27.06.20, 07:00

Misia Furtak w cyklu Port Kultury na antenie Trójki

Misia Furtak
Fot.: materiały prasowe

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, basistka i producentka. Michalina Furtak będzie bohaterka kolejnej, czwartej odsłony cyklu koncertów online „Port Kultury” Narodowego Centrum Kultury i Programu 3 Polskiego Radia. Transmisja jej występu, który odbędzie się (bez udziału publiczności) w Warszawie nad Wisłą, w sobotę 27 czerwca br. od godz. 20.00 na antenie Trójki oraz – w formie wideo – na Facebooku stacji i NCK.

Delikatna, poetycka i melancholijna. Swoją historią i życiowymi perypetiami mogłaby obdzielić kilka osób. Słuchacze poznali ją, gdy należała do zespołu tres.b, który w latach 2007-2012 nagrał trzy albumy i nagrodzony został Paszportem Polityki i Fryderykiem. Grupa się rozwiązała, ale ona postanowiła uparcie iść dalej – wydała solową „Epkę” (2013) i szybko zgarnęła nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego. Po drodze był muzyczny romans z duetami HV/NOON i Ffrancis. Był też jazz i Osiecka. Misia Furtak to wiecznie poszukująca dziewczyna, która długo nie mogła osiąść w jednym miejscu.

W 2019 r. artystka wróciła albumem „Co przyjdzie?”. To właśnie piosenki z tego krążka zdominują program sobotniego koncertu wokalistki w ramach cyklu „Fort Kultury”. Nie zabraknie na pewno premierowego utworu „Energia”, który miał premierę na początku maja br. „Tekst powstał przed kwarantanną, ale w pandemicznej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że „nie można marnować energii na głupie rzeczy”, nie przypuszczałam, że te „głupie rzeczy” mogą ocalić nas w czasie pandemii” – opowiadała artystka Uli Kaczyńskiej z Czwórki.

Transmisja wydarzania, które odbędzie się bez udziału publiczności, od godz. 20.00 na antenie Trójki oraz – w formie wideo – na Facebooku stacji i NCK. Po koncercie z artystką w ramach audycji „Lista osobista” porozmawia Piotr Metz.

„Port Kultury” to cykl koncertów Narodowego Centrum Kultury i Programu 3 Polskiego Radia transmitowanych w internecie w wersji wideo (na fanpage’u Trójki oraz NCK) i audio (na antenie Programu 3). W ramach projektu na kameralnej scenie na barce do tej pory wystąpili: grupa Tęskno (z kwartetem smyczkowym), Tomek Makowiecki (z utworami ze swojej płyty „Moizm”) oraz duet Bisz/Radex. Finał akcji odbędzie się 4 lipca – nazwisko lub nazwa wykonawcy objęta jest na razie tajemnicą.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.