10.06.20, 16:00

Port Kultury. Tomasz Makowiecki z koncertem na antenie Trójki

Kadr z serialu
Fot.: materiały prasowe

Bohaterem drugiego koncertu z cyklu „Port Kultury” – organizowanego przez Program 3 Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury – będzie Tomasz Makowiecki. Muzyk, kompozytor i wokalista w trakcie pierwszego po dłuższej przerwie występu zaprezentuje utwory ze swojej płyty „Moizm” z 2013 r. Transmisja wydarzenia, które odbędzie się w Warszawie nad brzegiem Wisły (bez udziału publiczności), od godz. 20.00 na antenie Trójki oraz – w formie wideo – na Facebooku stacji i NCK.

„Port Kultury” to cykl unikatowych koncertów organizowanych przez NCK i Program 3 Polskiego Radia, a transmitowanych w internecie w wersji wideo (na fanpage’u Trójki oraz Narodowego Centrum Kultury) i audio (na antenie Programu 3). Projekt ten zainaugurowała 6 czerwca grupa Tęskno, która wystąpiła z kwartetem smyczkowym. I tak będzie łącznie przez pięć kolejnych wieczorów. A kolejnym artystą, który zaprezentuje się na kameralnej scenie nad brzegiem Wisły, będzie Tomasz Makowiecki.
Muzyk, kompozytor, wokalista i tekściarz wykona w „Porcie Kultury” utwory ze swojej czwartej płyty „Moizm”, wydanej w 2013 r. Album, od dawna niedostępny na rynku, w lutym zadebiutował na serwisach streamingowych. Występ Tomasza Makowieckiego w Porcie Kultury będzie oczekiwanym przez fanów powrotem do koncertowej działalności.

Wydarzenie poprzedzi (o godz. 19.30) rozmowa redaktora Piotra Metza z bohaterem wieczoru. Koncerty w „Porcie Kultury” są bowiem częścią plenerowych audycji „Lista Osobista” (Trójka).

Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia oraz na Facebooku Trójki i Narodowego Centrum Kultury w sobotę 13 czerwca od godz. 20.00.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.