07.01.08, 21:06

Człowiek-orkiestra: Wolski doradza i produkuje dla TVP

Marcin Wolski nie tylko konsultuje produkowane przez TVP programy rozrywkowe, ale pisze scenariusze dla TVP (Szopka noworoczna czy nowy serial komediowy) i zgłasza własne programy. Jednocześnie Wolski recenzuje konkurencyjne projekty.

Jak informowaliśmy na łamach Portalu Medialnego MediaFM.net, TVP Historia rozpoczęła produkcję serialu historycznego w konwencji komediowej pt. „Milenium w odcinkach” według scenariusza Marcina Wolskiego.

Portal MediaFM.net ustalił, że Wolski wciąż pracuje dla TVP jako konsultant ds. rozrywki. Jednocześnie wykonuje różne zlecenia dla TVP.
"Pan Marcin Wolski nie jest pracownikiem etatowym TVP, lecz współpracownikiem TVP (umowa o dzieło). Jest konsultantem ds. rozrywki. Do zadań Pana Marcina Wolskiego należy m.in. monitorowanie wydarzeń i programów rozrywkowych, recenzowanie projektów programów rozrywkowych i zgłaszanie nowych projektów audycji rozrywkowych" - wyjaśnia dla MediaFM.net Aneta Wrona, rzecznik prasowy TVP.

Scenariusz nowego serialu Wolski napisał dla TVP Historia. Właścicielem praw do scenariusza jest TVP Historia. Jednak jego wykonanie powierzono zewnętrznej firmie - Skorpion Art.

Czy TVP nie widzi w tym konfliktu interesów? "(...) W kontrakcie  Pana Marcina Wolskiego jest (...) zawarty zapis zobowiązujący go do tworzenie programów dla TVP" - mówi Aneta Wrona dla MediaFM.net.

Czy w jakikolwiek Marcin Wolski sposób lobbował za podjęciem decyzji w sprawie produkcji serialu? "Nie. Podczas Pik-u w Gdańsku dyrektor TVP Historia Artur Dmochowski zaproponował Panu Marcinowi Wolskiemu - jednemu z najbardziej znanych polskich satyryków, historykowi z wykształcenia, autorowi szeregu publikacji poświęconych historii, przygotowanie projektu, który w lekki, pełen humoru sposób przekazywałby wiedze na temat dziejów Polski. Tak powstał pomysł serialu "Milenium w odcinkach" - wyjaśnia wątpliwości Aneta Wrona.

To jednak nie jedyna sytuacja, który budzi wątpliwośc etyczne. Producentem tradycyjnej "Szopki noworocznej" była TVP1, do której tekst napisał Wolski. Producentem wykonawczym zaś Multimedia Bank sp. z o.o.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.