25.03.20, 17:31

ViacomCBS Networks International Polska rusza z akcjami społecznymi

Logo akcji
Fot.: materiały prasowe

Stacje MTV i Comedy Central w kampanii #RazemNaOdległość promują odpowiedzialność społeczną i zachęcają do wzajemnego wsparcia na odległość w dobie pandemii COVID-19. Z kolei akcja #DzieciakiRazemWdomu wykorzystuje postacie Nickelodeon do promowania zdrowego trybu życia wśród rodzin przebywających w domu.

 

ViacomCBS w Polsce przyłączył się do globalnej kampanii społecznej, która poprzez rozrywkę promuje znaczenie zdrowia psychicznego w dobie pandemii, podkreślając, że konieczność dystansu nie oznacza izolacji społecznej. W ramach akcji #RazemNaOdległość, marki rozrywkowe i młodzieżowe ViacomCBS, za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz przy wsparciu gwiazd znanych z programów MTV Polska i Comedy Central Polska, w kreatywny sposób maja promować odpowiedzialność społeczną, zachęcać do pozostania w domu przy jednoczesnym utrzymywaniu relacji społecznych. Mają one podkreślać jak wielkie znaczenie w okresie domowej izolacji ma koncentracja na zdrowiu psychicznym oraz wzajemne wsparcie na odległość.

W akcję zaangażowali się m.in. bohaterowie reality show, „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”. „W trosce o zdrowie osób zaangażowanych w realizację programu podjęliśmy decyzję, że zaplanowana na 29 marca premiera 13.sezonu zostanie przesunięta. Dobro naszego zespołu jest nadrzędne, jednak nie chcemy pozostawić sympatyków formatu bez kontaktu z uczestnikami Warsaw Shore” - mówi Daniel Reszka, VP Comedy, Entertainment & Youth Brands.

Ekipa reality show, chcąc zachować kontakt z fanami i wyrazić solidarność z nimi, na swoich profilach w mediach społecznościowych zachęca do pozostania w izolacji i podpowiada, jak można wykorzystać czas spędzony w domu. Wpisy dedykowane akcji opatrzone są specjalnie stworzoną grafiką wykorzystującą hasztag #RazemNaOdległość.

W ramach kampanii stacja MTV postanowiła również przenieść serię „MTV Unplugged” do sieci. 20 marca, na kanale MTV w serwisie YouTube ruszyła specjalna edycja „MTV Unplugged At Home”, która oferuje akustyczne sety muzyków pozostających w domach z powodu globalnej pandemii. W pierwszym filmie raper i zdobywca nagrody Grammy Wyclef Jean, wykonuje swoje hity. Nagrania kolejnych artystów dostępne będą również na profilach stacji na Instagramie i Twitterze.

W kampanii #RazemNaOdległość udział bierze także Comedy Central. Na antenie oraz profilach w mediach społecznościowych emitowane są materiały video, w których wykorzystując popularnych bohaterów seriali, takich jak „Przyjaciele”, czy „Teoria wielkiego podrywu”, stacja zachęca do poddania się kwarantannie i podpowiada kreatywne sposoby spędzania czasu w domu oraz radzeniu sobie z izolacją. W zabawny sposób podkreśla również zalety pracy z domu oraz zachęca do wykorzystania technologii w podtrzymywaniu relacji na odległość.

Równocześnie, grupa kanałów dziecięcych ViacomCBS rusza z akcją #DzieciakiRazemWdomu, której celem jest przekazanie dzieciom i rodzicom porad dotyczących dbania o zdrowie oraz pomysłów na wspólne aktywności podczas pobytu w domu. W kampanii pojawiają się bohaterowie najpopularniejszych seriali i kreskówek z portfolio Nickelodeon i Nick Jr.: “SpongeBob Kanciastoporty”, “Niebezpieczny Henryk” czy “Bąbelkowy świat gupików”. Akcja ma służyć jako źródło informacji dla rodziców oraz kopalnia wiedzy i inspiracji dla dzieci. Akcja obejmuje działania zarówno na antenie, jak i w mediach społecznościowych. Dodatkowo uruchomiona została usługa Noggin, w ramach której zgromadzone zostały kultowe produkcje spod szyldu Nicka Jr., jak „Psi patrol”, czy „Dora poznaje świat”. Z Noggin korzystać mogą użytkownicy Apple TV i w ramach promocji wartościowych treści edukacyjnych przez pierwszy tydzień dostęp do usługi jest darmowy. 

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy