17.05.21, 08:00

Grupa Kino Polska TV notuje w I kwartale 2021 r. duży wzrost zysku netto

Fot.: Pixabay, licencja otwarta

Grupa Kino Polska TV poprawiła w I kw. 2021 r. najważniejsze wskaźniki finansowe i pozostaje odporna na skutki pandemii COVID-19. Zysk netto Grupy w tym okresie wzrósł do 6,4 mln zł. Grupa odnotowała przychody na poziomie 57,4 mln zł.

Jak wynika z informacji finansowej spółki, w I kw. 2021 r. większość segmentów działalności Grupy Kapitałowej Kino Polska TV, w tym Stopklatka, poprawiły swoją rentowność w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r. Ponad 60 proc. przychodów Grupy stanowiły wpływy z emisji i przychody ze sprzedaży licencji, pozostałą część generowała sprzedaż reklam. Przychody na rynkach międzynarodowych zwiększyły się o 13,6 proc. r/r, na co jak tłumaczy firma wpływ miał niemal 50 proc. wzrost sprzedaży reklam oraz wyższe przychody z emisji kanałów filmowych marki FilmBox i kanałów tematycznych. Zdywersyfikowana struktura przychodów pozwoliła Grupie utrzymać odporność na zawirowania rynkowe związane z epidemią COVID-19.

W pierwszym kwartale 2021 r. znacząco zwiększyliśmy zysk netto, głównie poprzez wzrost przychodów i udziału w rynku kanałów telewizyjnych, a także dzięki kontroli kosztów i większej rentowności prawie wszystkich segmentów naszej działalności. Wygenerowana gotówka pozwoliła nam na istotne zmniejszenie zadłużenia kredytowego” – mówi Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV SA.

W I kw. 2021 r. łączne przychody Grupy Kino Polska TV wyniosły 57,4 mln zł (+14,9 proc. r/r). Grupa rozwija się zarówno na rynkach międzynarodowych jak i w kraju, gdzie odnotowano przychody wyższe o 15,2 proc. r/r. Sprzedaż reklam przyniosła łącznie 21,1 mln zł, tj. o 22,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody Grupy z emisji rosły w tempie ponad 10 proc. rocznie i wyniosły 30,1 mln zł, na co w dużym stopniu złożyły się lepsze wyniki sprzedaży segmentu kanałów filmowych marki FilmBox oraz kanałów tematycznych. Za sprawą rosnących przychodów z reklam i kontroli kosztów segment Stopklatka, kolejny kwartał z rzędu poprawił rentowność, która w I kw. wyniosła ponad 4 proc.

W I kwartale 2021 r. udział kanałów Grupy w oglądalności widowni komercyjnej wyniósł 2,53 proc. (SHR proc., all 16-49, live, dane: NAM) i był o 18,8 proc. większy niż rok wcześniej. Największe wzrosty oglądalności odnotowały kanały Kino TV (+61,5 proc. r/r), Kino Polska Muzyka (+42,9 proc.) i Stopklatka (+21,2 proc.). Udział kanału Zoom TV wyniósł 0,51 proc. (SHR proc., all 16-49, live) i był mniejszy o 13,6 proc. r/r. Spadki oglądalności dotykają obecnie wszystkie kanały komercyjne dostępne w ramach MUX8, przy czym spadek Zoom TV jest na ich tle najmniejszy. Jak podkreśla firma, prawdopodobnie jest to efekt zmian w pomiarach oglądalności.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
14.02.24, 19:37
| telewizja / VOD » informacje
TVP ABC świętuje dziesiąte urodziny
W czwartek, 15 lutego br. kanał TVP ABC będzie świętować swoje 10. urodziny. Z tej okazji mnóstwo zaplanowano Urodzinowy Maraton Konkursowy, a także specjalne wydanie „Studia ABC”.
14.02.24, 12:24
| telewizja / VOD » informacje
Olimpijskie kanały pop-up Eurosportu w ofercie INEA
Warner Bros. Discovery w Polsce oraz INEA nawiązały współpracę w celu udostępnienia usług telekomunikacyjnych dostępu do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 na kanałach Eurosportu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.