01.12.19, 13:00

Ekologiczna piosenka Barbary Wrońskiej na płycie Święta bez granic 2019

"Plastic Is Not Fantastic"
Fot.: materiały prasowe

29 listopada br. na rynku wydawniczym ukazała się płyta „Święta bez granic 2019”. Towarzyszy ona charytatywnej akcji Trójki, która od wielu lat zbiera w grudniu pieniądze dla najbardziej potrzebujących. W tym roku będą to utalentowane dzieci z niezamożnych rodzin – podopieczni Fundacji Świętego Mikołaja. Utworem przewodnim albumu jest jubileuszowy „Karp”, czyli „Dwudziesty raz…” zaśpiewany przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Drugą równie wyjątkową premierą z tej płyty jest specjalny utwór „Plastik” z ekologicznym przesłaniem – w wykonaniu Barbary Wrońskiej i dzieci z Młodej Orkiestry Nowego Teatru w Warszawie. 

Historia obecności piosenki na świątecznej płycie Trójki jest zaskakująco prosta” – mówi Agnieszka Szydłowska, dziennikarka muzyczna z Myśliwieckiej 3/5/7, a zarazem „dobry duch” nagrania „Plastiku”. „Z wielomiesięcznym wyprzedzeniem kupiłam bilety na multimedialny spektakl dla dzieci „Morze”. Także dlatego, że chciałam zobaczyć w akcji muzyków tej małej orkiestry – niektórych z nich znam od urodzenia. Byliśmy całą rodziną i wyszliśmy z teatru nucąc piosenkę z refrenem „Plastic is not fantastic– brzmiała jak gotowy przebój! Napisałam więc z gratulacjami do kompozytorki muzyki – Basi Wrońskiej i od razu zapytałam, czy istnieje wersja, którą można zagrać w radiu. Nie było, dlatego musieliśmy ją nagrać” – dodaje Szydłowska. W trakcie realizacji pomysłu wszyscy chętnie okazywali pomoc: Polskie Radio zapewniło studio nagraniowe i realizatora nagrania, a Dagna Sadkowska (prowadzi orkiestrę w Nowym Teatrze) przygotowała młodych muzyków do pierwszego profesjonalnego nagrania i towarzyszyła im w studiu.

Chciałabym, aby utwór ten pozostawił słuchaczy z ważną refleksją: że pomaganie powinno uwzględnić także naszą planetę, bo dbając o nią dbamy o przyszłość dzieci” – mówi Barbara Wrońska, która grała i śpiewała z dzieciakami, a do tego dzieliła się z nimi doświadczeniem pracy w studiu. Nagraną już piosenkę zmiksował Marcin „Sicher” Staniszewski – muzyk znany z takich projektów, jak Beneficjenci Splendoru czy Pustki. „Każdy, kto usłyszy „Plastik”, od razu skojarzy ten utwór z brzmieniem supergrupy Gorillaz. O to właśnie nam chodziło!” – mówi Staniszewski.

Proekologiczna piosenka „Plastik” – dostępna od 29 listopada na płycie „Święta bez granic 2019” – doczekała się również teledysku, który przygotowała ekipa Nowego Teatru.Współpraca ta była możliwa dzięki energii, jaką wyzwala w nas działanie na rzecz ratowania naszej planety” – mówi Agnieszka Szydłowska. „Każdego dnia podejmujemy decyzje, które mogą mieć wpływ na życie nasze i naszych dzieci. Dlatego naszym marzeniem jest, by piosenka żyła, by powstawały jej kolejne wersje nagrywane przez ludzi w różnym wieku. By przy tej okazji ludzie dowiadywali się, że wystarczy pójść na zakupy z własną torbą, nosić przy sobie butelkę na napoje, zrezygnować z plastikowych talerzy i sztućców, by realnie ograniczyć produkcję plastiku. I najważniejsze – by opowiedzieć innym, jak łatwo wprowadzić tych kilka zmian w życie” – dodaje dziennikarka Trójki.

Komentarze

Powiązane

30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.