06.06.19, 20:00
Wielkoformatowe ilustracje Barrakuz dla Spotify w trzech miastach
W Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu pojawiły się reklamy promujące ofertę Spotify dla studentów. Autorką projektów jest polska ilustratorka Beata Śliwińska Barrakuz.
Przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie, na ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku i na Dominikańskiej we Wrocławiu zawisły graficzne reklamy Spotify zaprojektowane przez polską ilustratorkę Beatę Śliwińską Barrakuz. Reklamy prezentują ofertę skierowaną do studentów - w cenie 99 groszy mogą oni uzyskać trzymiesięczny dostęp do Spotify Premium.
Oprócz projektu graficznego, uwagę ma przyciągać sam tekst - charakterystyczne rozbicie słowa, sprawiające wrażenie błędu ortograficznego, ma pokazywać dokładnie to, czego można się pozbyć korzystając z prezentowanej oferty - przerw w muzyce.
Poprzez współpracę z Barrakuz Spotify chce podkreślić zaangażowanie firmy we wspieranie lokalnych artystów i twórców - nie tylko tych związanych z branżą muzyczną. Wykorzystuje przy tym sztukę jako formę komunikacji w celu maksymalnie pozytywnego i atrakcyjnego wpisania się w wizerunek polskich miast i w miejski styl życia.
Barrakuz to jedna z wiodących polskich ilustratorek młodego pokolenia. W tym roku została nagrodzona za najlepszą ilustrację prasową oraz wyróżniona za plakat komercyjny w ramach konkursu Polish Graphic Design Award 2018. Była również nominowana w kategorii Projektant w konkursie Projekt Roku 2017. Opiera swój styl głównie na technice kolażu. Właśnie w taki sposób zostały zrealizowane także projekty dla Spotify.
Za strategię, koncept kreatywny, realizację kampanii oraz współpracę z influencerami odpowiada agencja VMLY&R Poland. Kampanię w digitalu i OOH zaplanował dom mediowy Universal McCann.
Specjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze