02.02.22, 07:00

Podsumowanie 2021 r.: Franciszek Georgiew (Tigers)

Franciszek Georgiew, fot.: archiwum autora

2021 rok na rynku mediów i reklamy dla portalmedialny.pl komentuje Franciszek Georgiew, CEO Tigers.

RYNEK:

Wyróżniłbym dwa najważniejsze trendy:

1. Wzrost konkurencyjności w e-commerce. Bardzo proklienckie standardy narzucane przez ogromne marketplace'y, ogromna liczba nowych sklepów, coraz większe ograniczenia dotyczące analityki i targetowania reklam, rosnące stawki w systemach reklamowych Google i Meta oraz częściowy powrót ludzi do zakupów online, powodują, że e-commerce staje się coraz bardziej wymagającym i dojrzałym rynkiem. Odpowiedzią na związane z tym trudności jest połączenie specjalistycznej wiedzy narzędziowej, z wiedzą o mechanizmach promocji stricte z dziedziny handlu internetowego i... klasycznym pozycjonowaniem marki. Mało kto posiada na pokładzie takie kompetencje i mało który właściciel e- commerce jest w ogóle świadomy, że jest to rozwiązanie jego bolączek.

2. Zmiana sposobu konsumowania treści. Ludzie spędzają coraz więcej czasu na konsumowaniu autentycznych, tworzonych na smartfonach treściach od innych twórców. Sami przy okazji stają się twórcami, przez co El Dorado zasięgów organicznych na nowych platformach również w końcu dobiegnie końca. Marki mają dużą trudność w odnalezieniu się w tym świecie, potrzebują młodych, mobilnych twórców i umiejętności wpisania ich w szerszą strategię. Są to rzadkie kompetencje, a jeszcze rzadziej za dobrą strategią idzie równie dobra digitalowa egzekucja. Dlatego nie spodziewam się, żebyśmy w 2022 roku doświadczyli jakiejś rewolucji.

Podsumowując, dwie wymienione przeze mnie zmiany mocno wpłynęły na rynek, ale marketerzy moim zdaniem nieszczególnie się do nich ustosunkowali. W większości firm prowadzone są te same, topniejące jeśli chodzi o skuteczność działania i... będzie tak to pewnie wyglądać dalej, aż generacja Z wespnie się na wyższe stołki. Sęk w tym, że wówczas nadejdą już nowe trendy!

TIGERS:

2021 rok był dla Tigers przełomowy. Nie tylko przeszliśmy rebranding, ale także urośliśmy dwukrotnie przychodowo i przeprowadziliśmy się do nowego biura w wieżowcu Q22 w centrum Warszawy. Wśród naszych projektów wyróżniły się dwie edycje nagradzanego projektu rekrutacyjnego "Akademia Tygrysa". Uruchomiliśmy platformę e-learningową "Dom Tygrysa".

Pośród klientów, którymi możemy się pochwalić, pozyskaliśmy takie marki jak Panasonic, Milwaukee Tool, Moliera 2, Runmageddon czy BeActive. Rozwinęliśmy dla nich swoje kompetencje o wideo oraz kampanie programatyczne. Jesteśmy bardzo poukładani wewnętrznie, przez co klienci ocenili nas na ponad 9/10 w ankietach satysfakcji, o które strasznie się dopominamy!

Tigers zainwestowało również w trzy spółki, które są dla nas dużym priorytetem na rok obecny. Huqiao to marka zajmująca się marketingiem w Chinach, szczególnie dla branży GameDev. Tigers Dev buduje platformę do onboardingu pracowników opartą na kodzie już dostępnego online Domu Tygrysa. Automation House to nasze najnowsze przedsięwzięcie, w którym pomagamy automatyzować procesy w firmach przy pomocy narzędzi takich jak nasz partner, Integromat.

Franciszek Georgiew

Założyciel i właściciel Tigers – agencji digital marketingowej bazującej na doskonałej znajomości kanałów social media oraz systemów reklamowych Facebook Ads, Google Ads oraz programmatic.

Według testu Gallupa strateg, nastawiony na rywalizację i zdobywanie kolejnych osiągnięć. Przeszedł cały szlak bojowy - od juniora do lidera działu social w dużej agencji reklamowej, następnie od freelancera do szefa 60-osobowego zespołu specjalistów. Ma na koncie setki szkoleń marketingowych, strategicznych i biznesowych dla korporacji, domów mediowych, a także instytucji rządowych. Autor kompleksowych publikacji na temat systemu reklamowego Facebooka – Księga Adsów 3 oraz bezpłatnych, kreatywnych działań w social media – Księga Organika.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Unilever w przetargu wybiera 38 Content Communication
Do grona klientów 38 Content Communication, dołączył Unilever – jeden z największych światowych graczy rynku FMCG. Agencja została wybrana w drodze przetargu i będzie odpowiedzialna za komunikację korporacyjną, przygotowanie i wdrożenie strategii PR, a także pozycjonowanie ekspertów w mediach.
17.06.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Platforma inwestycyjna BeGlobal klientem iProspect
Agencja iProspect (dentsu Polska) została wybrana do obsługi mediowej platformy inwestycyjnej BeGlobal. Działania agencji obejmą przygotowanie i egzekucję kampanii performance oraz afiliację. Współpraca ma charakter długofalowy.
16.06.24, 22:24
| reklama & PR » informacje
Piłkarze Luka Modrić i Bukayo Saka w kampanii Snickers
Z początkiem czerwca br. wystartowała najnowsza kampania Snickers, w której udział biorą gwiazdy piłki nożnej – Luka Modrić i Bukayo Saka. Marka chce pomóc wszystkich entuzjastom futbolowych emocji uniknąć „przypałów".
16.06.24, 16:36
| reklama & PR » informacje
Marka Eduscho zadowolona z wyników kampanii na TikToku
Druga faza kampanii marketingowej marki Eduscho, właśnie się zakończyła. Kreatywne podejście i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, m.in. FOOH (Fake Out of Home) w mediach społecznościowych przyczyniło się do osiągnięcia wysokich wyników, m.in. w postaci zaangażowania użytkowników na platformie TikTok. 
16.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
BECKERS. Malowanie nabiera kolorów. PPG prowadzi kampanię promującą linię plamoodpornych farb
PPG rozpoczął kampanią promującą linię plamoodpornych farb BECKERS Designer Colour. Szeroko zakrojona komunikacja prowadzona pod hasłem „BECKERS. Malowanie nabiera kolorów” obejmuje telewizję, internet, w tym serwisy VOD oraz social media. 
16.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Rankomat.pl promuje polisę turystyczną jako gwarancję spokojnego urlopu
Multiporównywarka rankomat.pl rusza z letnią kampanią marketingową, w której skupia się na korzyściach wynikających z posiadania ubezpieczenia podróżnego podczas urlopu za granicą. W reklamach z udziałem ambasadora, Huberta Urbańskiego, marka podkreśla, że zakup polisy to przepis na spokojne i bezpieczne wakacje.
15.06.24, 20:00
| reklama & PR » informacje
Nowi twórcy internetowi w agencji Rokmates
Do agencji influencer marketingu Rokmates dołączyło dziesięciu twórców internetowych, wśród których są m.in. Torii, duet PK Sisters czy Coocharz.
15.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Klubik pełen punkcików. Akcja promocyjna marki Gerber
Agencja UNIQUE ONE, na zlecenie firmy Nestle, organizuje ogólnopolską akcję promocyjną dla marki Gerber.
15.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
GIGAnci Życia. Plus na Kartę wprowadza nowy format komunikacyjny
Wystartowała nowa kampania promocyjna Plusa na Kartę stworzona w oparciu o nowy format komunikacyjny – GIGAnci Życia. Kampania promuje nową ofertę Plusa, w której klienci mogą otrzymać 6400 GB.
15.06.24, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Jacek Dąbrowski przeszedł z Burda Media do Grupy Iberion
Jacek Dąbrowski dołączył do zespołu sprzedaży Grupy Iberion. Wcześniej był związany z firmą Burda Media.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.