03.10.20, 09:00

Koncert The Cassino w Trójce

The Cassino
Fot.: materiały prasowe

Grupa The Cassino w 2018 r. wzięła udział w Trójkowym konkursie „Start NaGranie” i wygrała jeden z półfinałów. W niedzielę, 4 października br. po godz. 19.05 grupa The Cassino ponownie zaprezentuje się na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia na antenie Trójki, a streaming wideo pojawi się na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Zespół The Cassino powstał w 2013 r. w Braniewie. Z inicjatywą wyszło trzech kolegów: wokalista i gitarzysta Hubert Wiśniewski, basista Michał Badecki i perkusista Piotr Dawidek. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego pochodzi nazwa grupy. Dali o sobie znać dwoma EP-kami („The Cassino” oraz „Zima”), wzięli udział w „Must Be The Music” oraz dotarli do półfinału Trójkowego konkursu „Start NaGranie” występując na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Następnym krokiem była wizyta u Tomasza Żądy w audycji „Trójka żąda debiutów”. – To jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia w naszym kraju. Odważnie i w przebojowy sposób łączą znane już brzmienia nadając im oryginalny, świeży charakter. Jest w tym graniu zarówno pasja, jak i lekkość – mówił Tomasz Żąda zapraszając na ich występ w Trójce.

W trakcie koncertu trio zagra swoje najbardziej znane utwory, w tym również kompozycje z najnowszej EP-ki „Glass and Styrofoam” (2019). Znalazła się na niej muzyka, gdzie rock miesza się z bluesem, funkiem i psychodelią. W piosenkach The Cassino słychać też inspiracje zespołami zaliczanymi do nurtu indie. Jednocześnie kapela z Braniewa cały czas zachowuje indywidualny charakter i stawia na szczerość oraz kipiące od emocji teksty.

Początek koncertu (bez udziału publiczności) i transmisji na antenie Trójki w niedzielę 4 października od godz. 19.05. Streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

23.07.24, 16:15
| radio » ludzie
Zmarła Teodozja Kłodnicka
Nie żyje Teodozja Kłodnicka, związana przez 40 lat z Radiem Katowice.
23.07.24, 15:00
| radio » informacje
Lenny Kravitz bohaterem Nocy Pokoncertowej w Radiu Łódź
We wtorek, 23 lipca br. w Atlas Arenie w Łodzi wystąpi amerykański piosenkarz Lenny Kravitz. Radio Łódź po koncercie wyemituje specjalną audycję.
22.07.24, 14:55
| radio » ludzie
Magdalena Karczewska-Ścibińska nie żyje. Ostatnie pożegnanie w Chojnicach
18 lipca br., zmarła dziennikarka, Magdalena Karczewska-Ścibińska, przez wiele lat związana z Programem Trzecim Polskiego Radia.
22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.