02.08.21, 11:00

Na festiwalu Żywiec Męskie Granie pojawi się Scena 357 od Radia 357

Mobilna Scena 357
Fot.: materiały prasowe

Radio 357 po raz pierwszy zrealizuje projekt towarzyszący trasie Żywiec Męskie Granie. Na przygotowanej we współpracy ze ŠKODĄ specjalnej scenie mobilnej wystąpią młode zespoły i artyści, którzy zostali wytypowani przez redakcję muzyczną Radia 357.

Szukamy talentów wśród muzyków, którzy naszym zdaniem są wciąż na początku swojej kariery. Jako radio, oprócz grania muzyki o ugruntowanej pozycji, chcemy dawać szansę tym, którzy dopiero próbują się wybić. Dlaczego? Nam też tę szansę poniekąd dano. Więcej – dostajemy ją każdego dnia od 32 tys. Patronów finansujących radio. W ten sposób niejako spłacamy dług wdzięczności. Mamy z tego olbrzymią frajdę – tym bardziej, że robimy to razem z Męskim Graniem - najbardziej znanym i rozchwytywanym projektem koncertowym w Polsce. W tym roku możemy to zrobić w ramach Sceny 357. Z tej współpracy wyniknie jeszcze wiele szalonych rzeczy” – mówi Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej Radia 357 i prowadzący koncerty Żywiec Męskiego Grania na dużej scenie. Scena 357 realizowana jest w ścisłej współpracy z organizatorem trasy - Agencją Live.

Mobilną Scenę 357 zaprojektowano specjalnie na potrzeby koncertów. Będzie kompletnie wyposażona w zaplecze techniczne. Ozdobili ją artyści malujący graffiti. „To nasz autorski projekt. Chcieliśmy stworzyć coś symbolizującego przejście między graniem garażowym a dużą sceną. Taki wehikuł podkreślający ważny moment w karierze. Jesteśmy trochę w podobnym momencie jako radio – stąd pomysł. Wierzymy, że zapamiętają to przeżycie na zawsze. I że dadzą się zapamiętać publiczności, która jeszcze nie raz będzie wracać na ich koncerty” – mówi Julia Kohman, dyrektor marketingu i sprzedaży w Radiu 357. W realizacji całego pomysłu wsparła radio ŠKODA.

To już dwunasta edycja projektu Męskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec. Formuła została dostosowana do wymogów pandemicznych. Z tego samego powodu w tym roku po raz pierwszy w historii na trasie pojawią się aż dwie orkiestry – Męskie Granie Orkiestra 2020 oraz Męskie Granie Orkiestra 2021. Na jednej scenie zagrają artyści od lat obecni na scenie projektu: Dawid Podsiadło, BRODKA, ØRGANEK, Artur Rojek, Daria Zawiałow, ZALEWSKI, król, Maria Peszek, Natalia Przybysz oraz RALPH KAMINSKI. Dodatkowo, publiczność będzie mogła usłyszeć muzyków, którzy do tej pory nie pojawiali się regularnie na Męskim Graniu, a niektórzy z nich wystąpią na trasie po raz pierwszy. W czterech miastach zagrają: BAASCH, Bluszcz, Jarecki, Kasia Lins, Kaśka Sochacka, Kwiat Jabłoni, Muchy, Niemoc + goście, Shyness!, WaluśKraksaKryzys, Vito Bambino i Zdechły Osa.

Kto wystąpi na mobilnej Scenie 357?

6-7 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa

● Hamulec - garażowy zespół grający trashpunk.
● Duxius - polsko-niemiecki duet z Berlina grający alternatywny pop. Edyta Rogowska i Alex Moore grali razem przez kilka ostatnich lat w zespole Two Times Twice.
● Jakub Skorupa - pisze życiowe piosenki oparte na wnikliwej obserwacji otaczającego świata.

13-14 sierpnia – Warszawa, Tor Służewiec

● Kamil Hussein - młody wokalista, kompozytor, autor tekstów, współpracuje z A_Gimem.
● Unfortunate Sons - polski zespół z brzmieniem z Seattle we krwi.
● Nastroje - dreampopowe trio z Warszawy.

20-21 sierpnia – Poznań, Park Cytadela

● Syndrom Paryski - jedno z najnowszych odkryć Radia 357. Indie rockowy gang z Poznania.
● Youth Novels - duet indie z Wągrowca. W 357 regularnie pojawiają się w audycjach autorskich.
● Marta Bijan - młoda wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Najnowsza płyta “Sztuka płakania” była płytą tygodnia w Radiu 357, artystka zagrała także w "Garażu 357"

27-28 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

● Wodorost – grający stoner rock młody band z Warszawy.
● Blurred Pink - licealiści z Częstochowy, szturmem podbili Listę Piosenek 357, czterokrotnie zdobywając najwyższe miejsce w notowaniu.
● Kyoku – wraz z producentem Essex tworzą elektroniczną muzykę etno. Mają na koncie debiutancki album "Zenith".

Komentarze

Powiązane

29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
23.02.24, 07:30
| radio » informacje
Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat
„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.
23.02.24, 06:30
| radio » informacje
Radio Kraków sprzedaje fortepian Steinway D-274. Kupi go Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Radio Kraków podpisało umowę z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku.
22.02.24, 12:35
| radio » informacje
Specjalne wydania programów w Polskim Radiu dla Ukrainy w drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę
Polskie Radio przygotowało audycje specjalne w związku z dziesiątą rocznicą zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i drugą rocznicą pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz drugą rocznicą powstania Polskiego Radia dla Ukrainy.
22.02.24, 08:30
| radio » ludzie
Agata Kwiecińska powraca do Dwójki
Do zespołu Programu Drugiego Polskiego Radia powraca Agata Kwiecińska.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.