01.02.20, 09:00

Koncert Leny Ledoff i Adama Rymarza w Jedynce w hołdzie Krzysztofowi Komedzie

Zapowiedź koncertu z cyklu "'Scena Szpilmana – Jedynka Live!'
Fot.: materiały prasowe

„Krzysztof Komeda – Droga do Hollywood” to muzyczny hołd stworzony przez pianistkę Lenę Ledoff i wokalistę Adama Rymarza. Artyści zaprezentują wspólny projekt słuchaczom Jedynki we wtorek 4 lutego br. w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie w cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. Transmisja koncertu tuż po godz. 20.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 

„Droga do Hollywood” to hołd dla Krzysztofa Komedy i całego pokolenia artystów – muzyków, filmowców, literatów – mających wpływ na współczesną kulturę. "Muzyka Krzysztofa Komedy jest mi bliska może dlatego, że jest słowiańska. Jest trochę mroczna, trochę ckliwa – dla mnie zrozumiała. Grając Komedę chyba więcej wiem o sobie, wiem kim jestem” – mówiła Lena Ledoff w „Muzycznej Jedynce”. „To jest moja interpretacja i moja wizja tych melodii oraz tekstów. Myślę, że śpiewam je inaczej niż wszyscy. Przez te piosenki mam też swoje historie do opowiedzenia i tak to chyba działa. Nie wyobrażam sobie, żeby śpiewać je w inny sposób” – dodał Adam Rymarz. Artyści podkreślają też, że muzyka Komedy przetrwała próbę czasu, jest wciąż atrakcyjna dla nowych pokoleń i ważna dla artystów, którzy sięgają po jego tematy, a ich duet zharmonizowany, ponieważ słuchają siebie nawzajem i lubią się także poza sceną.

Lena Ledoff – pianistka i kompozytorka urodzona w Sankt Petersburgu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Woroneżu i założycielka „Lena Ledoff Trio”. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce, poświęcając się komponowaniu oraz graniu jazzu. Występowała na licznych festiwalach w kraju i za granicą. Artystka nagrała cztery płyty: „Wish”, „My sweet Fryderyk”, „Komeda– Chopin – Komeda” i „Chcę do nieba. Leningrad po polsku”.

Adam Rymarz to wokalista obdarzony szeroką skalą głosu oraz słuchem absolutnym. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Lider jazzowego projektu „Flirtując z Bachem” oraz współautor programu „Stabat Mater Dolorosa – Pieśni Pasyjne”, który zrealizował w duecie z pianistą Witoldem Janiakiem. Z mezzosopranistką Anną Werecką tworzy jedyny w Polsce duet jazzowo-operowy. Ceniony wykładowca oraz trener śpiewu i emisji głosu.

Koncert poprowadzi Paweł Sztompke. Transmisja wydarzenia w Programie 1 Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.