25.05.20, 09:54

Słuchanie muzyki na własnych zasadach. Kampania aplikacji streamingowej Empik Music

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Słuchanie muzyki na własnych zasadach – to główny przekaz właśnie rozpoczynającej się kampanii promującej aplikację do streamingu muzyki Empik Music. Kampanię launchującą przygotowała agencja Kamikaze. To pierwszy projekt Kamikaze dla Empiku, a współpraca jest wynikiem wygranego przez agencję przetargu.

Kampania ma charakter produktowo-wizerunkowy. Jej celem jest wprowadzenie nowej na rynku platformy streamingowej i aplikacji muzycznej Empik Music, w tym m.in. budowanie jej świadomości i wizerunku w poszczególnych segmentach grupy docelowej (zdefiniowanej jako kobiety i mężczyźni z miast powyżej 50 tys. mieszkańców, w wieku 18-44 lat).

Komunikacja, która obejmuje przede wszystkim digital i instore, będzie kierowana do wyselekcjonowanych segmentów odbiorców w ramach tej grupy – dobranych na podstawie zwyczajów zakupowych, częstotliwości zakupów muzycznych, wyboru kanału zakupów online vs offline, itp.

Empik jest największym sprzedawcą muzyki w Polsce. Od wielu lat, a właściwie „od zawsze”, jest kojarzony i silnie z nią związany. Badania potwierdzają, że zaraz po książkach, muzyka jest drugim najsilniejszym skojarzeniem z marką Empik. Brand jest także kojarzony ze spotkaniami z artystami, również właśnie muzycznymi, których organizujemy kilkaset rocznie. W ten sposób promujemy początkujących muzyków i wspieramy tych już znanych. Jednocześnie jesteśmy firmą technologiczną, z sukcesem operującą w środowisku e-commerce i mobile. Dlatego wprowadzenie na rynek własnej platformy streamingowej Empik Music to dla nas bardzo naturalny krok” – mówi Aneta Pańkowska, koordynator działań marketingowych Empik Music. „Cieszymy się, że przy tym bardzo ważnym dla nas projekcie współpracujemy z agencją Kamikaze, której propozycje na poziomie strategicznym i kreatywnym najbardziej odpowiadały naszym potrzebom związanym z debiutem platformy" -.dodaje Pańkowska

Agencja Kamikaze jest odpowiedzialna, m.in. za przygotowanie strategii działań launchujących oraz wypracowanie idei kreatywnej i storytellingu dla działań digital oraz instore, wprowadzających na rynek Empik Music, a także za działania związane z kampanią digital, w tym wypracowanie konceptu oraz nadzór nad produkcją wizerunkowego spotu wideo, który promuje aplikację.

Za montaż oraz postprodukcję spotu wizerunkowego odpowiada Warsaw Production, a za udźwiękowienie spotu - Studio Głośno.

Głównym przekazem kampanii jest „słuchanie muzyki na własnych zasadach”, na różne sposoby. Działania toczą się wokół hashtagu #tomigra. „Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Lubimy kiedy to, czego słuchamy, współgra z tym, co robimy i pokazuje jacy jesteśmy. Nie ma dobrych lub złych sposobów na słuchanie muzyki - lubimy po prostu słuchać muzyki po swojemu. Ten przekaz to trzon komunikacji aplikacji Empik Music. Każdy słucha muzyki na własnych zasadach. Podsumowuje to hasztag #tomigra, który obecny jest w nurcie wizerunkowym kampanii” - mówi Katarzyna Barczuk, Senior Account Manager w Kamikaze.

Koncept graficzny materiałów promocyjnych bazuje na „fali” (fali dźwięków muzycznych), jako głównym elemencie całej kampanii. W materiałach animowanych (wideo wizerunkowym oraz krótkich sześciosekundowych formach) fala porusza się i ma nadawać przekazowi dynamiki - jej ruch i tempo podkreślają muzykę w spocie. Produktowy nurt kampanii koncentruje się na twardych benefitach (np. możliwości tworzenia własnych bibliotek muzycznych i odtwarzania bez dostępu do sieci, dostępie do usługi przez 30 dni za darmo itp.), natomiast wizerunkowy bazuje na przedstawianiu różnych sposobów słuchania muzyki, zawsze na własnych zasadach.

Empik Music to platforma streamingowa i aplikacja do słuchania muzyki. Dostępna jest od 5 maja w App Store i Google Play. Ważnym wyróżnikiem Empik Music ma być fakt, że w przeciwieństwie do innych tego typu platform, wybrane opcje abonamentu można opłacać także stacjonarnie w kasie salonów Empik, bez konieczności podpinania karty do konta.

Co wtorek swoją autorską playlistę „To co lubię w moim klubie” będzie prezentował Wojciech Mann. Komunikacji Empik Music towarzyszą również stałe działania PR, za które odpowiada zespół Walk PR.

Komentarze

Powiązane

15.07.24, 19:00
| reklama & PR » informacje
Bang & Olufsen klientem Home Sweet Home PR
Agencja Home Sweet Home PR została wybrana do obsługi komunikacyjnej marki Bang & Olufsen działającej w branży audio-wideo.
15.07.24, 17:45
| reklama & PR » informacje
CIECH zmienił nazwę na Qemetica. Przy projekcie pracowało ponad sto osób
Chemiczna grupa CIECH zmieniła nazwę na Qemetica. Zmianie uległy również nazwy podmiotów, m.in. w Hiszpanii, Niemczech i Rumunii, gdzie Qemetica ma swoje spółki i zakłady produkcyjne. Zespół Qemetiki w opracowaniu nowej identyfikacji wspierała agencja Touchideas, a kampanię informującą o rebrandingu przygotowała agencja GPD.
15.07.24, 15:20
| reklama & PR » ludzie
Karolina Kusy awansuje. Stanisław Chmielarz na czele nowego zespołu w KINESSO
Karolina Kusy i Stanisław Chmielarz objęli nowe role w KINESSO, agencji performance marketingu należącej do grupy IPG Mediabrands.
15.07.24, 13:05
| reklama & PR » informacje
Orbita Chillu na Lotnisku Chopina od marki Orbit
Marka Orbit przygotowała Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Specjalna strefa ma umilić podróżującym czas oczekiwania na lot.
15.07.24, 11:34
| reklama & PR » informacje
Launch produktu Danio Jogurt Pitny. W trasę ruszają DanioBusy
Agencja Altavia Kamikaze + K2 wygrała przetarg na koncept i realizację kreatywno-strategicznych działań aktywacyjnych związanych z launchem premierowego produktu w portfolio Danone - Danio Jogurt Pitny.
15.07.24, 10:16
| reklama & PR » informacje
Zawsze przy. Change Serviceplan z kampanią dla marki Przysnacki
Agencja Change Serviceplan realizuje kampanię dla marki z portfolio Intersnack Poland. Hasłem akcji dla Przysnacków jest “Zawsze przy”. 
14.07.24, 20:00
| reklama & PR » informacje
Specjalne spoty Lecha pojawiły się w blokach reklamowych
Lech przygotował specjalne spoty, które można zobaczyć w blokach reklamowych do końca września br.
14.07.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Pepsi oficjalnym partnerem SBM FFestival 2024
Pepsi zostało głównym partnerem 8. edycji festiwalu SBM. Impreza odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia br. na warszawskim AWF. 
14.07.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Hand Made ponownie wspiera coroczną inicjatywę marki Rodowita. Marka rozda 20 tys. pluszowych wilczków
Agencja reklamowa Hand Made po raz kolejny jest zaangażowana w najnowszą kampanię marki Rodowita.
14.07.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Esperienza Agency rozpoczyna kampanie dla Vileda Polska
Pod hasłem „Testerzy porządku, mistrzowie bałaganu” trwa kampania Vileda Polska, za którą odpowiada Esperienza Agency.  Grupą docelową działań marketingowych są właściciele zwierząt.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 16.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

25.10.2024 r., Campus Google, Warszawa.semWaw#3