03.07.19, 10:00

Telemetria Polska. Przewodniczący KRRiT spotkał się z operatorami i nadawcami internetowymi

Logo projektu
Fot.: materiały prasowe

W ramach projektu Telemetria Polska, 28 czerwca br. na zaproszenie Przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego, w siedzibie KRRiT odbyło się spotkanie ze stroną rynkową reprezentującą operatorów kablowych i nadawców internetowych.

Jak informuje KRRiT, spotkanie dotyczyło utworzenia nowego, jednoźródłowego badania mediów ze szczególnym uwzględnieniem RPD. Zaprezentowano obecny stan prac w ramach projektu Telemetria Polska. Dyskutowano na temat szans dla rynku jakie daje technologia DAI. Dyskutowano także o konieczności opracowania systemu raportującego opartego o RPD oraz o możliwościach jakie stwarza powstanie nowego standardu badań i wykorzystaniu w tym kontekście danych RPD.

Przewodniczący KRRiT zaprosił operatorów platform kablowych, satelitarnych i internetowych do współpracy w ramach projektu Telemetria Polska.

KRRiT podkreśla, że przedstawiciele strony rynkowej wyrazili zainteresowanie współpracą i zadeklarowali gotowość czynnego uczestnictwa w opracowywaniu nowego standardu badań. Zdaniem operatorów kwestia RPD powinna być traktowana priorytetowo.

Przypomnijmy, że Telemetria Polska jest zespołem roboczym, który z ramienia KRRiT pracuje nad koncepcją nowego standardu badań rynku mediów.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy