21.05.19, 09:00

Smak Beztroski. Dan Cake rusza z kolejną odsłoną kampanii

Bohaterowie kampanii marki Dan Cake
Fot.: materiały prasowe

Dan Cake, producent działający w branży piekarniczo-cukierniczej, uruchomił drugą odsłonę kampanii promującej Smak Beztroski.

W tegorocznej odsłonie platformy komunikacji marki Dan Cake eksponowane są kluczowe dla idei wartości, takie jak wygoda użycia, oszczędność czasu i dobry smak produktów wypiekanych według najlepszych receptur od ponad 80 lat. Kampania, w ramach której powstało siedem30-sekundowych film ów, przedstawia specjalnie stworzoną Cukiernię Beztroski, której bogata oferta produktów piekarniczych i cukierniczych odpowiada na różnorodne, wręcz archetypowe potrzeby konsumentów.

Pierwszy etap kampanii potrwa do końca czerwca br. W tym czasie opublikowane zostaną cztery filmy na profilu Facebook marki Dan Cake, na kanale YouTube Spółki oraz na stronie kampanii, które będą głównym narzędziem komunikacji tegorocznej platformy promującej markę Dan Cake. Całość działań zostanie wzmocniona komunikacją w mediach społecznościowych spółki i konkursem konsumenckim prowadzonym również za pośrednictwem strony internetowej. Jesienią tego roku będzie miał miejsce drugi etap kampanii, w trakcie którego planowana jest, m.in. publikacja kolejnych trzech filmów, dwumiesięczna kampania billboardowa w 10 największych aglomeracjach Polski, ogólnopolski konkurs z ciekawymi nagrodami oraz event dla konsumentów.

Koncepcja kreatywna oraz scenariusze filmów przygotowane zostały przez agencję 19 Południk. Za produkcję filmów odpowiedzialne jest studio Talking Heads, natomiast reżyserem klipów jest Michał Bolland.

Bardzo gruntownie przygotowaliśmy się do opracowania naszej platformy komunikacji Smak Beztroski. Zaczęliśmy w 2018 roku od badań etnograficznych, podczas których zapytaliśmy konsumentów o rzeczy dla nich najbardziej istotne. Stanowiły one fundament budowania platformy komunikacji, opartej o życiowy pragmatyzm i ograniczone zasoby czasu, jako istotnej wartości dla grupy docelowej. To właśnie czas jest tym, co Dan Cake próbuje nie tylko pomóc zaoszczędzić, ale nawet oddać konsumentom, aby Ci mogli skupić się na tym, co jest najistotniejsze w naszym życiu, m.in. zabawę z dziećmi, spotkania z przyjaciółmi, czy czytanie książek” – powiedział Wiktor Kowalski, Brand Manager Dan Cake Polonia.

Pierwszoplanowym bohaterem zrealizowanych filmów jest Cukiernik, w którego rolę wcielił się Wiesław Kupczak (aktor Teatru Śląskiego w Katowicach). Ma on kreować przyjazną i ciepłą postać gościnnego i troskliwego gospodarza miejsca, w którym każdy, niezależnie od potrzeb, znajduje coś dla siebie. Odwiedzają go tu: „Pani Spóźnialska”, „Tata”, który przegrał zakład z żoną o organizację imprezy dla 12 koleżanek córeczki, „Pani Zaspana”, „Ślązak”, „Mama Indywidualistów”, „Mały Agent” i „Biznesmen”. Zamierzeniem twórców było stworzenie postaci nieco przerysowanych, dzięki czemu klimat filmów jest lekki i humorystyczny.

W pierwszej odsłonie kampanii można obejrzeć cztery pierwsze filmy, w których Cukiernika odwiedzają Pani Wiecznie Spóźnialska”, „Mama Małych Indywidualistów”, „Pani Zaspana” oraz „Ślązak”.

Kontynuujemy w tym roku komunikację naszej platformy Smak Beztroski. Tym razem kreujemy Cukiernię Dan Cake i powołujemy do życia postać Cukiernika, który gości różnych bohaterów, wzorowanych na najbardziej typowych postawach konsumenckich. Naszych bohaterów pokazujemy w zabawny, lekko przerysowany sposób, ale nie wyśmiewamy ich, bo dla każdego znajdzie się miejsce w Cukierni Beztroski – bajkowym miejscu na rogu, w którym sprzedawca zna wszystkich z imienia. Cechy poszczególnych postaci dobrane są w taki sposób, aby każdy mógł odnaleźć w nich cząstkę siebie, a co za tym idzie, poczuć się dobrze jako odbiorca marki” – dodał Wiktor Kowalski.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 15:30
| reklama & PR » ludzie
Wojciech Borowski i Krzysztof Kawa inwestują w AI. W ramach Grupy 45Avenue powstaje firma 45AI
Wojciech Borowski, Group CEO McCANN Poland oraz Krzysztof Kawa, Group CFO 45Avenue, ogłosili powstanie firmy 45AI. Nowa spółka ma specjalizować się w produktach marketingowych oraz rozwiązaniach opartych na technologii AI, dedykowanych dla firm z kategorii Enterprise w Polsce i za granicą.
20.02.24, 09:42
| reklama & PR » informacje
Agencja Garden of Words współpracuje z Da Grasso
Agencja Garden of Words rozpoczęła współpracę z siecią pizzerii Da Grasso. Główne działania agencji mają koncentrować się na opracowaniu i wdrożeniu kompleksowej strategii komunikacji, obejmującej obszary biznesowe i lifestyle’owe.
19.02.24, 21:50
| reklama & PR » informacje
Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka. TAURON Dystrybucja wybiera NAV
Przez kolejne trzy lata NAV agency będzie odpowiedzialna, wspólnie z zespołem TAURON Dystrybucji, za kompleksowy rozwój metodyczny platformy edukacyjnej, której najważniejszym celem jest przekazywanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.
19.02.24, 20:31
| reklama & PR » informacje
Jestem na miejscu. Wola Park rusza z kampanią promującą Ogrody Ulricha
19 lutego 2024 r. rozpoczęła kampanię reklamową promującą Ogrody Ulricha należące do Wola Parku. Kampania prowadzona pod hasłem „Jestem na miejscu”, będzie realizowana online, jak i w formie nośników wielkoformatowych.
19.02.24, 19:13
| reklama & PR » informacje
Infoshare rozszerza współpracę z Agencją Ro
Agencja Ro, partner strategiczny Infoshare - konferencji łączącej biznes, startupy i najnowsze technologie, rozszerza zakres działań komunikacyjnych na kolejne wydarzenia dla branży IT.
19.02.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
10 osób wzmocni biuro reklamy Iberionu
Pion sprzedaży i marketingu Iberionu zostanie wzmocniony o dziesięć nowych osób. Zmiany są elementem przebudowy biura reklamy, za które od drugiej połowy 2023 r. odpowiada wiceprezes spółki, Maksymilian Tomanek.
19.02.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
Ula Zdunek Dyrektorką Zarządzającą agencją mediową Mido
Ula Zdunek objeła stanowisko Dyrektorki Zarządzającej agencji mediowej Mido (KEINO Grupa).
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
19.02.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Benefit Systems z nową identyfikacją graficzną i cyklem wideocastów prowadzonych przez Jarosława Kuźniara
Benefit Systems – twórca programu MultiSport – odświeżył identyfikacją wizualną i strategią produktową. W ramach specjalnej serii podcastów, prowadzący - Jarosław Kuźniar w towarzystwie ekspertów, poruszają temat wellbeingu, motywacji i nowoczesnych technologii wspierających pracowników i pracodawców.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.