22.07.20, 19:00

Finałowy koncert Ladie’s Jazz Festival 2020 w Trójce

Zapowiedź koncertów w Trójce
Fot.: materiały prasowe

Na scenie w Gdyni: Urszula Dudziak Solo oraz Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski, a na telebimach i w internecie: Wendy Lands, Candy Dulfer i Beth Hart – tak zapowiada się program finałowego koncertu tegorocznej, hybrydowej edycji Ladies’ Jazz Festival za. Transmisja wydarzenia w niedzielę, 26 lipca br. w Trójce – początek o godz. 19.05.

Epidemia koronawirusa zmieniła diametralnie życie koncertowe na całym świecie. Z ograniczeniami spowodowanymi pandemią zmierzyć musieli się także organizatorzy tegorocznego Ladies’ Jazz Festivalu w Gdyni – jedynej na świecie imprezy jazzowej, której bohaterkami są śpiewające panie.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się we wcześniej zaplanowanym terminie, od 20 do 26 lipca, choć – jak mówią organizatorzy – okoliczności zwyczajne nie są. Pandemia wymusiła na nich zastosowanie szczególnych rozwiązań, zapewniających artystom i publiczności bezpieczeństwo, co spowodowało ograniczenie biletowanych miejsc. W związku z tym wszystkie koncerty LJF można oglądać w internecie – na kanale YouTube i w mediach społecznościowych – a finałowy wieczór transmitowany będzie również przez Program 3 Polskiego Radia.

Dla festiwalowej i radiowej publiczności na żywo w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpią: Urszula Dudziak w solowym projekcie, Dorota Miśkiewicz z akompaniamentem Marka Napiórkowskiego, a on-line zaprezentowane zostaną mini-recitale: Wendy Lands, Candy Dulfer i Beth Hart. Prowadzenie koncertu: Piotr Baron z Programu 3 Polskiego Radia.

Trójka jest wieloletnim patronem medialnym wydarzenia. Transmisja w niedzielę 26 lipca od godz. 19.05.

Tego samego dnia Program 3 Polskiego Radia przypomni koncert Ewy Bem z 2007 r., który odbył się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej zaledwie kilkanaście dni po premierze płyty „Kakadu”. Nagrany w stylistyce smoothjazzowej, nawiązuje on do muzyki lat 70. i zawiera 13 utworów napisanych przez Ewę Bem (słowa) oraz Joachima Mencla (muzyka). Na płycie pojawili się znani polscy jazzmani, w tym m.in. pianista Andrzej Jagodziński i trębacz Robert Majewski. W trakcie koncertu na gitarze zagrał Jacek Królik. Emisja w niedzielę 26 lipca od godz. 23.05.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.