28.03.22, 10:00

Pożegnanie Krzysztofa Pendereckiego w TVP Kultura

Krzysztof Penderecki, fot.: materiały prasowe

29 marca br. TVP Kultura pożegna Krzysztofa Pendereckiego. Antena, oprócz transmisji uroczystości pogrzebowych z Krakowa, przypomni biografię oraz najsłynniejsze dzieła artysty. Widzowie TVP Kultura obejrzą również poświęcone mu materiały, m.in.: reportaż, film fabularny z muzyką kompozytora, dokument, a także programy muzyczne i koncerty.

Ramówkę poświęconą artyście TVP Kultura rozpocznie o godz. 7:30 emisją koncertu zarejestrowanego w ramach Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w październiku 1998 r. Na scenie wystąpili, m.in. studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, Międzynarodowa Orkiestra i Chór Akademii Bachowskiej pod dyrekcją Helmutha Rillinga.

O godz. 8:40 widzowie reportaż Elizy Orzechowskiej pt. „Wspomnienie o Krzysztofie Pendereckim”, którego narrację prowadził sam Penderecki. W reportażu zaprezentowane zostaną fragmenty wywiadów z najbliższymi artysty, archiwalne sceny przedstawiające go przy pracy, a także niepublikowane wcześniej materiały archiwalne TVP z lat 70. i 80.

Specjalne wydanie „Informacji kulturalnych”, rozpocznie się o godz. 9:15 i będzie transmisją uroczystości pogrzebowych. Przebieg wydarzenia z Krakowa relacjonować będą Sandra Meunier oraz Małgorzata Nieciecka-Mac.

O godz. 15:10 film w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa, pt. „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Krzysztof Penderecki stworzył do filmu eksperymentalną ścieżkę dźwiękową inspirowaną muzyką barokową Antonia Vivaldiego oraz klasyczną Beethovena, Haydna i wczesnego Mozarta. O godz. 18:20 ponownie w TVP Kultura specjalne wydanie „Informacji kulturalnych” poświęconych zmarłemu kompozytorowi. O godz. 18:55 wyemitowany zostanie film dokumentalny Anny Schmidt pt. „Penderecki. Droga przez labirynt”. O godz. 21:15 specjalne wydanie programu „Scena muzyczna – Pamięci Krzysztofa Pendereckiego”. Wystąpią w nim Hania Rani oraz kwartet smyczkowy Atom String Quartet.

Wszystkie audycje będą dostępne również na kanale streamingowym TVP Kultura2.

Komentarze

Powiązane

21.06.24, 23:20
| telewizja / VOD » informacje
TV Republika wPolsce24 pojawią się na MUX-8. KRRiT: będą gwarantem pluralistycznej oferty na rynku mediów
Na MUX-8 pojawią się zgodnie z oczekiwaniami - aż dwie stacje informacyjne – TV Republika i WPOLSCE24. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w ekspresowym tempie rozstrzygnęła konkurs koncesyjny.
20.06.24, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Koncert Kolektywów w Telewizji Polskiej . Polscy artyści w duetach z zagranicznymi piosenkarzami
W piątek, 21 czerwca br. o godz. 21:00 TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia przeprowadzą transmisję „Koncertu Kolektywów”, podczas którego polscy artyści zaśpiewają w duetach z zagranicznymi piosenkarzami. Na scenie pojawią się m.in.: Paweł Domagała, Kasia Lins, Tomek Makowiecki, Gizmo Varillas z Hiszpanii czy Lubomyr Melnyk z Ukrainy. 
20.06.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje
Wakacyjne zmiany w informacyjnych kanałach Polsatu
Polsat wprowadza wakacyjne zmiany w ramówkach kanałów informacyjnych. „Gość Wydarzeń” będzie emitowany od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, wydłużona zostanie „Debata dnia” oraz „Debata powyborcza”.
19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.