12.10.21, 07:00

Lista Piosenek 357 ruszy z głosowaniem online. Będzie również koncert dla Marka, Halinki i Bartka

Zapowiedź "Listy Piosenek 357"
Fot.: materiały prasowe

Radio 357 zapowiedziało start systemu do głosowania na "Listę Piosenek 357". W październiku br. odbędzie się także specjalny Koncert LP357.

Zespół „Listy Piosenek 357” zapowiedział nowe otwarcie audycji Radia 357. Jest ono związane z uruchomieniem nowego systemu do głosowania online. System został zaprezentowany podczas specjalnej audycji połączonej z transmisją video. Dotychczasowe notowania były wyłaniane w oparciu o głosy przesyłane na kartkach pocztowych.

Jesteśmy po dyskusji z Patronami nad kształtem Listy. Otrzymaliśmy setki pomysłów, sugestii, podpowiedzi. W specjalnych ankietach Patroni zdecydowali, że notowanie podstawowe będzie liczyło 35 utworów. Uzupełni je 7 utworów, którym prawie, prawie udało się do niego wejść. I tak zgrabnie mamy “357” i w nazwie, i w notowaniu” - mówi Marcin Łukawski, prowadzący Listę.

Decyzją Patronów każdy głosujący będzie mógł oddać 10 głosów, a utwory, które wypadną z notowania - będą mogły dostać drugą szansę. System zostanie udostępniony 22 października. „Lista Piosenek 357” emitowana jest w piątki od godz. 19:00 do 22.00. Możliwość głosowania otrzyma jedynie społeczność 33 tys. patronów rozgłośni.

Pierwsza Lista wyłoniona w głosowaniu online pojawi się na antenie 29 października. Powstał specjalny serwis z informacjami o LP357.

Będzie w końcu koncert dla dawnej ekipy Listy

W ramach nowego otwarcia w Liście Piosenek zespół Radia 357 zapowiedział organizację Koncertu LP357. Był on pierwszym celem zbiórki na Patronite. „Pandemia pokrzyżowała nam plany. Czekaliśmy na dobry moment. I ten wydaje się najlepszy. Chcemy podziękować za poprzednią Listę, ale przede wszystkim - zaprosić na nową. Bo zabawa zaczyna się od początku. Dopinamy rozmowy z artystami, sukcesywnie będziemy ujawniać szczegóły. Sytuacja jest wciąż niepewna, więc wymyśliliśmy formułę odporną na wszelkie obostrzenia. Sam koncert będzie kameralny, ale zapewnimy transmisję dla wszystkich. W sposób szczególny będziemy chcieli ugościć współtwórców i przyjaciół Listy - mając pewność, że będą także przyjaciółmi LP357. Bo radio to przede wszystkim ludzie, a dopiero później miejsca” - mówi Piotr Stelmach, koordynujący prace reakcji muzycznej.

Na antenie zadebiutował także nowy format “Reklamy? Nie mamy” czyli satyrycznego cyklu parodii reklam. Będą przygotowywane przez artystów kabaretowych współpracujących z Radiem 357. „Więcej rozrywki - to jeden z najczęstszych postulatów naszych Patronów. Nie mając bogatych archiwów możemy bazować na tym, co stworzymy sami. Szukamy więc ciekawych pomysłów, by tej rozrywki mogło być więcej. Tak narodził się pomysł na “bloki antyreklamowe”. Będą to reklamy, ale postawione kompletnie na głowie. Urozmaicą antenę, poprawią humor, a przy okazji przypomną jak to dobrze, że dzięki wpłatom Patronów nie ma u nas męczących bloków reklamowych (…)” - mówi Katarzyna Pruchnicka, z zarządu Radia 357, koordynująca rozwój oferty programowej.

Cykl “Reklamy? Nie mamy” przygotują Łukasz Błąd, Filip Jaślar i Krzysztof Szubzda, a wydawać będzie Agnieszka Szwajgier. Będzie emitowany o godz. 9:50 w paśmie “Kieruj się na południe” oraz w “Popołudniówce” o godz. 18:30.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy