30.12.21, 13:52

Wiadomości TVP1 w ogniu krytyki za szeroką promocję Sylwestra Marzeń

Kadr z programu, fot.: materiały prasowe

29 grudnia br. o 19.30 wyemitowano kolejne wydanie "Wiadomości" (TVP1), które nie po raz pierwszy odbiło się szerokim echem w dziennikarskim świecie. Tym razem z powodu poświęcenia większość czasu na zapowiedź Sylwestra Marzeń organizowanego przez TVP w Zakopanym.

"Żadne Los Angeles, Rzym, Moskwa, Londyn, Paryż, tylko Zakopane jest stolicą światowego sylwestra. Bardzo się cieszę. Polacy zasługują na najlepszych artystów. Telewizja Polska jest w stanie im to zapewnić" - grzmiał w "Wiadomościach" Jacek Kurski, Prezes TVP, twórca narodowego formatu sylwestrowej imprezy. Wydarzeniu, które odbędzie się 31 grudnia w zimowej stolicy Polski, poświęcone było większość wydania głównego serwisu informacyjnego TVP. Program był współprowadzony przez Michała Adamczyka z Zakopanego, a prezenter łączył się także z reporterami rozmieszczonymi w Zakopanym. Temat imprezy z udziałem, m.in. gwiazd disco polo, zdominował większość programu (ponad 17 minut). Kuriozalne było również wydanie programu "Gość Wiadomości", gdzie gośćmi zamiast polityków czy komentatorów byli Rafał Brzozowski i Zenon Martyniuk.

Jason Derulo rządzi w Wiadomościach

Okazało się, że Jason Derulo, który zagra na Sylwestrze Marzeń, dla ekipy "Wiadomości" był ważniejszy, niż m.in. rekordowa ilość zgonów w obecnej fali pandemii czy choćby gigantyczne podwyżki gazu dla części Polaków. W pozostałej części programu czas poświęcono, m.in. emerytom i rencistom, którzy mają skorzystać na wprowadzeniu Polskiego Ładu czy na przedstawienie inwestycji zmieniających Polskę.

Kuriozalne wydanie "Wiadomości" było szeroko krytykowane w mediach społecznościowych, nawet przez osoby, które bardzo rzadko zdobywały się na krytykę TVP za czasów Jacka Kurskiego. „Dziś Wiadomości TVP - prawdziwa tancbuda. Dno” - napisał Wojciech Reszczyński na Twitterze. Wtórowała mu Marzena Nykiel redaktor naczelna serwisu wpolityce.pl. „Muzyka na poziomie remizy, teledyski ociekające seksem i Maryla z "Kałasznikowem": "w kącie stoi niezła lufa, zaraz będzie rozpierducha". I tak przez całe dnie w głównym kanale informacyjnym” - napisała Nykiel.

„Wiadomości” skrytykował także Piotr Cywiński. „Nie wierzę w to, co ogląda - główne wydanie Wiadomości TVP zaczyna się od...Jasona Derulo, czy jak mu tam... Sam papież zainteresował się Wiadomościami, jak powiedział: "Jezus, Maria...!", koniec cytatu” – napisał Cywiński.

Dziennikarze zwracali uwagę na dobór tematów, a w zasadzie brak tych najważniejszych. „20.00 Zero informacji o covidzie. Zero o gigantycznych podwyżkach cen gazu. Jest Sylwester marzeń. Pandemii nie ma. #2miliardyZbudzetu” - napisała z kolei Martyna Jaszczołt z TVN24. „Ponad 20 minut o Sylwestrze, zero o rekordowej liczbie zgonów w tej fali pandemii. Obrzydlistwo, zwykłe obrzydlistwo” – napisał Tomasz Setta z TOK FM.

Robert Mazurek, który na Twitterze pisze tylko i wyłącznie o winie, zrobił wyjątek. Na ten fakt zwrócił uwagę Jacek Czarnecki z Radia Zet. „No nie wierzę. Jednak nie o winie? Sprawił to nie kto inny tylko @KurskiPL i jego tępa propaganda. A ilu prawych to polubiło!” – napisał Czarnecki. Odpowiedział mu dziennikarz. „O "Wiadomościach" mam zdanie ugruntowane - tu się nie różnimy, choć zapewne różnimy się w ocenie "Faktów" TVN. Dziś więc dobiła mnie nawet nie tępa propaganda, tylko ta tandeta i żenada sylwestrowa i milczenie na najważniejsze tematy. No i te 18 min. na autoreklamę” – podkreślił Mazurek. W usuniętym już tweecie dziennikarz przypomniał, że w dniu, gdy "Wiadomości" TVP zachwalały zbliżającą się imprezę sylwestrową, w Polsce blisko 800 osób zmarło na Covid-19, oraz "ceny gazu oszalały, a rachunki są siedmiokrotnie wyższe". "A tymczasem w "Wiadomościach" jakiś pan ćwiczy ruchy frykcyjne na półnagiej tancerce" – napisał Mazurek.

Komentarze

Powiązane

01.10.23, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
Trzy nowe programy w TVN Style
W weekend w ofercie kanału TVN Style pojawią się trzy nowe programy. W niedzielę 1 października br. z premierowymi odcinkami zadebiutują: „Ślub last minute”, „Stylowe taxi Agaty” oraz „Rogalska Show”.
30.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
To nie koniec biesiad w TVP. Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami w TVP1
W niedzielę, 1 października br. Telewizja Polska wyemituje zrealizowane w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni widowisko „Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami". Gwiazdy estrady i lokalne zespoły wspólnie z widzami zaśpiewają, zatańczą i porozmawiają o tym, co Polaków łączy.
30.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
W rytmie disco polo i popu. Roztańczony PGE Narodowy i Rozśpiewany PGE Narodowy w Dwójce
„Roztańczona Polska” - letnia trasa TVP3 dotarła do mety. W sobotę, 30 września br. o godz. 20:00 odbędzie się ostatnia odsłona muzycznego show pt. „Roztańczony PGE Narodowy” zawita do Warszawy. Tego samego wieczoru o godz. 22:20 TVP2 zaprasza na koncert „Rozśpiewany PGE Narodowy”.
30.09.23, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
86. Parada Pułaskiego na antenie TVP Polonia
W niedzielę, 1 października br. odbędzie się 86. Parada Pułaskiego, w której udział weźmie Prezydent RP Andrzej Duda. Transmisja wydarzenia na antenie TVP Polonia rozpocznie się o godzinie 18.15. 
29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.