27.06.20, 07:00

Misia Furtak w cyklu Port Kultury na antenie Trójki

Misia Furtak
Fot.: materiały prasowe

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, basistka i producentka. Michalina Furtak będzie bohaterka kolejnej, czwartej odsłony cyklu koncertów online „Port Kultury” Narodowego Centrum Kultury i Programu 3 Polskiego Radia. Transmisja jej występu, który odbędzie się (bez udziału publiczności) w Warszawie nad Wisłą, w sobotę 27 czerwca br. od godz. 20.00 na antenie Trójki oraz – w formie wideo – na Facebooku stacji i NCK.

Delikatna, poetycka i melancholijna. Swoją historią i życiowymi perypetiami mogłaby obdzielić kilka osób. Słuchacze poznali ją, gdy należała do zespołu tres.b, który w latach 2007-2012 nagrał trzy albumy i nagrodzony został Paszportem Polityki i Fryderykiem. Grupa się rozwiązała, ale ona postanowiła uparcie iść dalej – wydała solową „Epkę” (2013) i szybko zgarnęła nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego. Po drodze był muzyczny romans z duetami HV/NOON i Ffrancis. Był też jazz i Osiecka. Misia Furtak to wiecznie poszukująca dziewczyna, która długo nie mogła osiąść w jednym miejscu.

W 2019 r. artystka wróciła albumem „Co przyjdzie?”. To właśnie piosenki z tego krążka zdominują program sobotniego koncertu wokalistki w ramach cyklu „Fort Kultury”. Nie zabraknie na pewno premierowego utworu „Energia”, który miał premierę na początku maja br. „Tekst powstał przed kwarantanną, ale w pandemicznej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że „nie można marnować energii na głupie rzeczy”, nie przypuszczałam, że te „głupie rzeczy” mogą ocalić nas w czasie pandemii” – opowiadała artystka Uli Kaczyńskiej z Czwórki.

Transmisja wydarzania, które odbędzie się bez udziału publiczności, od godz. 20.00 na antenie Trójki oraz – w formie wideo – na Facebooku stacji i NCK. Po koncercie z artystką w ramach audycji „Lista osobista” porozmawia Piotr Metz.

„Port Kultury” to cykl koncertów Narodowego Centrum Kultury i Programu 3 Polskiego Radia transmitowanych w internecie w wersji wideo (na fanpage’u Trójki oraz NCK) i audio (na antenie Programu 3). W ramach projektu na kameralnej scenie na barce do tej pory wystąpili: grupa Tęskno (z kwartetem smyczkowym), Tomek Makowiecki (z utworami ze swojej płyty „Moizm”) oraz duet Bisz/Radex. Finał akcji odbędzie się 4 lipca – nazwisko lub nazwa wykonawcy objęta jest na razie tajemnicą.

Komentarze

Powiązane

10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 16.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

25.10.2024 r., Campus Google, Warszawa.semWaw#3