29.10.07, 20:51

Najczwartsza RP – Antylista Prezerwatora

Na rynku księgarskim 3 listopada br. ukaże się komiks w którym w głównych rolach zobaczyć będzie mozna Michała Figurskiego i Kubę Wojewódzkiego.

 Na rynku księgarskim 3 listopada br. ukaże się komiks w którym w głównych rolach zobaczyć będzie mozna Michała Figurskiego i Kubę Wojewódzkiego. "Najczwartsza RP – Antylista Prezerwatora" to pierwszy w Polsce album wizerunkowy, został stworzony przez wybitnych twórców – scenarzystę Tobiasza Piątkowskiego i rysownika Przemysława „Trusta” Truścińskiego. Obok znanych dziennikarzy w rolach pozostałych wystąpili m.in.: Zbigniew Ziobro, Wojciech Wierzejski, Kazimierz Marcinkiewicz, Szymon Majewski, Piotr Rubik, Ludwik Dorn, Przemysław Gosiewski, Olivier Janiak, Doda, Maciej Nowak oraz w niepowtarzalnej kreacji – Lech i Jarosław Kaczyńscy z kotem. Komiks premierowo można było nabyć na krakowskich Targach Książki.

KUBA WOJEWÓDZKI
Urodzony w 1963 r. w Koszalinie – dziennikarz muzyczny, felietonista, krytyk i krytykant,
a przede wszystkim showman. Perkusista chałupnik. Założyciel pism „Brum” i „Plastik”, pojawiał się w wielu programach różnych stacji radiowo-telewizyjnych, aby w końcu dzięki programowi „Idol” zbudować swoją popularność. Obecnie tworzy autorski talk-show w TVN< pracuje W Antyradiu oraz pisze felietony do "Przekroju".

MICHAŁ FIGURSKI
Urodzony w 1973 r. – od wczesnej młodości związany z radiem. Na piątym roku studiów dziennikarskich otrzymał propozycję pracy w RMF FM, dla której przeniósł się do Krakowa. Prowadził popularne audycje, m.in. POPlistę, którą osierocił, zostając dyrektorem programowym RADIA 94. Wprowadził tam niepodzielną, autokratyczną dominację muzyki rockowej. Po pewnym czasie antena dokonała serii fuzji
i przekształciła się w ANTYRADIO, którego można słuchać w Warszawie i w Katowicach. Figurski natomiast odkrył przyjemność płynącą z podszywania się pod osoby i instytucje w celu siania zamętu i podejrzeń. Partneruje mu w tym K. Wojewódzki. Przedsięwzięcie nosi nazwę „Antylista” i jest przez wielu pilnie śledzone od poniedziałku do piątku od siódmej do dziesiątej.

PRZEMYSŁAW „TRUST” TRUŚCIŃSKI
Urodzony w 1970 r. – jeden z najzdolniejszych polskich rysowników komiksowych, nie tylko według własnej strony internetowej. Rysownik reklamowy, storybordzista, absolwent wydziału grafiki łódzkiej ASP. Zdobywał nagrody na Łódzkim Festiwalu Komiksowym. Kompilował antologie: Komiks kontra AIDS oraz 44 dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Rysował dla „Machiny”, „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka”, „Playboya” i „Faktu”.

TOBIASZ PIĄTKOWSKI
Urodzony w 1979 r. – z wykształcenia architekt. Jeszcze na studiach publikował na łamach, a po zamknięciu łamów już samoistnie, popularną serię komiksową 48 STRON z R. Adlerem. Współpracował z największymi wydawnictwami w branży, zdobył nagrodę KORAKA dla najlepszego scenarzysty. Tworzy komiks internetowy. Pracuje jako conceptual designer.

Wydawcą komiksu jest G+J Polska, cena: 24,90 PLN.

Komentarze

Powiązane

05.04.24, 17:12
| kultura » książki
10 książek w finale Nagrody Ryszarda Kapuścińskiego
Siedem polskich książek oraz trzy przetłumaczone z języków obcych ma w tym roku szansę na Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Finał jubileuszowej, 15. edycji konkursu odbędzie się pod koniec maja br. Jego organizatorami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz redakcja „Gazety Wyborczej”. 
27.03.24, 19:04
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | kultura » teatr
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry powraca do Sopotu
27 marca br. w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Wydarzenie jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Sopot będzie gospodarzem tegorocznego wydarzenia.
13.03.24, 14:07
| radio » informacje | kultura » informacje
Mirosław Baka Człowieka Roku. MocArty 2023 wręczone
W warszawskim Muzeum POLIN odbyła się uroczysta gala, w trakcie której przyznano MocArty 2023 – nagrody radia RMF Classic. Statuetki wręczono w czterech kategoriach, dodatkowo redakcja stacji przyznała jedną nagrodę specjalną.
11.03.24, 14:28
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Wojciech Waglewski zagra w ramach MTV Unplugged
W 16. edycji MTV Unplugged pojawi się Wojciech Waglewski. Artysta wystąpi „bez prądu” przed publicznością i kamerami 10 kwietnia br.
11.03.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | kultura » informacje
Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Galę transmitowała TVP Kultura
Joanna Kuciel-Frydryszak, Lech Janerka, L.U.C., Bartłomiej Topa, Krzysztof J. Czyżewski, Rafał Ochęduszko i Natalia Koziara-Ochęduszko oraz Mateusz Pakuła zostali laureatami VIII edycji plebiscytu O!Lśnienia - Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. 
10.03.24, 22:41
| radio » informacje | kultura » informacje
Uwspółcześnione powieści Kornela Makuszyńskiego w gwiazdorskiej obsadzie w ofercie Empik Go
Nikodem Rozbicki, Aleksandra Domańska, Antonina Litwiniak, Zbigniew Zamachowski i Martyna Byczkowska pojawili się jako bohaterowie buntowniczych historii Kornela Makuszyńskiego. Kultowe powieści dla dzieci i młodzieży powracają w nowej odsłonie na platformie Empik Go.
28.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Dom Dobry. Wystartowały zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego
Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „DOM DOBRY”. W rolach głównych grają, m.in.: Tomasz Schuchardt, Agata Turkot, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik.
21.02.24, 13:04
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
220 tysięcy widzów zobaczyło w weekend otwarcia film Sami Swoi. Początek
16 lutego br. do kin w całej Polsce trafiła najnowsza koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii o waśni dwóch sąsiadów - Pawlaka i Kargula. W pierwszy weekend film przyciągnął przed białe ekrany ponad 220 tys. widzów.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
17.02.24, 08:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nagrody MocArty RMF Classic 2023. Znamy pełną listę nominowanych
RMF Classic ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej MocArty. Spośród propozycji nadesłanych przez słuchaczy redakcja wybrała 21 osób, wydarzeń i inicjatyw z dziedziny kultury i sztuki w czterech kategoriach.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy