26.01.21, 08:00

TVP Kultura wyemituje premierowe odcinki programu Niedziela z…

Metro, fot.: materiały prasowe TVP

TVP Kultura rozpoczyna emisję premierowych odcinków programu „Niedziela z…”. W najbliższych tygodniach bohaterami będą: musical „Metro”, Kalina Jędrusik oraz Jerzy Gruza. 

31 grudnia o godz. 17.15 zostanie wyemitowany odcinek poświęcony musicalowi Metro. Spektakl w reżyserii Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza, wystawiony 30 stycznia w 1991 r. na scenie teatru Dramatycznego w Warszawie, to legenda - musical nie schodzi z afisza od 30 lat. Jest jak do tej pory jedynym polskim musicalem wystawionym na Broadwayu. O tym jak zmienił się spektakl w ciągu trzech dekad i na czym polega fenomen „Metra” porozmawiają Katarzyna Sanocka oraz zaproszeni do studia goście - choreograf, aktor, scenarzysta i reżyser Janusz Józefowicz, kompozytor Janusz Stokłosa oraz aktorzy Alicja Borkowska, Beata i Jakub Józefowicz. Po programie, o godz. 18:05, zostanie wyemitowana druga część koncertu z okazji 1000 przedstawienia musicalu – „METRO X 1000”, a o godz. 19:15 kanał pokaże odcinek programu „Szlakiem Kolberga”, w którym Katarzyna Groniec, która zadebiutowała w musicalu, spotka się ze śpiewaczkami ze wsi Dobrowoda, by nauczyć się śpiewać wielogłosowe pieśni w lokalnym dialekcie.

7 lutego stacja wyemituje „Niedzielę z... tajemniczą dziewczyną”. Kobieta obdarzona niezwykłym talentem, charyzmą i hipnotyzującym spojrzeniem. Bohaterką programu będzie urodzona 5 lutego 1930 r., tajemnicza dziewczyna z legendarnego Kabaretu Starszych Panów - Kalina Jędrusik. Aktorkę, jedną z najbardziej kontrowersyjnych dam PRL-u wraz z Katarzyną Sanocką wspominać będą: aktorzy Magdalena Zawadzka, Anna Mierzwa i Damian Damięcki, poetka Dorota Koman oraz pisarz, reżyser, dramaturg i autor książki „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata” - Remigiusz Grzela. Po rozmowie w studiu: o godz. 18:05 wyemitowany zostanie film dokumentalny Jana Sosińskiego - „Kalina”, o godz. 19:10 nadana zostanie audycja muzyczna Magdy Umer przedstawiająca dorobek artystyczny Kaliny Jędrusik.

14 lutego wyemitowany zostanie odcinek poświęcony Jerzemu Gruzie. Reżyser, scenarzysta, aktor i pisarz był jednym z pionierów telewizji. Jego seriale - „Wojna domowa” i „Czterdziestolatek” podbiły serca polskiej publiczności, a pięć jego spektakli, m.in. „Rewizor" Mikołaja Gogola i „Mieszczanin szlachcicem" Moliera, znalazło się na liście stu najlepszych przedstawień w historii Teatru Telewizji. TVP Kultura wraz z gośćmi programu - dziennikarką Marią Szabłowską, krytykiem filmowym i teatralnym Łukaszem Maciejewskim oraz aktorami - Magdaleną Zawadzką, Joanna Kurkowską i Krzysztofem Janczarem, kilka dni przed pierwszą rocznicą śmierci artysty, przypomni jego drogę artystyczną. Goście zastanowią się w czym tkwił jego fenomen jako twórcy telewizyjnego oraz dlaczego uważał siebie za obserwatora z natury. Po programie o godz. 18:05 wyemitowana zostanie komedia Jerzego Gruzy „Dzięcioł” z Wiesławem Gołasem w roli głównej.

Cykl „Niedziela z…” poprowadzi Katarzyna Sanocka. Wcześniej gospodynią programu była Agnieszka Szydłowska. 

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.