17.11.20, 20:14

Setna świąteczna kampania marki Coca-Cola

Kadr ze spotu
Fot.: materiały prasowe

Coca-Cola rozpoczęła kampanię świąteczną pod hasłem „Najlepsze prezenty ukryte są w sercach”. Marka chce przypomnieć, że każdy z odbiorców może dać innym wyjątkowy prezent – siebie, swój czas, zainteresowanie i troskę. Wszystko to w bezpiecznej formie, w jakiej możemy to zrobić w obecnej sytuacji. W ramach działań komunikacyjnych, Coca-Cola przygotowała, m.in. spot reklamowy, loterię konsumencką czy digitalowy kalendarz świąteczny. Tegoroczna kampania to już 100. kampania świąteczna od początku istnienia marki Coca-Cola.

Świąteczny spot Coca-Coli został wyreżyserowany przez zdobywcę Oskara, Taika Waititi, i opowiada historię bezgranicznej miłość ojca do córki. Mężczyzna pokonuje daleką drogę, by dostarczyć na Biegun Północy list swojej córki do świętego Mikołaja. Kampania świąteczna marki ma podkreślać, że najważniejsze, co mozna dać innym, to my sami. Przywołuje także postać Świętego Mikołaja, która już od 100 lat jest stałym i niezwykle rozpoznawalnym elementem świątecznych kampanii Coca-Coli.

W ramach świątecznej kampanii, oprócz spotu, zaplanowana jest także loteria świąteczna, aktywacje w kanałach digital oraz działania z influencermi. Coca-Cola stawia również na wyrazistą i innowacyjną ekspozycję swoich produktów w sklepach, dlatego w okresie Świątecznym dostępne będą opakowania z limitowanej edycji Świątecznej z motywem Świętego Mikołaja.

W tym roku Coca-Cola obchodzi 100-lecie swoich świątecznych kampanii reklamowych. Od 1920 r. marka ożywia świąteczną magię poprzez swoje kreatywne działania, które niejednokrotnie wyprzedzały swoje czasy – od stworzenia kultowej grafiki niedźwiedzia polarnego po wizerunek Mikołaja, który na stałe wszedł do kultury i pomimo zmieniającego się świata i trendów, niezmiennie kojarzy się ze świątecznym czasem.

Działania świąteczne Coca-Cola są kontynuacją kampanii „Otwarci jak nigdy” – pierwszej marketingowej kampanii marki od czasu wybuchu pandemii, będącej częścią globalnej akcji „Open like never before”. Działania marki podkreślały wagę nowych możliwości, odkrywanych przez nas podczas izolacji społecznej. Zwracały także uwagę na to, że mogą one być szansą, abyśmy stali się „otwarci jak nigdy” na to, co nas otacza. Jak marka podkreśla w świątecznym spocie, dotyczy to także naszych bliskich.

Kampania „Najlepsze prezenty ukryte są w sercach” obejmuje telewizję, radio, digital, social media i PR. 30’ i 60’ sekundowe spoty, emitowane na 91 rynkach na świecie, zostały stworzone przez agencję Wieden+Kennedy London, a za ich lokalną adaptację odpowiada McCANN Worldgroup. Za strategię kampanii, planowanie i zakup mediów oraz współpracę z influencerami odpowiedzialny jest z kolei dom mediowy MediaCom, a za koordynację promocji konsumenckiej, kreację i przygotowanie materiałów BTL – agencja reklamowa Fortis. Obsługę w obszarze digital oraz social media powierzono LiquidThread, natomiast działania PR prowadzone są przez agencję Hill+Knowlton Strategies.

Komentarze

Powiązane

22.04.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Lotna przygotowała projekt opakowań produktów SEKO
Agencja kreatywna i brandingowa Lotna przygotowała nowe projekty opakowań dla jednej z linii produktowych marki SEKO należacej do firmy zajmującej się przetwórstwem i produkcją dań rybnych.
22.04.24, 15:10
| reklama & PR » informacje
Thirsty for more. Nowy design marki Pepsi duża kampania promocyjna
Marka Pepsi ruszyła z kampanią marketingową pod hasłem „Thirsty for more”. W ramach działań zaplanowano szereg aktywności mających na celu zachęcenie konsumentów do odkrycia nowej ery ikonicznego świata Pepsi. Aktywacja jest efektem globalnej transformacji marki, która przeszła największy rebranding od ponad 14 lat.
22.04.24, 13:34
| reklama & PR » informacje
Dziedzictwo Beko. Urządzenia na pokolenia w kampanii Beko
Firma Beko, producent artykułów gospodarstwa domowego na świecie, rozpoczęła kampanię „Dziedzictwo Beko”, której głównym celem jest ponowne zdefiniowanie standardów trwałości sprzętów AGD. W kreacji powaga miesza się z humorem, tworząc niekonwencjonalną narrację z ważnym przesłaniem.
22.04.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Tysiąc drapaków i tysiąc zestawów produktów Felix do zdobycia w Loterii Felix 2024
Marka PURINA Felix (Nestle Polska) powierzyła agencji UNIQUE ONE przygotowanie kolejnej loterii promocyjnej pod hasłem „Loteria Felix 2024”.
22.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
PayPo z szerszą współpracą z PR Calling
Firma PayPo działająca w sektorze usług BNPL (z ang. buy now, pay later) w Polsce adresowanych do sklepów internetowych, rozszerza współpracę z PR Calling.
22.04.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Bierz, co chcesz. Reto w najnowszej kampanii marki Desperados
Marka Desperados w swojej komunikacji zachęca do życia na własnych zasadach i wychodzenia poza utarte schematy. Bohaterem tegorocznej kampanii marki jest Reto. Działania wizerunkowe wspiera loteria „Bierz, co chcesz i wygrywaj, co chcesz”.
21.04.24, 18:50
| reklama & PR » informacje
Loteria Sephora Polska dla członków Klubu Sephora UNLIMITED. Do wygrania 2500 nagród natychmiastowych
Agencja UNIQUE ONE organizuje loterię promocyjną na 25. urodziny sieci sklepów Sephora Polska, która potrwa do 28 kwietnia br. 
21.04.24, 13:26
| reklama & PR » informacje
Kerris z obsługą mediową dla Andermatt Polska
Do grona klientów KERRIS dołączył Andermatt Polska, firma działająca w obszarze rozwoju, produkcji i dystrybucji biologicznych rozwiązań dla rolnictwa. Agencja odpowiada za kompleksową obsługę działań w obszarze performance marketingu i social ads.
20.04.24, 20:00
| reklama & PR » informacje
Przyjaźń od kuchni. Kampania McDonald’s
Marka McDonald’s ruszyła z kampanią „McDonald’s. Przyjaźń od kuchni”. Projekt ma pokazać, że w pracy również jest miejsce na budowanie trwałych relacji. 
20.04.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Magda Mołek ambasadorką gamy Neovadiol od Vichy
Magda Mołek, znana jako ceniona dziennikarka i osobowość medialna, niedawno podjęła nową rolę jako ambasadorka linii kosmetyków NEOVADIOL od VICHY. Marka ta, poprzez kampanię „Ja się dopiero rozkręcam!” wspiera dojrzałe kobiety, pokazując, że na każdym etapie życia można odkrywać nowe możliwości. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy