18.02.21, 13:48

Rzeczpospolita uruchamia serwis poświęcony klimatowi

Wizualizacja serwisu Klimat
Fot.: materiały prasowe

„Rzeczpospolita” (Gremi Media) uruchomiła serwis klimat.rp.pl. Strona ma być uzupełnieniem dotychczasowych działań i wsparciem przy najważniejszych przedsięwzięciach proekologicznych, takich jak coroczny projekt „Walka o klimat”.

Motywacją do stworzenia dedykowanego ekologii, środowisku i kryzysowi klimatycznemu serwisu miała być szeroko pojęta edukacja i zachęcanie czytelników do proekologicznych działań. Klimat.rp.pl rozszerza tematykę, którą od kilku lat z sukcesem dzieli się serwis energia.rp.pl.

Mamy świadomość, że walka z kryzysem klimatycznym to proces, którego efekt będzie sumą działań podejmowanych przez rządy, firmy oraz wszystkich obywateli, każdego dnia. Gremi Media SA chce być aktywnym uczestnikiem tych działań. Dlatego też, wykorzystując siłę profesjonalizmu i wiarygodności naszego medium, chcemy dostarczać użytkownikom serwisu rzetelne i pogłębione treści na temat tego w jaki sposób mogą realnie wpływać na poprawę kondycji środowiska” – mówi Jarosław Machocki, członek zarządu Gremi Media SA.

Treści skupiają się wokół pięciu głównych sekcji: planeta, ludzie, trendy, technologie oraz walka o klimat. W cyklicznych materiałach redakcja będzie analizować i opisywać procesy, które zmieniają klimatyczną rzeczywistość.

Kryzys klimatyczny jest faktem i zostało nam niewiele czasu, aby uniknąć najgorszego scenariusza. Po drugie, walka o klimat będzie definiować coraz więcej decyzji podejmowanych, zarówno w polityce i gospodarce, jak i w biznesie oraz naszym życiu prywatnym. Dlatego, stworzyliśmy w przestrzeni „Rzeczpospolitej” miejsce dedykowane klimatowi i walce o uratowanie planety” – mówi Cezary Szymanek, redaktor naczelny rp.pl.

Celem który postawiła przed sobą redakcja serwisu jest walka z fake newsami w sferze kryzysu klimatycznego. Ważnym projektem w ramach serwisu klimat.rp.pl ma być także „Rachunek sumienia”, w którym redakcja sprawdza jaką cenę płaci środowisko za produkcję i konsumpcję popularnych produktów. Nie zabraknie też debat i akcji społecznych, jak np.: „Polska bez smogu”, realizowana we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Redaktorem prowadzącym jest Łukasz Łachecki. Wraz z dziennikarzami „Rzeczpospolitej” oraz niezależnymi publicystami tworzy klimat.rp.pl

Startowi serwisu towarzyszy kampania, realizowana pod hasłem „Otwórz oczy na zmiany klimatyczne”. Działania marketingowe obejmują, m.in. kampanię w mediach własnych („Rzeczpospolita”, „Parkiet”),w mediach: Ringier Axel Springer Polska, Burda International, Time SA oraz na nośnikach outdoorowych (Cityboard). Za koncepcję kreatywną, realizację oraz zakup i planowanie mediów odpowiada dział marketingu Gremi Media.

Komentarze

Powiązane

16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
16.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 kwietnia?
15.04.24, 13:12
| prasa » ludzie
Dział sprzedaży Wyborczej wzmacnia warszawski region
W kwietniu br. nastąpiły zmiany w zespole zajmującym się sprzedażą reklam w mediach marki „Wyborcza”. Mateusz Gros objął stanowisko kierownika ds. sprzedaży agencyjnej w „Wyborczej” i Wyborcza.pl, a Wioletta Napurka – dyrektorki sprzedaży w regionie Warszawa.
15.04.24, 11:54
| prasa » informacje
Polska Press Grupa rozstaje się z redaktorem naczelnym Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego
Zarząd Polska Press Grupy informuje pożegnał się z kolejnym redaktorem naczelnym – tym razem „Dziennika Łódzkiego i „Expressu Ilustrowanego.
15.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 kwietnia?
14.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 kwietnia?
13.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 kwietnia?
12.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 kwietnia?
11.04.24, 13:57
| prasa » informacje
Polska Press Grupa rusza z rekrutacją redaktorów naczelnych
Polska Press Grupa rozpoczęła otwarte rekrutacje na stanowiska redaktorów naczelnych portali i gazet należących do spółki.
11.04.24, 11:35
| prasa » informacje | internet » ludzie
Beata Lubecka nową współprowadzącą podcast Stan Wyjątkowy w Onecie
Do grona prowadzących program „Stan wyjątkowy” dołącza Beata Lubecka. Dziennikarka zastąpi Renatę Grochal i będzie czwartą współprowadzącą obok Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy