28.03.20, 14:04

#zostańwdomu i oglądaj VOD. Odc. 6. Oferta dla dzieci

"Shrek"
Fot.: materiały prasowe

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz WHO powinniśmy pozostać w domach, co na dłuższą metę może być nużące. Jak urozmaicić sobie czas? Oglądając VOD, skoro nie możemy pójść do kina. Codziennie będę polecać kilka tytułów z trzech głównych platform VOD w Polsce – Netfliksa, HBO GO oraz Prime Video. W sobotę polecam filmy i seriale dla najmłodszych widzów.

"Psia akademia" (USA 2019, 1 sezon, 19 odcinków), platforma: Netflix

Serial o szkole dla szczeniaków, która do złudzenia przypomina Hogwart dla psów. Odnajdziecie w nim wiele nawiązań do "Harry'ego Pottera" J.K. Rowling i masę szczeniaków oraz większów psów. Opowieść ma uczyć o tolerancji wobec innych, tutaj w formie suczki żyjącej na ulicy, która także trafiła do tytułowego miejsca. Nadaje się dla dzieci w każdym wieku, ale najchętniej obejrzą go uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej.

"Straszne historie Maszy" (Rosja 2014, 1 sezon, 26 odcinków), platforma: HBO GO

Tym razem propozycja dla najmłodszych składająca się z krótkich, kilkuminutowych odcinków, które mają pomóc dzieciom przezwyciężać lęki, np. strach przed ciemnością albo myciem się. Animacja pochodzi z Rosji, co jest o tyle ciekawe, że rzadko trafiają na polski rynek produkcje ze wschodu Europy. Polecam dzieciom w wieku przedszkolnym oraz pierwszych klas szkoły podstawowej.

"Shrek" (reż. Andrew Adamson, Vicky Jenson, USA 2001), platforma: Prime Video

Tym razem tytuł dobrze znany i chętnie oglądany, czyli opowieść o zielonym ogrze stroniącym od ludzi, którzy się go boją, jego nowym przyjacielu ośle i ich misji uratowania księżniczki, która okazuje się inna od tych z klasycznych baśni. Do tego świetne tłumaczenie Bartosza Wierzbięty, który dostosował film do polskich realiów. Dobrze będą się bawić starsze dzieci, a także dorośli razem z nimi, którzy wyłapią więcej aluzji.

Na niedzielę przygotowałam propozycje z gatunku true crime, czyli filmów i seriali o prawdziwych zbrodniach.

Paulina Richert

Komentarze

Powiązane

24.09.23, 15:41
| internet » informacje
Gazeta.pl organizuje przedwyborczą debatę. Sztav PiS nie odpowiedział na zaproszenie
W poniedziałek, 25 września br., o godzinie 19:00 na stronie głównej portalu Gazeta.pl odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli ogólnopolskich komitetów wyborczych. Debatę poprowadzi Karolina Hytrek-Prosiecka.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
20.09.23, 08:30
| internet » informacje
Serwis VIBEZ realizuje kampanię #MamWpływ wspólnie z mediami z Litwy, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii
Redakcja serwisu VIBEZ otrzymała grant Komisji Europejskiej na realizację międzynarodowego projektu Be Active, Be Your Change! W jego ramach prowadzona jest kampania społeczna #MamWplyw. Projekt powstaje w partnerstwie z mediami z Litwy, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii i potrwa do września 2024 r.
19.09.23, 18:39
| internet » informacje
#debatakobiet w Wirtualnej Polsce. Przedwyborcza debata znów bez PiS
We wtorek, 26 września br., o godz. 19:30 Wirtualna Polska przeprowadzi przedwyborczą #debatękobiet. Do udziału w programie na żywo zostały zaproszone kandydatki wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.