30.10.07, 23:02

Dzień Wszystkich Świętych w Polskim Radiu

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych Polskie Radio przygotowało szereg specjalnych audycji poświęconych temu szczególnemu dniu. Ich tematyka, treść, atmosfera, a także zaproszeni goście mają słuchaczom przypominać o Tych, co już odeszli.

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych Polskie Radio przygotowało szereg specjalnych audycji poświęconych temu szczególnemu dniu. Ich tematyka, treść, atmosfera, a także zaproszeni goście mają słuchaczom przypominać o Tych, co już odeszli.

W Programie 1 przez cały Dzień Wszystkich Świętych, nadawane będą krótkie wspomnienia poświęcone wybitnym ludziom, którzy odeszli w bieżącym roku (m.in. o Ryszardzie Kapuścińskim, Krystynie Feldman, Danucie Rinn, Władysławie Kopalińskim, Leonie Niemczyku, Kurcie Vonnegucie, Janie Kociniaku czy Wiktorze Zinie). Od popołudnia w środę (31.10) słuchacze będą mogli dzwonić pod specjalny numer telefonu, pod którym będą mogli nagrać krótkie wspomnienia swoich bliskich, którzy odeszli.

Poranna audycja Kiermasz pod kogutkiem (od godz. 4.00 do 6.00) upłynie na rozważaniach Wokół obrzędowości śmierci. Będzie mowa o wierzeniach, przesądach, zwyczajach pogrzebowych. Następnie Jan Pniewski i Krzysztof Drwal w Spotkaniu Nieba i Ziemi (godz. 6.00-9.00) przypomną słuchaczom wielkie postacie, które odeszły od nas w tym roku - m.in. kardynała Jean-Marie Lustingera, ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego.

Po transmisji Mszy Św. specjalną audycję Dzień Wszystkich Świętych poprowadzą Wiesław Molak (w godz. 10.00-14.00) i Paweł Sztompke (w godz. 14.00-18.00).  W pierwszej części będzie mowa o symbolicznych grobach np. marynarzy i żeglarzy, pilotów oraz alpinistów i taterników m.in. Wandy Rutkiewicz. Nadana zostanie też rozmowa Teresy Drozdy z Agatą Tuszyńską nt. jej książki Ćwiczenia z utraty – zapisu kilkumiesięcznej walki z chorobą nowotworową jej męża Henryka Daski. O godz. 10.00 radiowa Jedynka zaprasza do rozmowy rodziców, którzy stracili dzieci. Gościem programu będzie Bożena Odziomek z Fundacji Zdążyć z pomocą. Między godz. 13.00 a 14.00 będzie mowa o niezwykłej wartości przedmiotów, które zachowaliśmy po naszych bliskich – gościem będzie Katarzyna Leżajska, autorka m.in. książki Studnia życzeń.W drugiej części audycji Dzień Wszystkich Świętych, (od godz. 14.00) Janusz Strobel będzie wspominać Jonasza Koftę, Andrzeja Kurylewicza oraz o zmarłych muzyków,  z którymi współpracował. Magda Umer (o godz. 15.00) przypomni słuchaczom  cztery postacie - Jeremiego Przyborę, Agnieszkę Osiecką, Kalinę Jędrusik i Andrzeja Nardellego. O godz. 16.00 Bogusław Kaczyński opowie o Lucianie Pavarottim oraz Mieczysławie Wojnickim. W audycji Mijają lata zostają piosenki (godz. 18.00-19.30) Danuta Żelechowska i Jana Zagozda  wspominać będą zmarłych w tym roku - pisarza i scenarzystę, współautora powieści radiowych W Jezioranach i Matysiakowie - Jerzego Janickiego oraz aktora Zygmunta Kęstowicza. W cyklu Radio dzieciom (w godz. 19.30-20.00) Program 1 przygotował słuchowisko Luciany Martini, w przekładzie Krystyny Kabatcowej Ulisses. Dzieci będą mogły poznać historię chłopca, dla którego odejście ukochanego konia było pierwszym spotkaniem ze śmiercią. Teatr Polskiego Radia zaprasza słuchaczy (godz. 20.00-21.00) na słuchowisko Pospieszny w reżyserii Janusza Kukuły, powstałe na podstawie opowiadania Jana Grzegorczyka (z tomu „Niebo dla akrobaty”). W obsadzie: Ewa Kania, Elżbieta Kijowska, Barbara Zielińska, Henryk Talar, Arkadiusz Bazak, Adam Bauman, Stanisław Brudny.O godz. 21.00 Anna Lisiecka zaprasza słuchaczy na Wspomnienia o Marcelu Marceau i Konradzie Drzewieckim.

Przez cały dzień 1 listopada w Programie 1 nadawane będą wiersze zadedykowane Wszystkim chorym dzieciom, zmarłej w wieku 12 lat Magdy Wieliczko.

Z kolei w Dzień Zaduszny, 2 listopada, Program 1 zaprasza słuchaczy na Rozmowy w Jedynce (godz. 12.30-14.00). Jerzy Zawartka będzie rozmawiał z gośćmi (m.in. przedstawicielem Fundacji Warszawskiej „Hospicjum dla dzieci”) o odchodzeniu bliskich osób – m.in. o tym, jak rodzice radzą sobie po śmierci dziecka.

Również radiowa Dwójka przygotowała dla swoich słuchaczy specjalne audycje, nawiązujące w swym brzmieniu do szczególnej aury Dnia Wszystkich Świętych. Nadawana przez cały dzień muzyka organowa i wokalno-instrumentalna będzie miała nastrojowy, stonowany charakter. 

Radiowa Trójka w dniach 1 i 2 listopada zmieni swoje dźwiękowe oblicze na bardziej stonowane. W czwartek 1 listopada w porannym paśmie Zapraszamy do Trójki nie będzie Przeglądu prasy, Bez komentarza i Salonu politycznego. Pasmo rozpocznie się o godz. 10.00, czyli godzinę później niż zwykle, i potrwa do godz. 13.00. Prowadzący Marcin Łukawski będzie wspominał ze słuchaczami wszystkich, którzy odeszli od nas w ostatnich miesiącach. W podobnej tematyce utrzymane będą kolejne trzygodzinne pasma: od 13.00 Muzyka Ciszy Marcina Kydryńskiego i od 16.00 Zapraszamy do Trójki Roberta Kantereita. Po godzinie 18.15 Trójka wyemituje wspominkowy reportaż o Ryszardzie Kapuścińskim. Od godz. 19.00 do 21.00 Agnieszka Szydłowska poprowadzi program Audycja Muzyczna, a w nowy dzień wprowadzi słuchaczy Minimax i Piotr Kaczkowski.

W Dzień Zaduszny Muzykę Ciszy od 14.00 do 16.00 poprowadzi Mariusz Owczarek, natomiast o przemijaniu w Zapraszamy do Trójki (między godz. 16.00 a 19.00) porozmawia ze słuchaczami Kuba Strzyczkowski.

Także w BIS Polskim Radiu będzie można wysłuchać specjalnych audycji poświęconych Dniu Wszystkich Świętych.

Komentarze

Powiązane

16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

Polecamy