06.10.20, 07:00

Lista laureatów Konkursu Programów Telewizji Lokalnych To Nas Dotyczy

Fot.: Pixabay, licencja otwarta

Znamy zwycięzców Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. Uroczyste wręczenie statuetek nastąpi jednak dopiero w przyszłym roku. 

Wręczenie statuetek Kryształowego Ekranu nastąpi dopiero na uroczystej Gali w czasie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i Forum Telewizji Lokalnych w 2021 r.

Konkurs programów telewizji lokalnych „TO NAS DOTYCZY” został organizowany już po raz siedemnasty przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. W tym roku materiały telewizyjne ubiegały się o Nagrody w następujących kategoriach: „Moja Mała Ojczyzna”, „News”, „Zwyczajnie niezwyczajni” oraz „Społecznie wrażliwi”.

W tej edycji w konkursie udział wzięło 18 telewizji, które zgłosiły łącznie 105 materiałów filmowych. Oceny materiałów w nadesłanych na Konkurs dokonała: Komisja Programowa, która wybrała materiały telewizyjne nominowane do II etapu Konkursu.

W składzie Komisji Programowej Konkursu znalazły się takie osoby jak: Ewa Michalska, Dyrektor Konkursu, Halina Godecka – Fundacja Akademia Mediów, Juliusz Marek – Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. W skład Jury weszli: Krzysztof Grabowski – producent filmowy i telewizyjny – Przewodniczący Jury; Agnieszka Wąsowska – Dyrektor Departartamentu Monitoringu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; Jerzy Krzysztof Czerwiecki – dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz Artur Majer – adiunkt, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna.

W pierwszym etapie swojej pracy Jury wyłoniło po trzy nominowane materiały filmowe do Nagrody Głównej w każdej kategorii. W drugim etapie Jury wybrało spośród nominowanych po jednym Laureacie w każdej kategorii, który otrzyma „Kryształowy Ekran”. Dodatkowo kategoria Moja Mała Ojczyzna została objęta honorowym patronatem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która jest również fundatorem trzech nagród pieniężnych w tej kategorii.

W kategorii „Moja Mała Ojczyzna” zwyciężył materiał „Złe duchy opanowały gminę Linia” zgłoszony przez Twoją Telewizję Morską z Wejherowa. Autorami materiału są: Mieszko Weltrowski, Monika Wejer, Damian Klechowicz. II miejsce zajęła Telewizja Toya z Łodzi, która zgłosiła materiał „Zgierski wehikuł czasu” autorstwa Kamili Basińskiej. III miejsce zajęła Telewizja Toya z Łodzi, która zgłosiła materiał „Koronawirus. Walka z chińskim potworem” autorstwa Tomasza Bogołębskiego.
W kategorii „News” zwyciężyła Telewizja Toya z Łodzi za materiał „Pełnia życia” autorstwa Kamili Basińskiej.
W kategorii „Zwyczajni niezwyczajni” zwyciężył materiał zgłoszony przez Telewizję Obiektyw z Krosna „Wykuci w ogniu” autorstwa Bogdana Miszczaka. Z kolei w kategorii „Społecznie wrażliwi” zwyciężył reportaż „Komputer” autorstwa Marty Stelmeszyńskiej i Eugeniusza Domańskiego z Telewizja Olsztyn.

Głównymi nagrodami w Konkursie są statuetki Kryształowego Ekranu. Stacje telewizyjne, które zwyciężyły w swoich kategoriach otrzymują również nagrody pieniężne.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy