02.04.22, 13:00

Pomorskie Sztormy – Gazeta Wyborcza Trójmiasto przyznała swoje nagrody już po raz 17.

Gala plebiscytu "Pomorskie Sztormy", fot.: materiały prasowe

Czytelnicy „Wyborczej Trójmiasto” i portalu Trojmiasto.Wyborcza.pl wybrali zwycięzców w 17. edycji plebiscytu „Pomorskie Sztormy”, mającego na celu uhonorowanie, m.in. osób czy firm, które swoją działalnością przyczyniają się do promocji województwa pomorskiego w kraju i zagranicą. Laureatów ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się 29 marca br.

„Pomorskie Sztormy” to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród na Pomorzu. W bieżącym roku, podczas 17. edycji konkursu, czytelnicy „Gazety Wyborczej Trójmiasto” i serwisu Trojmiasto.Wyborcza.pl oddali rekordową liczbę głosów, wyłaniając tym samym dziewięcioro zwycięzców.

Sztorm Kulturalny odebrała malarka Agata Nowosielska, autorka wystawy „Nirvana”, którą można było oglądać w Gdańsku i w Warszawie. Sztorm Sportowy trafił w ręce medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Anny Kiełbasińskiej z SKLA Sopot. Zwyciężczynią w kategorii Sztorm Obywatelski została Lidia Makowska /TAK Trójmiejska Akcja Kobieca.

Laureatem Sztormu Naukowego został prof. Miłosz Jaguszewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Sztorm Ekologiczny wywalczył projekt „See The Sea", w którym uczniowie z gdyńskiego III LO sprzedawali bluzy i torby z logo akcji, a zysk przeznaczyli na fundację walczącą o przyszłość Bałtyku.

W kategorii Sztorm Kulinarny zwyciężyła mała rzemieślnicza piekarnia, Nowy Chleb z Gdańska. Sztorm Urbanistyczny trafił do autorów profilu na Facebooku „Sto Lat Planowania”, na którym piętnowana jest, tzw. polska myśl urbanistyczna. W kategorii Sztorm Europejski wyróżniono rewitalizację Oruni w Gdańsku oraz stworzenie ośmiu domów dla seniorów w gminie Puck.

Statuetki „Pomorskie Sztormy” wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 29 marca br. na najwyżej położonej scenie w Polsce – na 34. piętrze biurowca Olivia Star w Gdańsku. Gwiazdą wieczoru była piosenkarka Reni Jusis. Organizatorem plebiscytu była „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”, a partnerem głównym – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Komentarze

Powiązane

20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.09.23, 23:00
| prasa » informacje
Bauer wydaje drugi numer magazynu Świat Wiedzy - Extra
20 września br. na rynku prasowym ukaże się drugi numer magazynu „Świat Wiedzy- Extra” (Wydawnictwo Bauer).
19.09.23, 15:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Premiera książki PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat Jerzego Baczyńskiego
20 września br. do sprzedaży trafi najnowsza książka Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”, pt.: „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”.
19.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.09.23, 13:17
| prasa » informacje
Sprzedaż magazynu Forbes Women rośnie
Według danych wydawcy, czerwcowe wydanie „Forbes Women” (3/2023, RASP Polska) odnotowało sprzedaż o 25 proc. wyższą w stosunku do wydania z poprzedniego roku. Tym samym osiągnęło najwyższy wynik sprzedażowy w tym roku.
18.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
17.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
16.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
15.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
14.09.23, 20:30
| prasa » ludzie
Katarzyna Gaweł z nową funkcją w RAS Polska
Od września br. Katarzyna Gaweł, pełniąca do tej pory rolę Head of Internal Communications, objęła nowo utworzone stanowisko Head of DEI w RAS Polska.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.