19.08.21, 20:20

Zamojski Festiwal Filmowy Spotkania z historią na antenie TVP Historia

Logo festiwalu
Fot.: materiały prasowe

Od 19 sierpnia br. TVP Historia prezentować będzie relacje z Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Konkursowym projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami filmowymi oraz inne atrakcje, w tym wystawy muzealne i fotograficzne, kiermasz książek oraz koncerty polskiej muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze filmowe produkcje dokumentalne o tematyce historycznej. W tegorocznej edycji ich prace oceni jury w składzie: Stanisław Królak, Paweł Woldan, Zdzisław Cozac oraz Zbigniew Żmigrodzki.

Spośród niemal 50 tytułów jury konkursu wybrało 13, które walczyć będą o statuetkę „Zamość – Perła Renesansu”, nagrody finansowe oraz Nagrodę Publiczności. Pokazy filmów festiwalowych, a także projekcje pozakonkursowe i przedpremierowe odbywać się będą w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, m.in.: widowisko historyczne „Szturm Twierdzy Zamość”, wystawa fotograficzna „Roztocze pictorialnie”, Kiermasz książki historycznej, „XVI Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej – Niepodległa” oraz wiele innych.

Gala wręczenia nagród 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z Historią” TVP odbędzie się sobotę, 21 sierpnia, uświetni ją koncert „Dwa księżyce i miłość” Józefa Skrzeka. Multiinstrumentalista, kompozytor, założyciel grupy SBB, laureat Złotego Fryderyka, wystąpi z Ellą Skrzek i Mirosławem Muzykantem.

Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Miasto Zamość. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”

Studio Festiwalowe 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” w TVP Historia pojawi się w czwartek, 19 sierpnia o godz. 17:45, w piątek, 20 sierpnia o godz. 17:45 i w sobotę, 21 sierpnia o godz. 17:15. Emisja z Gali wręczenia nagród w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 19:15 również w TVP Historia.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kolenda-Zaleska zakończyła kadencję prezesa Fundacji TVN. Zuzanna Lewandowska nową szefową
Rada Fundacji TVN podjęła decyzję o mianowaniu nowych członków zarządu. Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji TVN, zakończyła swoją ośmioletnią kadencję. Z początkiem maja br. nowe stanowisko łączące funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego Fundacji obejmie Zuzanna Lewandowska.
19.04.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP rusza ze współpracą reklamową z Rakuten TV
Biuro Reklamy TVP i Rakuten TV rozpoczynają współpracę w obszarze sprzedaży reklam przy treściach wideo na platformie streamingowej, łączącej usługi TVOD, AVOD oraz kanały FAST. Umowa brokerska obejmuje sprzedaż czasu reklamowego w środowisku AVOD/FAST.
18.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » ludzie
Prezenter stacji Eska2 Kuba Klym prezenterem telewizji Music Box
Do ekipy Music Box dołączył Kuba Klym, który poprowadzi dwa programy rozrywkowo-informacyjne: „Music Box News” oraz „Music Box Backstage”.
18.04.24, 12:02
| telewizja / VOD » informacje
Music Box Classic. Music Box Group uruchamia pierwszy kanał telewizji FAST
Polska spółka medialna Music Box Group, będąca właścicielem muzycznych stacji telewizyjnych oraz firma SoFAST, działająca na rynku kanałów FAST, wprowadzają na rynek Music Box Classic.
17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy