01.07.20, 10:15

Waldemar Malicki, Robert Mazurek i Piotr Metz z audycjami w Dwójce

Logo Dwójki
Fot.: materiały prasowe

29 czerwca br. w Dwójce wystartowała wakacyjna ramówka z licznymi nowościami programowymi. Stacja zaprosiła do grona nowych autorów audycji muzycznych i o tematyce okołomuzycznej Waldemara Malickiego, Piotra Metza i Roberta Mazurka.

W soboty pojawiać się będzie Waldemar Malicki o godz. 10.00 („Upiór w eterze – Waldemar Malicki Show”), a Robert Mazurek o godz. 12.00 („Mazurek słucha”; dziennikarz nie rozstaje się z macierzystą stacją RMF FM, gdzie w dalszym ciągu będzie prowadzić poranne rozmowy z politykami – przyp. red.). Z kolei Piotr Metz poprowadzi „Nocną strefę” we wtorki od 22.00 do 1.00. Dziennikarze będą prezentować nagrania z kręgu swoich fascynacji lub rozmawiać z zaproszonymi gośćmi o ich muzycznych pasjach.

Codziennie o godz. 13.00 pojawi się jeszcze jedna nowa propozycja dla wielbicieli muzyki, którym swoje ulubione nagrania „Z prywatnej kolekcji” ujawniać będą ich właściciele – znani ludzie kultury. Od poniedziałku 29 czerwca po półwieczu polskiej fonografii poprowadzi słuchaczy Stanisław Leszczyński – wybitny muzykolog, wicedyrektor NIFC i szef festiwalu „Chopin i jego Europa”, zapalony kolekcjoner płyt i ich producent.

Występujący w Dwójce już od jesieni muzycy: Adam Sztaba i Krzysztof Herdzin podwoją czas swoich muzycznych spotkań ze słuchaczami do dwóch godzin i prowadzić będą na zmianę „Party-tur” i „Kalambury z partutury” w niedzielne popołudnia od godz. 17.00 do 19.00. Cykl „Domówka z Dwójką” nadal będzie emitowany w każdą sobotę o godz. 19.00.

Powraca też po czasie pandemii publicystyczna audycja „Dwójka na miejscu” z formułą dostosowaną do sytuacji panującej w kraju. Pierwsze wizyty dziennikarzy Dwójki w Sejnach (emisja na antenie 4 lipca), Opolu (11 lipca) i Białowieży (18 lipca) wypełnią efekty reporterskiej pracy, nagrania, także wideo, rozmowy, relacje i mini reportaże, które przybliżą słuchaczom i internautom odwiedzane miejscowości i życie ich mieszkańców. Każda audycja zakończy się koncertem artystów związanych z danym miejscem, którzy wystąpią specjalnie dla Programu 2 Polskiego Radia. Cykl będzie emitwany w każdą sobotę od godziny 15.00 do 17.00.

Dwójka emitować będzie także dobrze znane programy muzyczne: „Trybunał Dwójki”, „Chopin osobisty”, „Duża czarna”, „Niedzielnik muzyczny”, „Jam session”, „Czasem słońce czasem jazz” będą towarzyszyć słuchaczom przez całe lato. „Podobnie witać będziemy w „Poranku”, a podsumowywać wydarzenia kulturalne w audycji „Wybieram Dwójkę” – od poniedziałku do piątku” – mówią dziennikarze stacji.

Cykliczne audycje o nowych tytułach „Podróżnik muzyczny” o godz. 10.00 i „Letnia Promenada” o 19.00 poprowadzą dziennikarze muzyczni Dwójki prezentując wybory nagrań z własnych zbiorów, a także codzienne wieczorne koncerty z udziałem wielkich gwiazd oraz orkiestr polskich i zagranicznych. Z kolei w soboty od godz. 20.00 rozgłośnia emitować będzie spektakle z największych scen świata, w tym z polskich teatrów.

Dwójka nadawać będzie wybrane lektury w trzech cyklach dziennie, o godzinie 11.00, 15.00 i 19.10. Czytane są zarówno najnowsze premierowe książki, jak i archiwalne arcydzieła w interpretacjach wybitnych aktorów. Stacja zaprezentuje również słuchowiska (także premierowe) w każdy weekend – w sobotę o godz. 19.30 oraz w niedzielę o godz. 15.00 i 19.00

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.