23.03.22, 17:00

Koncert grupy Mitra w Trójce

Grupa Mitra w pełnym, siedmioosobowym składzie, fot. mat. promocyjne

W niedzielę, 27 marca br., na scenie Trójki za sprawą folk-rockowego zespołu Mitra zabrzmią dźwięki takich instrumentów, jak m.in. trąbka, puzon czy akordeon. Zespół wystąpi na żywo w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Początek wydarzenia o godz. 19.05.

Pochodzący z Gdyni siedmioosobowy zespół Mitra istnieje już od 12 lat, a w 2017 r. wydał debiutancki album „Klucz”, który zebrał pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych. Dzięki koncertom w wielu polskich miastach, grupa zjednała sobie wierne grono słuchaczy. Od kilku tygodni na antenie Trójki usłyszeć można dwa premierowe utwory Mitry, zatytułowane „Ona” i „Szósty Kosmos”. Ten drugi zainspirowany jest „Krótkim filmem o miłości” Krzysztofa Kieślowskiego.

„Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszamy najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia, takie jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem” – przekonują muzycy grupy. „Nie szlifujemy diamentów w piwnicach i garażach. Naszym żywiołem jest kontakt ze słuchaczem i występy na żywo. Koncertujemy od 2010 roku. Mamy za sobą wiele występów, a każdy z nich jest wyjątkowy. Zagraliśmy na dużych i małych scenach – zarówno na profesjonalnych deskach, jak i… przyczepie TIR-a” – dodają artyści.

Podczas niedzielnego koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej zespół zaprezentuje utwory z pierwszego albumu oraz z nowej płyty „Oj tam!”, która ma się ukazać jeszcze w tym roku. Grupa wystąpi w składzie: Arkadiusz Kasiński – wokal, Rafał Ringwelski – trąbka, Krzysztof Gudelun – puzon, Michał Mantaj – akordeon i instrumenty klawiszowe, Robert Baranowski – gitara, Jakub Kisielewicz – gitara basowa, Paweł Kalwajtys – perkusja.

Koncert grupy Mitra w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę, 27 marca, od godz. 19.05. Transmisję będzie można śledzić na antenie Trójki, w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube stacji i na stronie internetowej rozgłośni.

Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.