28.09.21, 07:00

Tytanowe Oka. Nominowani do nagrody w XVI edycji Festiwalu

Zapowiedź konkursu
Fot.: materiały prasowe

24 września w siedzibie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej organizatora Festiwalu, odbyło się spotkanie Kapituły Festiwalu o nagrodę „Tytanowego Oka”, na której wyłoniono trzy nominowane produkcje w każdej kategorii. 

W sumie zakwalifikowanych do Festiwalu zostało 35 produkcji, które spełniały wymogi formalne. Laureaci „Tytanowego Oka” zostaną ogłoszeni 5 października br. w czasie Gali, która towarzyszy 48 Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE i odbędzie się w hotelu DoubleTry by Hilton w Łodzi.

Celem Festiwalu jest promowanie programów telewizyjnych oraz ich producentów, nadawców i autorów, którzy świadcząc najwyższej jakości usługi, jednocześnie w możliwie najpełniejszy sposób realizują ideę współpracy z Operatorami Telewizji Kablowych. Festiwal skierowany jest do producentów, autorów oraz nadawców telewizyjnych. Do konkursu zostały zgłoszonych audycje telewizyjne, filmy, seriale, krótkie filmy wideo, jak i kampanie informacyjne i społeczne, projekty inicjowane przez nadawców itp., których premiera odbyła się w okresie od 21 września 2020 r. do 15 września 2021 r.

Nominowani w Kategorii POLSKA PRODUKCJA TELEWIZYJNA

• TVP za produkcję serialu – „OSIECKA”
• Canal + Polska za produkcję serialu – „KRÓL”
• Player.pl za produkcję serialu – „25 LAT NIEWINNOŚCI – SPRAWA TOMKA KOMENDY”

Nominowani w kategorii SPORTOWY PRZEKAZ ROKU

• Eurosport za realizację – LETNICH IGRZYSK OLIMPIJSKICH TOKIO 2020
• TVP Sport za realizację – MISTRZOST EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ 2020
• Eleven Sports za realizację – STUDIA FORMUŁY 1

Nominowani w kategorii WSPÓŁPRCA Z OPERATORAMI

• AMC NETWORKS
• KINO POLSKA
• THE WALT DISNEY COMPANY POLSKA

Nadesłane materiały zostały ocenione przez Kapitułę XVI Festiwalu o nagrodę „Tytanowego Oka” w składzie: Agnieszka Ogrodowczyk – Dyrektor Departamentu Strategii, KRRiT; Danuta Harenda – Redaktor Naczelny, TVTrend; Ewa Michalska – Członek Zarządu, Fundacja PIKSEL; Elżbieta Gorajewska – Ekspert Rynku; Ewelina Rabsztyn – Dyrektor Telewizji i Kontentuu,
Orange Polska; Małgorzata Wojtaszko – Dyrektor Programowy, Vectra; Karolina Okrój – Dyrektor Zarządzający, Promax; Klaudia Łyczko – Dyrektor Programowy, UPC; Dr Krzysztof Franek – Prorektor ds. Finansów i Rozwoju Uczelni, Szkoła Filmowa w Łodzi; Jacek Kobierzycki – Dyrektor Zarządzający, TOYA; Tadeusz Nowakowski – Członek Zarządu, Telewizja Kablowa Chopin; Aleksander Sawicki – Redaktor Naczelny, Telekabel; Karol Wieczorek – PR Manager, Rzecznik Prasowy, Netia; Krzysztof Węglarz – Dyrektor Festiwalu, PIKE.

Komentarze

Powiązane

12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
05.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Edyta Zając w Dzień Dobry TVN
Edyta Zając dołączyła do redakcji „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka została jedną z prowadzących cykl “Show-biznes”, w którym od poniedziałku do piątku przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata rozrywki i kultury.
04.04.24, 23:36
| telewizja / VOD » informacje
Zmarła Stanisława Ryster
Nie żyje Stanisława Ryster - prawniczka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską. Przez ponad 30 lat była gospodynią kultowego teleturnieju „Wielka gra”.
04.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Telewizja Puls liderem w Święta Wielkanocne wśród widzów NTC
W Święta Wielkanocne Telewizja Puls odnotowała rekordowe wyniki wśród widzów NTC w grupie 16-59.