02.08.21, 11:00

Na festiwalu Żywiec Męskie Granie pojawi się Scena 357 od Radia 357

Mobilna Scena 357
Fot.: materiały prasowe

Radio 357 po raz pierwszy zrealizuje projekt towarzyszący trasie Żywiec Męskie Granie. Na przygotowanej we współpracy ze ŠKODĄ specjalnej scenie mobilnej wystąpią młode zespoły i artyści, którzy zostali wytypowani przez redakcję muzyczną Radia 357.

Szukamy talentów wśród muzyków, którzy naszym zdaniem są wciąż na początku swojej kariery. Jako radio, oprócz grania muzyki o ugruntowanej pozycji, chcemy dawać szansę tym, którzy dopiero próbują się wybić. Dlaczego? Nam też tę szansę poniekąd dano. Więcej – dostajemy ją każdego dnia od 32 tys. Patronów finansujących radio. W ten sposób niejako spłacamy dług wdzięczności. Mamy z tego olbrzymią frajdę – tym bardziej, że robimy to razem z Męskim Graniem - najbardziej znanym i rozchwytywanym projektem koncertowym w Polsce. W tym roku możemy to zrobić w ramach Sceny 357. Z tej współpracy wyniknie jeszcze wiele szalonych rzeczy” – mówi Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej Radia 357 i prowadzący koncerty Żywiec Męskiego Grania na dużej scenie. Scena 357 realizowana jest w ścisłej współpracy z organizatorem trasy - Agencją Live.

Mobilną Scenę 357 zaprojektowano specjalnie na potrzeby koncertów. Będzie kompletnie wyposażona w zaplecze techniczne. Ozdobili ją artyści malujący graffiti. „To nasz autorski projekt. Chcieliśmy stworzyć coś symbolizującego przejście między graniem garażowym a dużą sceną. Taki wehikuł podkreślający ważny moment w karierze. Jesteśmy trochę w podobnym momencie jako radio – stąd pomysł. Wierzymy, że zapamiętają to przeżycie na zawsze. I że dadzą się zapamiętać publiczności, która jeszcze nie raz będzie wracać na ich koncerty” – mówi Julia Kohman, dyrektor marketingu i sprzedaży w Radiu 357. W realizacji całego pomysłu wsparła radio ŠKODA.

To już dwunasta edycja projektu Męskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec. Formuła została dostosowana do wymogów pandemicznych. Z tego samego powodu w tym roku po raz pierwszy w historii na trasie pojawią się aż dwie orkiestry – Męskie Granie Orkiestra 2020 oraz Męskie Granie Orkiestra 2021. Na jednej scenie zagrają artyści od lat obecni na scenie projektu: Dawid Podsiadło, BRODKA, ØRGANEK, Artur Rojek, Daria Zawiałow, ZALEWSKI, król, Maria Peszek, Natalia Przybysz oraz RALPH KAMINSKI. Dodatkowo, publiczność będzie mogła usłyszeć muzyków, którzy do tej pory nie pojawiali się regularnie na Męskim Graniu, a niektórzy z nich wystąpią na trasie po raz pierwszy. W czterech miastach zagrają: BAASCH, Bluszcz, Jarecki, Kasia Lins, Kaśka Sochacka, Kwiat Jabłoni, Muchy, Niemoc + goście, Shyness!, WaluśKraksaKryzys, Vito Bambino i Zdechły Osa.

Kto wystąpi na mobilnej Scenie 357?

6-7 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa

● Hamulec - garażowy zespół grający trashpunk.
● Duxius - polsko-niemiecki duet z Berlina grający alternatywny pop. Edyta Rogowska i Alex Moore grali razem przez kilka ostatnich lat w zespole Two Times Twice.
● Jakub Skorupa - pisze życiowe piosenki oparte na wnikliwej obserwacji otaczającego świata.

13-14 sierpnia – Warszawa, Tor Służewiec

● Kamil Hussein - młody wokalista, kompozytor, autor tekstów, współpracuje z A_Gimem.
● Unfortunate Sons - polski zespół z brzmieniem z Seattle we krwi.
● Nastroje - dreampopowe trio z Warszawy.

20-21 sierpnia – Poznań, Park Cytadela

● Syndrom Paryski - jedno z najnowszych odkryć Radia 357. Indie rockowy gang z Poznania.
● Youth Novels - duet indie z Wągrowca. W 357 regularnie pojawiają się w audycjach autorskich.
● Marta Bijan - młoda wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Najnowsza płyta “Sztuka płakania” była płytą tygodnia w Radiu 357, artystka zagrała także w "Garażu 357"

27-28 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

● Wodorost – grający stoner rock młody band z Warszawy.
● Blurred Pink - licealiści z Częstochowy, szturmem podbili Listę Piosenek 357, czterokrotnie zdobywając najwyższe miejsce w notowaniu.
● Kyoku – wraz z producentem Essex tworzą elektroniczną muzykę etno. Mają na koncie debiutancki album "Zenith".

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.