19.05.20, 10:51

Polskie Radio zapowiada audyt Listy Przebojów

Logo Trójki
Fot.: materiały prasowe

19 maja br. w siedzibie Polskiego Radia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Agnieszki Kamińskiej, Prezes Polskiego Radia oraz dyrekcji Trójki: Tomasza Kowalczewskiego (dyrektora) i Mirosława Rogalskiego (wicedyrektora). Spotkanie dotyczyło „Listy Przebojów” i anulowania ostatniego notowania.

Jak wynika z relacji IAR i PAP (na konferencję nie zaproszono redakcji portalmedialny.pl – przyp. red.) Agnieszka Kamińska podczas konferencji powiedziała, że z danych zabezpieczonych przez system informatyczny wynika, że piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania „Listy Przebojów”. „Nie ukrywam, że jestem zszokowana tymi ustaleniami i tym, do czego dotarliśmy. Te kwestie będziemy jeszcze dogłębnie wyjaśniać” – podkreśliła Prezes Polskiego Radia. 

Podczas konferencji zaprezentowano w jaki sposób miało dojść do ręcznej ingerencji w „Listę” (na te zarzuty odpowiedział Bartosz Gil, dziennikarz Trójki, który nadzorował elektroniczne głosowanie). Według dyrekcji, po operacjach moderatora, który dokonuje selekcji głosów szukających zgłoszeń, które wydają się być oszukane. Dyrekcja twierdzi, że "w ciągu ostatnich 20 wydań 16 razy moderator dokonywał ręcznych ingerencji już po etapie odjęcia głosów uznanych za fałszywe".

Mirosław Rogalski zapowiedział powstanie audytu „List Przebojów” na przestrzeni ostatnich lat. Zapowiedział również zorganizowane spotkanie z pracownikami w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Stworzony ma być także regulamin Listy Przebojów, a słuchacze mają mieć informację o tym, czy ich głos został zaliczony. Rogalski ogłosił także, że są na etapie poszukiwania "nowych radiowych talentów". Zapowiedział pojawienie się nowego gospodarza lub współprowadzącego „Listę”.

Wczoraj pojawiły się nowe wyniki anulowanego notowania „Listy Trójki”. Ostatnia piosenka Kazika pojawiła się ponownie w zestawie do głosowania, mimo, że jeszcze dzień wcześniej nie widniała w wykazie piosenek.

Jak podaje Polsat News w swojej relacji, zdaniem dyrekcji ewidentnie chodziło o to, żeby Kazik jak najszybciej wszedł na listę i zaczął otrzymywać głosy. Z kolei Prezes Polskiego Radia zauważyła, że "Kazik Staszewski stał się ofiarą całej tej historii". „Nie mamy informacji, czy w tym uczestniczył, czy wiedział, czy nie wiedział” – powiedziała Kamińska.

Jak informuje Polsat News, odpowiadając na pytania dziennikarzy Agnieszka Kamińska przyznała, że nie rozmawiała z Markiem Niedźwieckim. Ma się to odbyć "zapewne po wynikach audytu". Przypomnijmy, że dziennikarz złożył wypowiedzenie w ostatnią sobotę.

Powróciła również sprawa nocnego SMS-a Kowalczewskiego do szefa muzycznego Trójki, a ujawnionego przez Bartosza Gila. Polsat News relacjonuje, że Kowalczewski pytany o swój SMS do Piotra Metza - miał napisać "zróbcie coś z tym Kazikiem" - odparł, że natychmiast, jak zauważyli, że coś jest nie tak, to "podjęliśmy kroki do wyjaśnienia tej sprawy". Dyrektor Trójki powiedział, że takiej treści SMS-a nie wysłał, tylko poprosił, żeby wszystkie sprawy związane z LP3 nie były poruszane na antenie, dopóki sprawa nie zostanie wyjasniona. Z kolei serwisowi Press.pl udało się potwierdzić treść nocnego SMS-a. „Skoro pojawiło się to w oświadczeniu Bartka Gila, to prawda” – potwierdził Pressowi Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
13.06.24, 11:42
| radio » informacje
Relacje z EURO 24 w Radiu Zet i TOK FM
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mecze polskiej reprezentacji będą relacjonować Krzysztof Wilanowski i Marcin Powideł z Radia ZET oraz Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz z TOK FM.
12.06.24, 16:00
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
10 osób awansuje w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało dziesięć osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
12.06.24, 08:30
| radio » informacje
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek w zespole Radia Nowy Świat
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek dołączają do zespołu Radia Nowy Świat . Barciś pojawi się pierwszy raz na antenie 13 czerwca o godz. 14.00. Z kolei Kwiek pojawi się 14 czerwca z rozmową w programie „Cały nasz świat” (11:00-12:00), a w sobotę 15 czerwca o godz. 13.00 na antenie stacji zadebiutuje Mery Spolsky.
12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.