21.05.20, 08:56

I kw. 2020 r.: Grupa Kino Polska TV zwiększyła przychody o 20 proc.

Logo ZOOM TV
Fot.: materiały prasowe

Grupa Kino Polska TV poprawiła wszystkie podstawowe wskaźniki finansowe w porównaniu z tym samym okresem 2019 r. W I kw. br. Grupa Kino Polska TV wypracowała 50,0 mln zł przychodów ze sprzedaży (+20,0 proc. r/r). W tym samym okresie zysk netto Grupy wzrósł o 7,6 proc. r/r do 4,2 mln zł.

W pierwszym kwartale br. nadawca osiągnął 2,13 proc. udziału w oglądalności widowni komercyjnej w Polsce (SHR proc., All 16-49, dane: NAM), co oznacza wzrost o 12,1 proc. r/r. „Pierwszy kwartał tego roku był dla nas bardzo udany, mimo że globalna gospodarka zaczęła już odczuwać pierwsze efekty pandemii koronawirusa” – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Kino Polska TV SA. ”Odnotowaliśmy ponad 12 proc. wzrost udziału naszych kanałów w oglądalności widowni komercyjnej (SHR proc., All 16-49) w porównaniu z analogicznym kwartałem 2019 roku. Dużym zainteresowaniem widzów cieszyły się nasze kanały filmowo-serialowe, szczególnie Kino Polska, który urósł o ponad 30 proc. rok do roku. Jesteśmy również zadowoleni z wyników reklamowych. Stopklatka zwiększyła przychody o 24 proc. rok do roku, zaś o 15 proc. urósł reklamowo kanał Zoom TV” – dodaje Bogusław Kisielewski.

Przychody Grupy Kino Polska TV pochodzą głównie z opłat za emisję kanałów na platformach cyfrowych i w sieciach operatorów kablowych oraz ze sprzedaży czasu reklamowego. W I kw. 2020 r. przychody z emisji stanowiły 54,7 proc. łącznych przychodów Grupy i wyniosły 27,3 mln zł (+12,4 proc. r/r). Przychody z reklam stanowiły 34,4 proc. łącznych przychodów Grupy i wyniosły 17,2 mln zł (+20,3 proc. r/r). W efekcie wynik EBITDA Grupy w I kw. 2020 r. wzrósł o 18,9 proc. i wyniósł 20,6 mln zł (wobec 17,4 mln zł rok wcześniej), zaś skonsolidowany zysk netto sięgnął 4,2 mln zł, co oznacza wzrost o 7,6 proc. r/r.

Pod względem oglądalności I kw. br. był rekordowy dla całej Grupy Kino Polska TV. Grupa osiągnęła 2,13 proc. udziału w oglądalności widowni komercyjnej, co stanowi wzrost o 12,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2019 r. Kanały Grupy zanotowały również w tym okresie poprawę kilku innych podstawowych wskaźników oglądalności

Nasz model biznesowy jest dosyć odporny na pogorszenie koniunktury w gospodarce. Mamy mocno zdywersyfikowane źródła przychodów, nie jesteśmy w tak dużym stopniu jak inni nadawcy uzależnieni od rynku reklamowego. Przychody z emisji naszych kanałów, które stanowią większość przychodów Grupy, są stabilne i bezpieczne, nie notujemy żadnych opóźnień w płatnościach z tego tytułu” – podkreśla Prezes Bogusław Kisielewski.

Grupa Kino Polska TV jest nadawcą kanałów telewizyjnych, takich jak: Kino Polska, Stopklatka, Kino Polska Muzyka, Zoom TV. Ponadto Kino Polska TV SA dystrybuuje następujące kanały: filmowe Kino TV, FilmBox Premium HD, FilmBox Extra HD, FilmBox Action, FilmBox Family i FilmBox ArtHouse oraz tematyczne DocuBox HD, FightBox HD, FunBox UHD, Fast&FunBox HD, 360 Tunebox, FashionBox HD i Gametoon HD.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy