08.10.20, 07:00

Mamy coś do przekazania. Charytatywna kampania zooplus.pl

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Rozpoczęła się kampania sklepu internetowego zooplus.pl – „Mamy coś do przekazania”, która ma na celu pomoc podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. 

To pierwsza kampania realizowana przez agencje należące do Publicis Groupe na rzecz zooplus.pl i jednocześnie pierwsze działania o tak szerokim zasięgu podjęte przez markę.

W najnowszej kampanii zooplus.pl oddaje głos zwierzętom i to one stają się ambasadorami marki. Zwierzaki w kampanijnych kreacjach opowiadają o problemach w schroniskach i zachęcają do pomagania. Aby pomóc, konsumenci muszą zrobić zakupy na zooplus.pl. W październiku część dochodu z produktów wybranych marek, zooplus.pl przeznaczy na zakup specjalistycznego pojazdu do transportu zwierząt dla krakowskiego schroniska.

Kreacje kampanii powstały we współpracy z Martą Zabłocką, rysowniczką aktywnie zaangażowaną w tematykę pomagania zwierzętom.

Działania prowadzone są w digitalu (social media, youtube), lokalnym radiu (30-sekundowe spoty), na nośnikach reklamy zewnętrznej w Krakowie (citilighty, backlighty, naklejki w wagonach, spot na Bagateli i na ekranach w autobusach). Kampania obejmuje też współpracę contentową z AszDziennikiem oraz działania z znanymi osobami, zaangażowanymi w pomaganie zwierzętom. Do akcji włączyli się: Marcin Dorociński, Olga Frycz, Marzena Rogalska, Janiną Daily, Monika Pławucka, Rezigiusz i Agata (a właściwie ich pies - Klucha), Zosia Zborowska (oddając głos Wieśce – PSINFLUENSERCE), Red Lipstick Monster i redaktorzy Vogule Poland. Socialmediowe konta influencerów zostają przejęte przez ich zwierzaki, które w myśl hasła kampanii mają coś do przekazania swoim followersom.

Za pomysł, koncepcję kreatywną i realizację działań odpowiada digitalowo-contentowa agencja – LiquidThread (Publicis Groupe). Strategią mediową, planowaniem i zakupem mediów zajął się Spark Foundry (Publicis Groupe). Działania wystartowały na początku października.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 22:52
| reklama & PR » informacje
Design by Śliwka Nałęczowska 2024. Piąta edycja konkursu dla pasjonatów grafiki i designu
Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie kultowych pralin. Nadesłane prace powinny być ilustracją hasła marki: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje wszystkie zmysły”. 
11.04.24, 18:45
| reklama & PR » ludzie
Łukasz Jankowski w zespole agencji Ancymony
Do agencji Ancymony dołączył Łukasz Jankowski, który objął stanowisko senior art director & motion designer.
11.04.24, 17:30
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Kubiak przechodzi z Lens That do Altavia Kamikaze + K2
Do zespołu kreacji agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączyła Magdalena Kubiak, która objęła stanowisko Junior Art Director.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Euro-zet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Arena Media prowadzi kampanię radiową dla marki Xella
W ramach wygranego przetargu, agencja Arena Media odpowiada za przeprowadzenie kampanii reklamowej dla marki Ytong z portfolio firmy Xella, działającej w sektorze materiałów budowlanych i izolacyjnych.
11.04.24, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Patrycja Bednarek w zespole Performics. Przechodzi z Empiku
Patrycja Bednarek zasila szeregi agencji marketingu efektywnościowego Performics (Publicis Groupe) i objęła stanowisko Head of Marketing Automation. 
10.04.24, 12:14
| reklama & PR » informacje
Republika Smakoszy klientem Instytutu Publico
Do grona klientów Instytutu Publico dołączyła Republika Smakoszy – ogólnopolska firma dostarczająca catering dietetyczny, której ambasadorką jest była zawodniczka MMA, mistrzyni UFC – Joanna Jędrzejczyk.
10.04.24, 10:55
| reklama & PR » informacje
Fundacja Polska Bezgotówkowa komunikuje korzyści płynące z przystąpienia do Programu Polska Bezgotówkowa
Polska Bezgotówkowa rozpoczęła kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii informującej o korzyściach płynących z przystąpienia do jej flagowego Programu Polska Bezgotówkowa. Od 2 kwietnia br. w wybranych stacjach TV emitowany jest spot reklamowy, w którym udział wzięli polscy przedsiębiorcy – rzeczywiści beneficjenci Programu Fundacji. 
10.04.24, 09:18
| reklama & PR » ludzie
Agnieszka Sito awansuje w agencji kreatywnej 25wat
Współpracująca od 2020 r. z agencją 25wat, Agnieszka Sito awansowała na stanowisko managing directora.
10.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom pracuje dla EATYX
Nowa marka na polskim rynku, eatyx Hyperfood, dołączyła do grona klientów Streetcom. Agencja realizuje kampanię influencer marketingową z wykorzystaniem nano i mikro influencerów.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy