26.11.19, 20:00

Baranovski wystąpi w cyklu Scena Szpilmana – Jedynka Live!

BARANOVSKI w studiu Jedynki
Fot.: Zygmunt Trziszka/Polskie Radio

„Zbiór” Baranovskiego zabrzmi na żywo w Jedynce i w Studiu im. Władysława Szpilmana w Warszawie w środę, 27 listopada br. o godz. 20.00.

Pod pseudonimem „Baranovski” kryje się Wojtek Baranowski – wokalista, kompozytor, producent, autor tekstów, gitarzysta i pianista, finalista „The Voice Of Poland” oraz muzyk związany, m.in. z grupą Xxanaxx. Od stycznia 2018 r. Baranovski działa na własny rachunek z autorskim projektem muzycznym, znanym z singli oraz licznych występów na najważniejszych koncertowych i festiwalowych scenach w Polsce, na czele z Open’erem, Męskim Graniem, Orange Warsaw Festival i Olsztyn Green Festival. Potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów Baranovskiego jest nominacja do tegorocznych „Fryderyków” w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

Podczas najbliższego koncertu z cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!” Baranovski zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Zbiór”, o której opowiadał w „Muzycznej Jedynce”. Artysta w rozmowie wspominał, m.in. prace nad krążkiem – Hasło „Zbiór” było asekuracyjne – przyznał Baranovski. „W razie gdyby okazało się, że piosenki się nie „zespoiły”, mógłbym powiedzieć, że z założenia miały być inne, różne i eklektyczne, ale faktycznie to, co czuję wobec nich, to kolekcja najważniejszych piosenek. Nie najważniejszych momentów w życiu, ale najważniejszych piosenek i chyba – jeśli mogę tak powiedzieć – najważniejszych „dzieł” – mówił gość Uli Kaczyńskiej.

„Zbiór” to 10 piosenek zaśpiewanych po polsku. Na krążku znalazły się wszystkie dotychczasowe single Baranovskiego („Dym”, „Luźno”, „Zbiór”, „Czułe miejsce”) oraz prezentowane wcześniej piosenki „Hey” i „Mamo”, choć ta ostatnia w zupełnie nowej aranżacji. Za produkcję płyty odpowiadają: Baranovski i Michał Wasilewski, znany jako ATARI WU, czyli połowa duetu Xxanaxx. 

Koncert Baranovskiego poprowadzą: Ula Kaczyńska i Marcin Kusy. Transmisja wydarzenia na antenie Jedynki tuż po godz. 20.00 w audycji „Tu jest muzyka”.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.