22.05.20, 10:28

Przegląd Sportowy ma 99 lat. Specjalny urodzinowy dodatek

Okładka urodzinowego numeru
Fot.: materiały prasowe

„Przegląd Sportowy” obchodzi 99. urodziny. Z tej okazji w piątek, 22 maja br., na rynku ukaże się specjalne wydanie dodatku „Przegląd Sportowy Historia” o tym jak powstawał i rozwijał się najstarszy polski tytuł prasowy. 

„W najnowszym wydaniu PS Historia pokażemy początki fascynującej historii „Przeglądu Sportowego”, gazety, którą kochają sportowcy, trenerzy, środowiska artystyczne – aktorzy, muzycy, poeci, lecz też zwykli ludzie, kibice. Pewnie niewielu pamięta, ale nasza gazeta ma na koncie złoty medal olimpijski. Wywalczył go w konkursie sztuki redaktor naczelny „PS” Kazimierz Wierzyński. Jego tomik wierszy „Laur Olimpijski” okazał się bezkonkurencyjny w Igrzyskach IX Olimpiady w Amsterdamie w 1928 roku. „PS” nie poddał się też podczas II wojny światowej, gdzie był wydawany w obozach jenieckich. Później nie złamał go stan wojenny, a teraz koronawirus też nie ma szans na dokonanie dzieła zniszczenia gazety. Zmieniają się czasy, staruszek jest coraz bardziej popularny w wersji internetowej, ale zapach papieru i zapisane na nim sukcesy polskich sportowców wciąż mają swoją magię. Za rok wejdziemy w drugą setkę. Na pewno z podniesioną głową, dziarskim krokiem i wciąż obiecującym, z dużym potencjałem zespołem redakcyjnym. Mamy nadzieję, że do naszych słynnych okładek dojdą kolejne, z igrzysk olimpijskich w Tokio oraz piłkarskich mistrzostw Europy” – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny Przegląd Sportowego.

W najbliższym wydaniu cyklicznego dodatku „PS Historia” znajdzie się pięć stron poświęconych powstaniu „PS”. Zostaną pokazane pierwsze okładki, reklamy i teksty sprzed 99 lat. O „PS” opowie też wieloletni naczelny gazety Łukasz Jedlewski, który ciągle jest aktywnym dziennikarzem.

Z okazji 99. urodzin dziennika w mediach społecznościowych Czytelnicy i ludzie świata sportu składają życzenia oraz udostępniają wspomnienia związane z „Przeglądem Sportowym” – towarzyszy temu hashtag #PS99.

Komentarze

Powiązane

15.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
14.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
13.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.07.24, 06:30
| prasa » informacje
Czułość. Wolność. Równowaga. Akcja społeczna Wysokich Obcasów i Wyborczej
Rozpoczęta 5 lipca br. nowa akcja społeczna „Czułość. Wolność. Równowaga” to inicjatywa „Wysokich Obcasów” i „Wyborczej”. Akcja potrwa rok.
11.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.07.24, 11:00
| prasa » informacje
Forbes Women rozpoczyna akcję 50 po 50
„Forbes Women” rozpoczyna inicjatywę „50 po 50”. W kolejnym numerze magazynu zostanie opublikowana lista kobiet po 50. roku życia, które odniosły sukcesy w różnych dziedzinach. Redakcja czeka na zgłoszenia.
10.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
09.07.24, 07:30
| prasa » informacje
Grupa PMPG Polskie Media nowym wytycza kierunek rozwoju do 2026 roku
Holding mediowy PMPG Polskie Media, opublikował materiał informacyjny o kierunku rozwoju, który jest efektem zakończonego w marcu przeglądu opcji strategicznych.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.