28.06.19, 08:00

Agata Brodzka: Lubię wyzwania i jestem długodystansowcem

Agata Brodzka
Fot.: archiwum rozmówczyni

Rozmowa z Agatą Brodzką, Managing Director agencji Platinium Cast, m.in. o tym, co jest największym wyzwaniem w pracy w Platinium Cast, o zmianach iplanach agencji.

Kuba Wajdzik: Przeszła Pani do Platinium Cast, gdzie objęła stanowisko Managing Director. Trudno było Panią przekonać do zmiany pracy?
Agata Brodzka: Lubię wyzwania i jestem długodystansowcem, zatem jeśli decyduję się na zmianę, to traktuję nowe miejsce pracy jako docelowe. Właścicielka agencji Platinium Cast to bizneswoman, która wie czego chce i mocno stąpa po ziemi, a ja lubię pracować z i dla najlepszych. Dodatkowo, poprzednia agencja w której pracowałam specjalizuje się w branży fashion, a ja chciałam również poszerzyć swoje kompetencje i wykorzystać swój know-how w beauty. A to jest obszar, w którym liderem na rynku jest Platinium Cast.

KW: Co jest największym wyzwaniem w pracy w Platinium Cast?
AB: Z pewnością poznanie zasad pracy dla marek beauty, gigantów w branży jak chociażby L’Oréal. Obsługa festiwalu w Cannes to był zaszczyt i ogromne wyzwanie dla naszej agencji i Zespołu pod przewodnictwem Magdy Musiał. Wyniki mówią same za siebie, wyzwanie przerodziło się w nasz sukces. Wyzwaniem jest z całą pewnością zbudowanie „drugiej nogi” agencji wspólnie z jej właścicielką, czyli Showroomu Platinium Cast, a także poszerzenie naszych działań o organizację eventów. Mocno wchodzimy teraz w fashion i wkrótce mam nadzieję że i w tym obszarze będziemy numerem jeden.

KW: Agencji na rynku jest całe mnóstwo. Jaka jest zatem recepta na sukces?
AB: To fakt, agencji PR jest bardzo dużo. Jestem też wykładowcą na Uczelni Łazarski i często tłumaczę swoim studentom, że nie wystarczy znać kilka osób, czy być znanym, żeby zająć się PR-em. PR to ciężka praca, w dodatku długofalowa, bazująca na relacjach, a zbudowanie ich wymaga czasu i wiedzy. Recepta jest jedna: ciężka praca i otwarta głowa. Trzeba chcieć, a następnie móc.

KW: Platinium Cast poszerzyła zakres działań, a także wprowadziła nowe logo. Skąd taka decyzja?
AB: Agencja Platinium Cast istnieje na rynku od ponad 10 lat. Przez cały czas rosła w siłę, a także znacznie poszerzała listę swoich Klientów, a tym samym rozbudowywała zespoły. Teraz agencja zatrudnia 26 specjalistów i pracuje dla ponad 50 marek. Poszerza też zakres prac i pracę dla Klientów fashion. Jest to idealny moment na zmianę identyfikacji wizualnej. Najczęstszymi powodami rebrandingu jak wiemy są zmiany w strukturach organizacji oraz chęć dostosowania działań i oferty do ewoluującej rzeczywistości. Zatem nastał czas, żeby logo Platinium Cast powiedziało więcej, tak jak zrobiły to takie marki jak te poniżej😊:

KW: Zmieniają się potrzeby sektoru modowego, chociażby showroom jest stosunkowo wciąż nowym zjawiskiem. Jak wyprzedzać oczekiwania rynku? Czy to w ogóle możliwe w dzisiejszym świecie?
AB: W tym może nam pomóc doskonała znajomość rynku światowego nie tyle kobieca, co biznesowa intuicja. Nasz rynek jest dość specyficzny. Z jednej strony chcemy aby było jak za granicą, ale z drugiej strony zamykamy się na nowości i wiemy wszystko lepiej. Ja robię swoje. Dużo podróżuję, szkolę się, obserwuję uważnie kampanie marek globalnych, a także czytam wywiady z najważniejszymi osobami w branży. Mam też ten zaszczyt pracować dla marek Premium, a to one jak wiadomo wyznaczają kierunki i trendy.

KW: Agencja specjalizuje się w branży beauty&fashion. Jak wygląda ten sektor i jego potrzeby w Polsce?
AB: Mogę się wypowiedzieć w aspekcie sektora fashion, bo w tym się specjalizuję. Beauty dopiero poznaję :-) Na sektor mody i ten obszar rynku w Polsce znaczny wpływ mają zarówno zachowawczy styl ubioru Polaków, jak i przewaga sklepów sieciowych, dyskontów, secondhandów i bazarów oferujących tańszą odzież oraz konkurencja ze strony tanich azjatyckich marek. Są to zagrożenia, ale też i szanse. Mamy też zjawisko trendów, a to z pewnością są kolaboracje marek modowych z artystami. Przez ostatnie pięć lat na polski rynek weszło około 70 marek luksusowych i premium. Polski przemysł modowy odradza się i staje się jednym z naszych największych atutów i osobiście trzymam kciuki za naszych polskich gigantów: LPP czy CCC.

KW: Branża beauty&fashion intensywnie współpracuje z influencerami. Jak układa się współpraca z nimi?
AB: Nasza agencja współpracuje z ponad 500 Influencerami. Mamy bardzo rozbudowany Zespół Influencer MKT, a ich prace nadzoruje Magda Malesa – świetna specjalistka w branży i doskonały manager. IM to świat, który rządzi się swoimi prawami i z którym trzeba wiedzieć jak współpracować. Osobiście znam bardzo dobrze Influencerów makro i wiem, że za ich sukcesem stoi ciężka praca. Współpracę z Influencerami idealnie opisują słowa piosenki Budki Suflera „bo do tanga trzeba dwojga”. Branża beauty czy fashion potrzebuje Influencerów, żeby błyszczeć, a oni błyszczą, bo mają nas.

KW: Które marki znajdują się aktualnie w portfolio agencji?
AB: W portfolio Platinium Cast znajdziemy klientów stanowiących przekrój całego rynku zarówno z sektora beauty jak i fashion. Począwszy od polskich marek z tradycją – Barwa, przez globalne brandy – Foreo, L'Oréal Paris, Maybelline i Garnier; rynek dermokosmetyczny – Eau Thermale Avène, Nuxe, Uriage, aż po marki luksusowe – La Prairie, Dior, Dolce & Gabbana, Ray Ban, Bucheron, Cartier, i wiele, wiele innych. Specjalizujemy się w szeroko pojętej komunikacji: PR, Showroom, Influencer Marketing i Social Media. Mogę tylko dodać, że prowadzimy około 40 kanałów na Facebooku i Instagramie dla różnych marek. Liczby mówią same za siebie. Jesteśmy młode, piękne i zdolne 😊 i tylko trochę skromne….

KW: Jakie są najbliższe plany agencji?
AB: Otwarcie Showroomu Platinium Cast i co za tym idzie zwiększenie liczby zatrudnionych osób. A także Targi premium fashion WOW, których jesteśmy Partnerem merytorycznym. Oraz oczywiście kolejne wygrane przetargi, bo tylko w ciągu ostatniego miesiąca wygraliśmy aż cztery. A jak wiemy, apetyt rośnie w miarę jedzenia…

KW: Dziękuję za rozmowę.

Agata Brodzka 
Poprzednio pracowała jako PR&Marketing Director w Aliganzie. Swoje ponad piętnastoletnie doświadczenie zawodowe w PR i Marketingu zdobywała, pracując m.in. w agencji Pleon jako Dyrektor Zarządzający, a także jako Vice-Prezes Zarządu firmy MUSES (należącej do Nataszy Urbańskiej). Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Studiów Podyplomowych Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od dwóch lat jest wykładowcą Studiów Podyplomowych – Prawo i zarządzanie w sektorze mody na Uczelni Łazarskiego.

Komentarze

Powiązane

22.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Garnier promuje saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch
Agencja VML realizuje dla Garnier, marki L’Oréal, kampanię launchującą uniwersalne saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch.
21.06.24, 19:30
| reklama & PR » informacje
Szymon Marciniak ambasadorem marki Aluprof
Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski, został ambasadorem marki Aluprof – dostawcy innowacyjnych systemów aluminiowych przeznaczonych do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. 
21.06.24, 18:15
| reklama & PR » ludzie
Kuba Piotrkowicz nowym prezesem Going
Od czerwca 2024 r. spółka Going. ma nowego prezesa. Kuba Piotrkowicz w nowej roli będzie odpowiadał za strategię rozwoju platformy biletowej, jak i poszerzenie działalności o nowe segmenty i usługi.
21.06.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Good One PR członkiem ZFPR
Do Związku Firm Public Relations dołączyła agencja Good One PR. To kolejna firma, która będzie współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
21.06.24, 16:32
| reklama & PR » informacje
Galaretkami WINIARY bohaterkami kampanii digitalowej
Marka Winiary w okresie letnim w którym wzrasta dostępność sezonowych owoców, promuje swoje galaretki.
21.06.24, 15:04
| reklama & PR » informacje
Ewa Swoboda ambasadorką NEONAIL
Ewa Swoboda - obecnie wicemistrzyni świata w biegu na dystansie 60 metrów, została ambasadorką marki NEONAIL.
21.06.24, 13:46
| reklama & PR » ludzie
Bartłomiej Chmiel jako Account Manager dołącza do Open Mobi
Z początkiem kwietnia br., Bartłomiej Chmiel dołączył do agencji digitalowej Open Mobi. Na stanowisku Account Managera będzie odpowiadał za obszar pozyskiwania klientów z branży e-commerce.
21.06.24, 11:02
| reklama & PR » informacje
Change Serviceplan i Media Republic z nową kampanią Maślanki Mrągowskiej Tyle dobra
Maślanka Mrągowska powraca z nową kampanią pod ideą kreatywną “Tyle dobra”, w nowej, odświeżonej formule. Działania przygotowane przez należącą do Group One agencję Change Serviceplan obejmują kampanię telewizyjną, digitalową, akcje konsumenckie i współpracę z influencerami.
21.06.24, 09:22
| reklama & PR » informacje
Nowa kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake skierowana do nowych grup docelowych
Wystartowała kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake. Tym razem marka postawiła na nowe grupy docelowe i konteksty spożywania swoich produktów. Oprócz konkursowej aktywacji konsumenckiej zaplanowane są m.in. aktywności w środowiskach gamingowych, współprace z influencerami, kampania DOOH oraz działania w digitalu.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.