25.01.20, 13:00

Mazolewski&Porter, Sorry Boys, Javva i Król w koncercie jubileuszowym Sceny alternatywnej w TVP Kultura

Logo TVP Kultura
Fot.: materiały prasowe

26 stycznia br. o godz. 22.40 TVP Kultura wyemituje 100. odcinek „Sceny alternatywnej”. W jubileuszowym programie wystąpi duet artystyczny Mazolewski&Porter, Sorry Boys, Javva i Król.

„Scena alternatywna” prezentuje nowe i ciekawe zjawiska w polskiej muzyce niezależnej. W programie co tydzień pojawiają się artyści, których twórczość wymyka się standardowej klasyfikacji gatunkowej. Na specjalnym jubileuszowym koncercie, z udziałem publiczności w studiu, wystąpią cztery zespoły - Król, Mazolewski/Porter, Javva, Sorry Boys. Specjalnie na koncert powstała oryginalna scenografia, która nawiązuje do kameralnej atmosfery muzycznych spotkań - jam sessions. W przerwach między koncertami, z artystami porozmawia prowadzący program - Marek Horodniczy.

Król (Błażej Król) to jeden z najbardziej utytułowanych wokalistów, tekściarzy i kompozytorów młodego pokolenia. Jego twórczość zaliczana jest do gatunku poezji śpiewanej, łączy w niej muzykę instrumentalną i elektroniczną. Na początku związany był z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył duet UL/KR. Jego dwa solowe albumy „Nielot” i „Wij” oraz projekt „Kobieta z wydm” zostały entuzjastycznie przyjęte przez fanów i krytyków. W Scenie alternatywnej będzie można usłyszeć: „Godzina 15 i ciemno”, „Pierwszy i ostatni”, „Okazało się”, „Druga Pomoc”, „Te smaki i zapachy”, „Do domu”.

Mazolewski/Porter - muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka Mazolewskiego „Chaos Pełen Idei“. Odkryty przez artystów wspólny muzyczny język zaowocował nowymi utworami i trasą koncertową. Duet Porter i Mazolewski to połączenie bluesowo-rockowego ducha z jazzowym brzmieniem. Podczas koncertu w „Scenie alternatywnej” muzycy wykonają: „Strangers”„Six Feet Under”, „Don’t Ask Me Questions” oraz premierowo „Night shift of love”.

Javva - tworzy na pograniczu kilku gatunków. Sami artyści nazywają swoją muzykę tanecznym afro-punkiem. Ich album z ubiegłego roku - „Balance Of Decay" okazał się jednym z najważniejszych debiutów 2019 r. w Polsce. Utwory przepełnione są punkową energią i spontanicznością, która widoczna będzie w Scenie alternatywnej, gdzie będzie można usłyszeć: „Pan American”, „Ancaman”, „Las Vegas New Reno” (premiera) i „Kua Fu”.

Sorry Boys - zaczynali jako zespół tworzący rockowe piosenki, z czasem w ich kompozycjach zaczęło pojawiać się coraz więcej elektroniki i syntezatorów. Sorry Boys występowali na polskich i międzynarodowych festiwalach jak m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Jarocin, Spring Break oraz Reeperbahn Festival w Hamburgu i The Great Escape w Brighton. W Scenie alternatywnej zaprezentują: „Jesteś Pragnieniem”, „Miłość”, „Lato 44” (premiera), „Kwiaty” i „Absolutnie, absolutnie”.

„Scena alternatywna” – Koncert jubileuszowy zostanie wyemitowany 26 stycznia br. o godzinie 22.40 w TVP Kultura

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.