21.10.21, 19:22
Kredyty firmowe – rodzaje
Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań finansowych przeznaczonych dla małych i większych przedsiębiorców. W zależności od tego, na jakie propozycje pochodzące od banków dana firma się zdecyduje, taka będzie jej późniejsza płynność finansowa oraz możliwości rozwoju. Warto wiedzieć, jakie są podstawowe rodzaje kredytów dla firm oraz czym się kierować, aby dobrać najlepszą ofertę dostosowaną do potrzeb przedsiębiorstwa.
Rodzaje kredytów firmowych – charakterystyka
W zakresie kredytów i pożyczek firmowych warto wyróżnić takie rodzaje zobowiązań finansowych, jak:
- Kredyt obrotowy
Co ciekawe, kredyt obrotowy jest jedną z najpopularniejszych form finansowania działalności gospodarczej. Taka forma współpracy z bankiem umożliwia zachowanie płynności finansowej oraz szybszej spłaty kredytów, pożyczek oraz realizowania wypłat pracowniczych.
- Kredyt inwestycyjny
Kredyty inwestycyjne to nic innego jak środki, które przedsiębiorstwo musi przeznaczyć na swój rozwój. Bardzo często koszty realizacji różnych przedsięwzięć polegających na rozwoju przedsiębiorstwa są zbyt duże, dlatego zaciągniecie kredytu inwestycyjnego, pozwala np. na budowę nieruchomości, zakup pojazdów lub papierów wartościowych.
- Kredyt hipoteczny
Kredyty hipoteczne udzielane są przedsiębiorcom, którzy chcą kupić konkretną nieruchomość lub po prostu zabezpieczyć nią otrzymane od banku środki. Trzeba jednak uważać, gdyż w przypadku braku spłaty bank zajmuje rzeczoną nieruchomość.
- Kredyt w rachunku bieżącym
Ten rodzaj kredytu to swego rodzaju rachunek odnawialny przyznawany jako dodatkowy limit na koncie. Mogą
z niego korzystać przedsiębiorcy, którzy z pewnymi opóźnieniami otrzymują wpływy na konto.
- Kredyt konsolidacyjny
Konsolidacja jest niczym innym jak połączeniem kilku zobowiązań w jedno większe z dłuższym okresem spłaty. Warto wiedzieć, że takie rozwiązania dostępne są zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.
- Kredyt na start dla firm
Kredyty dla firm na rozpoczęcie działalności udzielane są tylko firmom, które działają od co najmniej 6 miesięcy. Podstawowym wymogiem w tym przypadku jest utrzymanie działalności przez minimum 12/24 miesiące po otrzymaniu finansowania.
Rodzaje kredytów firmowych – czy warto korzystać z finansowania?
Przeznaczenie konkretnego typu zobowiązania jest inne, dlatego warto przyjrzeć się warunkom, jakie oferowane są przez banki w Polsce dla przedsiębiorców. Biorąc pod uwagę typy kredytów firmowych, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim oprocentowanie, cel finansowania oraz jego możliwą wysokość. Ma to kluczowy wpływ na rozwój każdego przedsiębiorstwa. Obecnie z pomocą przychodzą także internetowe rankingi kredytów firmowych pomagające w podjęciu właściwej decyzji.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęZapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze