30.12.20, 16:06

Gremi Media kupuje śląski dziennik Sport

Winieta dziennika "Sport"
Fot.: materiały prasowe

Począwszy od stycznia 2021 r., ukazująca się na południu Polski gazeta sportowa, będzie wydawana przez Gremi Media SA. Nowy właściciel planuje wykorzystanie nowego tytułu do zbudowania nowoczesnego ogólnopolskiego medium zajmującego się tematyką sportową.

Na bazie umów podpisanych pomiędzy spółkami Grupy Murapol a Gremi Media SA, prawa do tytułu „Sport” zmienią właściciela 1 stycznia 2021 r. Gazeta ma być wydawana w dotychczasowej formie i rozpowszechniana na tym samym obszarze co obecnie. Nowy wydawca planuje ścisłą współpracę redakcji „Sport” z redakcją dziennika „Rzeczpospolita”.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż udało się porozumieć z Grupą Murapol w zakresie warunków przejęcia przez nas wydawania dziennika „Sport”. Wsparcie biznesowe jakiego planujemy udzielić daje szansę utrzymania na rynku tego zasłużonego tytułu o 75-letniej już tradycji” – mówi Tomasz Jażdżyński, Prezes zarządu Gremi Media SA. „Zauważamy brak trzeźwego, opartego na twardych zasadach ekonomii spojrzenia na problemy polskiego sportu. Na bazie naszej nowej gazety a także przy wykorzystaniu wiedzy i pozycji redakcji „Rzeczpospolitej” będziemy chcieli stworzyć silny, niezależny głos w dyskusji o kondycji tej bardzo ważnej dziedziny życia” – dodaje Jażdżyński.

Nowy wydawca nie planuje przenosić siedziby redakcji dziennika, a redaktorem naczelnym tytułu pozostanie Andrzej Wasik. W najbliższym czasie wzmocnieniu mają ulec działania związane z cyfrowymi mutacjami „Sportu” i jego obecnością w sieci Internet.

„Cieszę się, że to wydawnictwo Gremi Media ze swoim bogatym doświadczeniem na rynku prasowym i medialnym będzie wydawcą dziennika „Sport”. Wierzę, że przy nowym wydawcy nastąpi kolejny, ciekawy rozdział w historii ukazującej się od ponad 75 lat gazety” – mówi Andrzej Wasik, redaktor naczelny dziennika „Sport”. „Chcemy, żeby w wersji papierowej wciąż była ważnym źródłem informacji dla wszystkich fanów sportu - zarówno wielkiego i światowego, jak i lokalnego. Czekają nas też zmiany w celu zwiększenia atrakcyjności i popularności naszej witryny internetowej. Wszystko po to, żeby po „Sport” chętnie sięgali nie tylko dotychczasowi, ale też nowi, również młodzi odbiorcy” – dodaje Wasik.

„Sport” to dziennik o tematyce sportowej wydawany na południu Polski na terenie województw śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i Małopolski. Z gazetą związana jest witryna internetowa - sportdziennik.com.

Spółka Gremi Media S.A. wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, miesięcznik „Uważam Rze Historia” i ich serwisy internetowe. Ponadto posiada pakiet kontrolny w spółce e-Kiosk S.A. i 47 proc. w spółce MMC Conferences S.A., organizującej konferencje biznesowe.

Dziennik „Sport” zadebiutował w Katowicach w 1945 roku. W latach 2008–2017 wydawcą tytułu był Ringier Axel Springer Polska. Ostatnim wydawcą była Grupa Murapol.

Komentarze

Powiązane

15.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
14.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
13.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.06.24, 09:53
| prasa » ludzie
Dziennik Zachodni, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny i Kurier Lubelski. Nowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy
Polska Press Grupa kontynuuje zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych. Tym razem, w ramach rekrutacji, wyłonionych zostało trzech szefów redakcji, którzy pokierują czterema serwisami i tytułami należącymi do spółki.
12.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.06.24, 16:30
| prasa » informacje
Dwudzieste wydanie magazynu Omnibus Wakacyjny Polityki
Po raz 20.na rynku ukaże się „Omnibus Wakacyjny Polityki”, czyli letnie wydanie specjalne dla osób lubiących umysłowe rozrywki.
10.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
08.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.