18.02.20, 08:00

Grupa Kino Polska TV zwiększa trzykrotnie budżet na produkcję programów kabaretowych

Logo kanału
Fot.: materiały prasowe

Grupa Kino Polska TV drugi rok z rzędu inwestuje w produkcję programów kabaretowych, prawie trzykrotnie zwiększając budżet na ich produkcję w porównaniu z 2019 r. Programy „I love kabaret”, „Nowa scena śmiechu” i „Nowy kabaretowy rejs” pojawią się na antenach kanałów Zoom TV, Stopklatka i Kino Polska wiosną tego roku.

Programy kabaretowe, które wyprodukowaliśmy w 2019 roku doskonale sprawdziły się w naszych kanałach, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację i istotne zwiększenie budżetu produkcji. Mieści się on jednak w ramach założonych przez nas budżetów na kontent. Popularność kabaretów w Polsce jest bardzo duża i ciągle rośnie, czego codziennie dowodzą nasi widzowie. Własne produkcje – zarówno programy kabaretowe, jak i pełnometrażowe filmy, których produkcję zapowiedzieliśmy – budują naszą silną pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku telewizyjnym” – mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.

W programach kabaretowych Grupy Kino Polska TV wystąpi 25 różnych wykonawców i grup artystycznych – to najwięcej w historii tego typu produkcji w Polsce. Na szklanych ekranach pojawią się, m.in.: Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, poznański kabaret Czołówka Piekła, literacki Kabaret na Koniec Świata, grupa performerów Fair Play Crew, Kabaret pod Wyrwigroszem, Grzegorz Halama, Ireneusz Krosny, Kabaret Chyba, Kabaret Ciach oraz Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru, który połączy swoje siły ze stand-uperem Bartoszem Gajdą i artystką kabaretową Ewą Błachnio.

Każda z serii programów, tj. „I love kabaret”, „Nowa scena śmiechu” i „Nowy kabaretowy rejs”, składa się z ośmiu 45-minutowych odcinków. Wszystkie będą miały swoje premiery wiosną tego roku: „I love kabaret” – 29 lutego (Zoom TV), „Nowa scena śmiechu” – 6 marca (Stopklatka), a „Nowy kabaretowy rejs” w kwietniu (Kino Polska). Reżyserką programów jest Beata Harasimowicz. Za produkcję odpowiada Story Production Sp. z o.o.

Na 2020 r. spółka Kino Polska TV zapowiedziała ponadto wyprodukowanie dwóch komercyjnych filmów fabularnych, m.in. filmu „Po moim trupie” w reżyserii Tomasza Koneckiego i z udziałem Rafała Zawieruchy.

W 2019 r. programy kabaretowe Grupy Kino Polska TV miały największą widownię w kanale Zoom TV. W ubiegłym roku pasmo z premierowymi odcinkami programów kabaretowych (poniedziałek-niedziela, godz. 22:00-00:00) emitowanych w tej stacji oglądało średnio 36 tys. widzów z grupy komercyjnej (AMR, All 16-49), co przekładało się na 1,02 proc. udziału Zoom TV w rynku oglądalności (SHR%, All 16-49). Największą popularnością cieszył się program „Hity Polskiego Kabaretu”, który w 2019 r. zanotował 37 tys. widzów (AMR, All 16-49) i udziałem w rynku na poziomie 1,05 proc. (SHR%, All 16-49). Najpopularniejsze odcinki „Hitów Polskiego Kabaretu” oglądało prawie 130 tys. widzów (AMR, All 16-49), co dawało stacji 3,3 proc. udziału w rynku (SHR%, All 16-49). W każdym miesiącu 2019 r.ku kontakt z premierowymi odcinkami programów kabaretowych w Zoom TV miało średnio 1,7 mln widzów (dane: NAM; źródło Grupa Kino Polska).

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy