16.08.21, 17:15

Jubileuszowy plebiscyt Newsweeka. Czytelnicy wybiorą 20 osobowości z największym wpływem w ostatnich dwóch dekadach

Logo wydarzenia
Fot.: materiały prasowe

Celem plebiscytu organizowanego przez tygodnik „Newsweek” jest wybór 20 osobowości, które miały największy wpływ na życie społeczne w ostatnich dwóch dekadach. W dwuetapowym jubileuszowym plebiscycie, czytelnicy będą mogli głosować na nominowanych w dziewięciu kategoriach: głównej - „20 ludzi XX-lecia Newsweeka” oraz dodatkowych: Polityka, Obywatel, Kultura, Nauka, Sport, Biznes, Popkultura, Media. 

W pierwszym etapie trwającym od 16 sierpnia do 30 sierpnia, czytelnicy mogą głosować przez internet na stronie plebiscytu na 30 osób nominowanych przez kapitułę konkursu w głównej kategorii „20 ludzi XX-lecia Newsweeka”. Następnie czytelnicy mogą głosować w kategoriach dodatkowych: Polityka, Obywatel, Kultura, Nauka, Sport, Biznes, Popkultura oraz Media. W drugim etapie plebiscytu, który będzie trwał do 3 września, kapituła ułoży własną listę kandydatów. O wyniku głosowania zdecyduje suma punktów w obydwu etapach. Wyniki zostaną ogłoszone 6 września w jubileuszowym wydaniu tygodnika „Newsweek”, a także na łamach serwisu Newsweek.pl.

Lista nominowanych w głównej kategorii: 20 ludzi XX-lecia „Newsweeka”:

Donald Tusk, Leszek Miller, Radosław Sikorski, Jerzy Buzek, Igor Tuleya, Jurek Owsiak, Paweł Adamowicz, Agnieszka Holland, Jan Gross, Marcin Król, Adam Małysz, Kamil Stoch, Tadeusz Rydzyk, Adam Kiciński i Marcin Iwiński z CD Projekt; Kuba Wojewódzki, Magda Gessler, Adam Bodnar, Wolne Sądy (Sylwia Gregorczyk Abram, Maria Ejchart-Dubois, Paulina Kieszkowska-Knapik, Michał Wawrykiewicz), Wojciech Smarzowski, Krystyna Janda, Rafał Blechacz, Olga Tokarczuk, Iga Świątek, Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Bartosz Kurek, Włodzimierz Szaranowicz, Adam Michnik, Mariusz Walter, Teresa Torańska.

Nominowani w kategorii Polityka: Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Leszek Miller, Radosław Sikorski, Jerzy Buzek, Janusz Palikot;
Nominowani w kategorii Obywatel: Adam Bodnar, Wolne Sądy - Sylwia Gregorczyk-Abram, Maria Ejchart-Dubois, Paulina Kieszkowska-Knapik, Michał Wawrykiewicz oraz Igor Tuleya, Jurek Owsiak, Marta Lempart, Paweł Adamowicz;
Nominowani w kategorii Kultura: Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski, Krystyna Janda, Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Rafał Blechacz, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk;
Nominowani w kategorii Nauka: Henryk Skarżyński, Jan Lubiński, Aleksander Wolszczan, Jan Gross, Marcin Król, Andrzej Leder;
Nominacje w kategorii Sport: Adam Małysz, Kamil Stoch, Iga Świątek, Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Bartosz Kurek, Zbigniew Boniek;
Nominacje w kategorii Biznes: Michał Sołowow, Jan Kulczyk, Adam Góral, Adam Placek, Zygmunt Solorz, Tadeusz Rydzyk, Adam Kiciński, Marcin Iwiński;
Nominowani w kategorii Popkultura: Kuba Wojewódzki, Magda Gessler, Szymon Hołownia, Robert Makłowicz, Elżbieta Jaworowicz, Włodzimierz Szaranowicz;
Nominacje w kategorii Media: Adam Michnik, Mariusz Walter, Edward Miszczak, Dominik Libicki, Teresa Torańska.

Komentarze

Powiązane

22.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.06.24, 21:30
| prasa » informacje
Nowe wydanie Pani Domu "Tarczyca"
19 czerwca br. ukazało się kolejne wydanie magazynu "Pani Domu poradnik" - „Tarczyca” (Wydawnictwo Bauer.) W magazynie czytelnicy mogą znaleźć obszerne kompendium wiedzy na temat choroby Hashimoto wraz z dietą, która łagodzi jej objawy. 
20.06.24, 18:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Adam Pawlukiewicz z własnym projektem mediowym podczas EURO 2024
Adam Pawlukiewicz na okres UEFA EURO 2024 rozszerza współpracę z „Przeglądem Sportowym”. Jego analizy ukazują się we wszystkich papierowych wydaniach dziennika w poniedziałki i piątki. Pawlukiewicz relacjonuje także Mistrzostwa Europy za pośrednictwem vlogów i materiałów wideo publikowanych na założonym przez siebie kanale Total Sport.
20.06.24, 14:30
| prasa » informacje
Wyborcza powołała zespół do spraw wzrostu, który odpowiada za strategiczne projekty dla rozwoju serwisu
Od czerwca br. w strukturach spółki Wyborcza działa zespół ds. wzrostu – multidyscyplinarna grupa, która zajmuje się projektami związanymi z rozwojem treści cyfrowych wszystkich serwisów „Wyborczej”. Zespół ds. wzrostu odpowiada za projekty dotyczące treści, które są strategicznie ważne dla rozwoju i wizerunku „Wyborczej”.  
20.06.24, 12:30
| prasa » informacje
Wydawnictwo Bauer inauguruje Świat Wiedzy Extra SMART
Na rynku prasowym ukazał się adresowany głównie do młodzieży „Świat Wiedzy Extra SMART” (Wydawnictwo Bauer).
20.06.24, 10:30
| prasa » informacje
Gazeta Uchodźców po raz trzeci. Gazeta Wyborcza ochodzi Światowy Dzień Uchodźców
W czwartek, 20 czerwca br. po raz trzeci ukazała się „Gazeta Uchodźców”. W ten sposób dziennik chce obchodzić przypadający tego dnia Światowy Dzień Uchodźców. Specjalne wydanie gazety zostanie przygotowane przez dziennikarzy i ich partnerów: osoby z doświadczeniem uchodźczym oraz imigrantów żyjących w naszym kraju.
20.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
19.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.