15.03.22, 14:59

Nowoczesne strony internetowe - dlaczego warto korzystać z usług agencji interaktywnej?

Fot.: materiały prasowe

Jeżeli prowadzisz firmę, z pewnością wiesz, że posiadanie strony internetowej jest absolutną koniecznością. Stanowi doskonałą wizytówkę firmy, a w przypadku sklepów internetowych - odpowiednio zbudowana i zoptymalizowana - bezpośrednio pozytywnie wpływa na sprzedaż. Podobnie jak w modzie, i w przypadku stron internetowych mamy do czynienia z różnymi “trendami”. To, co było modne jeszcze kilka lat temu, obecnie potrafi być totalnie nie do przyjęcia dla użytkowników. Warto mieć nowoczesną stronę internetową. To niesie za sobą same plusy. Jesteś ciekawy, co rozumiemy poprzez przymiotnik “nowoczesna” i dlaczego jest to takie istotne? Poniżej opisaliśmy najważniejsze cechy nowoczesnych stron internetowych. Zobacz, co jest teraz modne!

Nowoczesna strona internetowa, czyli jaka?

No właśnie… Co oznacza pojęcie “nowoczesna strona internetowa”? Sprawdź, czy witryna Twojej firmy spełnia wszystkie poniższe kryteria!

Interaktywna

Nowoczesne strony internetowe są przede wszystkim interaktywne. Interaktywne, czyli wzbogacone o elementy dynamiczne, jak chociażby wideo, wyskakujące pola zawartości, menu wysuwane czy formularze kontaktowe. Innymi słowy - wszystko, co ułatwia życie użytkownikom i przyciąga ich uwagę na dłużej. Dzięki temu osoby odwiedzające Twoją stronę www spędzą na niej więcej czasu, zainteresowane - będą wchodzić na kolejne jej podstrony, a współczynnik odrzuceń się obniży. Nie da się również ukryć, że strony interaktywne mają z reguły więcej odwiedzin, ponieważ “więcej się na nich dzieje”!

Funkcjonalna

Funkcjonalna strona internetowa to witryna, która wyróżnia się łatwością dostępu do wszystkich informacji, które mogą zainteresować użytkownika. Najbardziej istotne jest to oczywiście w przypadku sklepów internetowych. Każdy produkt, który znajduje się na stronie e-sklepu, powinien być odpowiednio przedstawiony i opisany. Funkcjonalność to również oczywiście odpowiednio zaprojektowana nawigacja. Im jest ona prostsza, tym bardziej pozytywne będą wrażenia czy doświadczenia użytkowników. Wpływa to oczywiście również na ilość i wartość transakcji.

Intuicyjna

Nowoczesna strona internetowa jest także intuicyjna. Intuicyjna, czyli prosta w obsłudze. Mówi się, że “im prościej, tym lepiej” i naprawdę ma to sens! Internauci w większości nie narzekają na nadmiar czasu i zdecydowanie doceniają proste rozwiązania. Strona intuicyjna to również strona, która “wyprzedza” potrzeby jej użytkowników, czy - w przypadku sklepów internetowych - klientów. Zresztą, agencje interaktywne najlepiej wiedzą, co zrobić, by stworzyć stronę, która będzie maksymalnie intuicyjna!

Przejrzysta

Z intuicyjnością stron internetowych związana jest również kolejna cecha nowoczesnych witryn, jaką jest przejrzystość. W tym punkcie chcielibyśmy poruszyć przede wszystkim kwestię wyglądu strony internetowej. Powinna być przejrzysta, czyli bardzo czytelna. Jej czytelność wpływa również na postrzeganie witryny przez jej użytkowników. Jeżeli nie da się szybko znaleźć tego, co się szuka, najczęściej podejmuje się jedną, kluczową czynność - “zamyka okienko”...

…ale czy designerska?

Znasz takie sformułowanie - “przerost formy nad treścią”? Jeżeli tak, z pewnością doskonale wiesz, o czym zaraz napiszemy… Czasami bywa tak, że strony są tak “napakowane” w elementy multimedialne, że trudno dostrzec cokolwiek innego. Teksty są poukrywane, panel strony również i użytkownik nie wie, jak się po niej poruszać. Design jest ważny, ale nie może przysłonić innych aspektów funkcjonowania strony www!

Zoptymalizowana

I tu przechodzimy do czegoś, czego brakuje wielu - na pierwszy rzut oka dobrze wyglądającym - stronom internetowym… Witryna nieodpowiednio zoptymalizowana nie będzie wysoko w wyszukiwarce, więc jej ruch organiczny może nie być satysfakcjonujący. Oczywiście, działania reklamowe mogą “przyciągnąć” użytkowników na stronę www, ale nie można zapomnieć również o bieżącej optymalizacji SEO. Zdecydowana większość firm powierza te działania agencjom interaktywnym i wydaje się to być najrozsądniejszym wyjściem. Jak sądzisz, dlaczego?

Agencja interaktywna zadba o Twoją stronę www - od A do Z!

Otóż to! Oczywiście, nie możemy wypowiedzieć się w imieniu wszystkich agencji, ale nasza agencja SEO/SEM KoboSystem świadczy kompleksowe wsparcie dla firm! Możemy stworzyć dla Ciebie nowoczesną stronę internetową, posiadającą wszystkie powyższe cechy. Ponadto, odpowiednio ją wypozycjonujemy i skonfigurujemy dla Ciebie kampanie reklamowe. KoboSystem to zespół profesjonalistów, którzy są rzetelni, terminowi i jednocześnie kreatywni. Szukasz sprawdzonej agencji interaktywnej? Skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy “sposób” na nowoczesną stronę www Twojej firmy!

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.