31.07.20, 07:00

Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal w Trójce i w sieci

Plakat promujący wydarzenia
Fot.: materiały prasowe

Wszechstronny pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej. Lider formacji Włodek Pawlik Trio. Jedyny polski laureat laureat nagrody Grammy w kategorii jazzu – za płytę „Night in Calisia”. Od 31 lipca br., przez siedem kolejnych letnich piątków, muzyka tego artysty oraz jego gości będzie można posłuchać w ramach pierwszej, hybrydowej edycji Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. Transmisje i retransmisje koncertów pojawią się na antenie radiowej Trójki oraz on-line.

Począwszy od 31 lipca br., przez siedem kolejnych letnich piątkowych wieczorów (zawsze o godz. 19.00), słuchacze i internauci będą mieli okazję wysłuchać i obejrzeć koncerty firmowane nazwiskiem Włodka Pawlika – uznawanego za jednego z największych polskich jazzmanów, artystę rozpoznawalnego na całym świecie, laureata jazzowego Grammy.

Cztery koncerty będą transmitowane bezpośrednio z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Na 31 lipca zaplanowano koncert Włodek Pawlik Trio z udziałem Pawła Pańty (kontrabas) i Cezarego Konrada (perkusja). Ten koncert będzie transmitowany bezpośrednio na antenie Trójki. 7 sierpnia - Marek Bałata (vocal) & Włodek Pawlik (piano) – transmisja on-line Trójka; 14 sierpnia: Włodek Pawlik (piano solo recital) – transmisja on-line Trójka; 21 sierpnia: Włodek Pawlik (piano) & Łukasz Pawlik (cello) – transmisja on-line Trójka.

Trzy kolejne wieczory – 28 sierpnia oraz 4 i 11 września – to prezentacja wyjątkowych, archiwalnych materiałów artysty z jego dorobku. Będzie to: nie prezentowany nigdy wcześniej zapis dwóch występów w legendarnym Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku (2018), a także premierowy koncert płyty „Zagajewski/Pawlik – Mów spokojniej” (Palladium, 2016) z udziałem Adama Zagajewskiego czytającego własne wiersze. Koncerty te będą prezentowane na kanale YouTube – Pawlik Relations.

Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal zrealizowany został dzięki długoletniej i twórczej współpracy artysty z Programem 3 Polskiego Radia, oraz dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu „Kultura w sieci” – ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.