06.08.20, 16:00

Frele w Trójce. Śląskie trio z udziałem Marcina Wyrostka na żywo

Frele
Fot.: materiały prasowe

Koncertowe życie powraca do Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. W niedzielę, 9 sierpnia br. wystąpi w nim żeńskie trio Frele ze Śląska, a gościem specjalnym wieczoru będzie akordeonista Marcin Wyrostek. 

Cześć! tu Frele, czyli Magda, Marcelina i Marta. Zabłysnęłyśmy kiedyś w internetach coverem w języku śląskim nagranym tosterem – tak zaczęła się nasza wspólna muzyczna przygoda. Od tego czasu zdążyłyśmy zagrać kilkaset koncertów w kraju i zagranicą, pozyskać sobie grono fantastycznych odbiorców, a także stwierdzić, że chcemy nagrać autorską płytę, bo covery to dla nas za mało” – mówią o sobie trzy wokalistki z Górnego Śląska. Ich piosenka „Dejta cicho” z 2017 r., czyli przeróbka „Despacito” Luisa Fonsiego, obejrzało na kanale YouTube ponad 5 mln internautów. Ten i inne covery znalazły się na ich debiutanckim albumie „Na cydyjce”. Teraz śląskie Frele (po polsku – Dziewczyny) przypominają się autorską płytą. „Hehe” ukazała się 26 czerwca i właśnie repertuar z tego albumu trio zagra w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 9 sierpnia.

Nasza nowa płyta powstała przy współpracy z Michałem Kushem (muzykiem i producentem Darii Zawiałow) i zawiera nasze autorskie kompozycje, w które włożyłyśmy całą swoją muzyczną pasję i serce. Znajdziesz na niej kawał porządnego alternatywnego popu: melancholijną piosenkę z intro akordeonu w wykonaniu Marcina Wyrostka; piosenkę, w której znajduje się słowo koza, pralka i pręt w jednej zwrotce; wiersz śląskiego poety; całą orkiestrę górniczą; melodię, która brzmi, jakby Mały Książę spotkał Moby’ego no i jeszcze parę innych takich” – opowiadają z charakterystycznym humorem Frele.

W trakcie koncertu w Trójce trio wystąpi w składzie: Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka. Gościnnie na akordeonie zagra Marcin Wyrostek. Transmisja w niedzielę 9 sierpnia o godz. 19.05 na antenie Trójki oraz stronie internetowej, kanale YouTube, a także Facebooku stacji.

Ponadto w najbliższy weekend Program 3 Polskiego Radia wyemituje: piątek 7 sierpnia o godz. 19.00 – kolejny koncert w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festival 2020: Włodek Pawlik (fortepian) w duecie Markiem Bałatą (wokal). Transmisja streamingowa ze studia im. A. Osieckiej na stronie internetowej stacji; sobota 8 sierpnia o godz. 20.05 – retransmisja koncertu Radical Polish Ansambl w audycji „Lista osobista” Piotra Metza; muzyka grana przez zespół to próba połączenia tego, co najbardziej archaiczne w tradycji polskiej wsi z tym, co najbardziej awangardowe we współczesnej muzyce eksperymentalnej. Trójka wyemituje koncert, który odbędzie się 7 sierpnia w ramach wydarzenia „Dziedziniec Kultury” Narodowego Centrum Kultury.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.