specjalne miesięcznika „Kobieta i Życie” – „Przepisy czytelniczek Wielkanoc" (Wydawnictwo Bauer).
20.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 lutego?
19.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 lutego?
18.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 lutego?
17.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 lutego?
16.02.24, 11:26
| prasa » informacje
2 tysiące osób wzięło udział w czterech polonezach zorganizowanych przez Gazetę Wyborczą
“Gazeta Wyborcza” od ponad 20 lat, organizuje poloneza dla uczniów i uczennic szkół średnich w Opolu, Płocku, Wrocławiu, a w 2024 r. po raz pierwszy także w Legnicy. Maturzyści tańczą wraz z władzami miast, władzami uczelni wyższych, a także ze specjalnymi gośćmi.
16.02.24, 09:44
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 lutego?
15.02.24, 11:12
| prasa » informacje
Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska 2024. Aż 171 zgłoszeń
Do tegorocznej rywalizacji w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską autorzy i autorki z polskich i niemieckich redakcji prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych zgłosili aż 171 materiałów. Do końca marca br. organizatorzy ogłoszą maksymalnie 30 prac nominowanych do ścisłego finału.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.